Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

LIPIEC NA HISTORY I HISTORY HDDrukuj

HISTORY
Kanał‚y dokumentalne HISTORY i HISTORY HD przygotował‚y na lipiec szereg nowoś›ci programowych. A wśród nich znajdziemy m.in programy: "Historia Świata w dwie godziny", ''10 stopni w skali Richtera'', a także "Gettysburg''.


NAJCIEKAWSZE W LIPCU 2012:

''Wojna w powietrzu (II wojna światowa: zaginione filmy)'' (ang. ''The Air War'')Niedziela 1 lipca o 21:00 na HISTORY oraz o 20:55 na HISTORY HD
Poczuj strach i euforię powietrznej bitwy na wysokości 10 kilometrów nad ziemią. W tym dwugodzinnym programie specjalnym kanału HISTORY, bądącym uzupełnieniem cyklu „II wojna światowa: zaginione filmy”, pięciu weteranów zabierze nas na najbardziej niebezpieczne, ale i olśniewające wizualnie misje lotnicze podczas II wojny światowej. Niezwykłe materiały archiwalne - nigdy wcześniej nie pokazywane w wersji HD – ożywiają historyczne zmagania o panowanie w powietrzu, od hitlerowskich nalotów na Wielką Brytanię po walki myśliwców nad całą Europą.

''Gettysburg''
Niedziela 8 lipca o 21.00 na HISTORY i HISTORY HD (powtórka: środa 11 lipca o 21:00)
Minęło już ponad 150 lat od wybuchu Wojny Secesyjnej pomiędzy „Północą” – Stanami Zjednoczonymi, a Skonfederowanymi Stanami Ameryki tzw. „Południem”. Kanał HISTORY razem z braćmi Ridley’em Scottem i Tonym Scottem w dokumencie „Gettysburg” zdzierają romantyczną otoczkę z tamtych wydarzeń i przedstawiają konflikt w nowym świetle. „Gettysburg” to dwugodzinny obraz, na który składają się historie żołnierzy walczących na linii frontu, gotowych zaryzykować wszystko w imię swoich ideałów. Film został nagrodzony czterema statuetkami Emmy 2011 – w tym za najlepszy program dokumentalny. Dynamiczne i pełne akcji rekonstrukcje przenoszą widzów w sam środek walki, dostarczając im emocji oraz informacji na temat metod i mało znanych faktów dotyczących najbardziej krwawej wojny w historii Ameryki. „Gettysburg” łączy dogłębną analizę z intensywnymi, okrutnymi scenami walki, które są znakami firmowymi braci Scottów, symbolizującym dramatyczny, bogaty w informacje i pasjonujący spektakl poświęcony jednemu z najważniejszych punktów zwrotnych w historii.

''Historia świata w dwie godziny'' (ang. ''History of the World in Two Hours'')
Niedziela 15 lipca o 21.00 na HISTORY i HISTORY HD

Ten obfitujący w animacje komputerowe program specjalny w ciągu zaledwie dwóch godzin przedstawia 14 miliardów lat historii wszechświata. To epicka podróż od początków czasu po dzień dzisiejszy, prezentująca najważniejsze punkty zwrotne, wydarzenia historyczne i niezwykłe powiązania między odległą przeszłością a naszym codziennym życiem.

foto: Materiały Prasowe


''10 stopni w skali Richtera'' (ang. ''Megaquake 10.0'')
Niedziela 22 lipca o 21.00 na HISTORY i HISTORY HD
Trzęsienie ziemi o sile 8 stopni, takie jak niedawno na Haiti, zdarza się mniej więcej raz w roku. Takie o sile 9 stopni, jak na przykład w Indonezji w 2004 r. – raz na 20 lat. Trzęsienia o sile 10 stopni jeszcze nie odnotowano, ale ocenia się, że występuje ono raz na 2500 lat i może niszczyć całe cywilizacje. W tym programie specjalnym kanału HISTORY zobaczymy, czego się powinniśmy spodziewać.

''Najlepszy strzelec'' (ang. ''Top Shot'')
Środy o 22.00 od 18 lipca na HISTORY i HISTORY HD; 10 odcinków

Nowy program poświęcony legendarnym strzelcom, od Annie Oakley po Wilhelma Tella. Zobaczymy niesamowite wyczyny strzeleckie w konkursach, w których można wygrać nawet sto tysięcy dolarów. Zawodnicy startują w konkurencjach inspirowanych prawdziwymi wydarzeniami, od średniowiecznych turniejów mistrzów kuszy i pojedynków z Dzikiego Zachodu po współczesne misje snajperów. Każdy odcinek opowiada o broni, technice i taktyce z innej epoki, a superszybkie kamery z oszałamiającą precyzją rejestrują każdy wyczyn.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający