Kontakt

Facebook

Warto odwiedzić

Wideo

Wersje oprogramowania

http://cyfrowypolsatnews.pl/forum/viewthread.php?thread_id=6

Lista kanałów w CP - wykaz

http://cyfrowypolsatnews.pl/forum/viewthread.php?thread_id=72&pid=301#post_301

CYFROWY POLSAT SPŁACA KOLEJNE 100 MLN ZŁ KREDYTUDrukuj

Cyfrowy Polsat
10 września br. Cyfrowy Polsat dokonał kolejnej dobrowolnej spłaty części kredytu terminowego zaciągniętego w 2011 roku na zakup Telewizji Polsat. Kwota nadprogramowej raty wyniosła 100 mln złotych i wpłynie ona na obniżenie zarówno rat kapitałowych, jak i odsetek w kolejnych okresach rozliczeniowych.

Na ratę w wysokości 100 mln zł złożyły się wpływy ze sprzedaży spółki RS TV, zgodnie z warunkami posiadanej przez Cyfrowy Polsat umowy kredytowej, oraz dobrowolna spłata spółki. To już trzecia rata kredytu uregulowana przez Cyfrowy Polsat ponad uzgodniony harmonogram spłat. W sierpniu zeszłego roku spółka spłaciła dodatkową kwotę w wysokości 200 mln zł, a czerwcu br. - 100 mln zł.

Cyfrowy Polsat kredyt terminowy w kwocie 1,4 mld złotych wykorzystał do częściowego sfinansowania zakupu 100% udziałów w Telewizji Polsat. Uzgodniony z bankami harmonogram zakłada całkowitą spłatę zadłużenia w 2015 roku. Na dzień 30 czerwca 2013 r. wysokość zobowiązania wynikającego z tytułu kredytu wynosiła 686 mln zł, zaś wskaźnik dług netto/EBITDA zanotował poziom 1,90x.

Dzięki wcześniejszemu uregulowaniu części zobowiązania, w przyszłych okresach zmniejszeniu ulegną zarówno raty kapitałowe, jak i naliczane odsetki.

Komentarze z Facebooka

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający