Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

RIDLEY I TONY SCOTT W NAGRODZONYM FILMIE NA HISTORYDrukuj

HISTORY
Kanał HISTORY razem z braćmi Ridley’em Scottem i Tonym Scottem w dokumencie „Gettysburg” zdzierają romantyczną otoczkę w 150 rocznicę wybuchu wojny Secesyjnej pomiędzy „Północą” – Stanami Zjednoczonymi, a Skonfederowanymi Stanami Ameryki, przedstawią także konflikt w nowym świetle.

„Gettysburg” to dwugodzinny obraz, na który składają się historie żołnierzy walczących na linii frontu, gotowych zaryzykować wszystko w imię swoich ideałów. Film został nagrodzony czterema statuetkami Emmy 2011 – w tym za najlepszy program dokumentalny. Dynamiczne i pełne akcji rekonstrukcje przenoszą widzów w sam środek walki, dostarczając im emocji oraz informacji na temat metod i mało znanych faktów dotyczących najbardziej krwawej wojny w historii Ameryki. „Gettysburg” łączy dogłębną analizę z intensywnymi, okrutnymi scenami walki, które są znakami firmowymi braci Scottów, symbolizującym dramatyczny, bogaty w informacje i pasjonujący spektakl poświęcony jednemu z najważniejszych punktów zwrotnych w historii.

foto: Materiały Prasowe


Tworząc film dokumentalny nie trudno przekoloryzować rzeczywistość – mówi Ridley Scott, jeden z producentów wykonawczych filmu w wywiadzie dla Associated Press. W tej wojnie, jak i w jakiejkolwiek innej, nie było nic romantycznego. W tego typu rekonstrukcjach wojna jest zazwyczaj pokazywana z perspektywy generałów i mniejszych rangą wojskowych. Rzadko kiedy pochylamy się nad losem zwykłego szeregowca. Dlatego postanowiliśmy zaprezentować cały przekrój osób walczących w tej bitwie.

Film nagrodzony 4 statuetkami Emmy (m.in. w kategorii najlepszy program dokumentalny)

Premiera: niedziela 8 lipca o 21:00 na HISTORY (pozycja 94) i HISTORY HD (pozycja 128).
Powtórka: środa 11 lipca o 21:00 na HISTORY i HISTORY HD
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający