Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

"MIŁOŚĆ BEZ USTAWKI"- PREMIERA JUŻ JUTRODrukuj

Kanały HBO
Krzysztof – oddany kibic Śląska Wrocław, Mariola – wierna kibicka Ruchu Chorzów. O swoim związku mówią: „Dzielą nas kluby, łączy miłość”. Łączy ich także Internet, w którym dzielą się swoim życiem i są intensywnie obecni.

Premiera najnowszego dokumentu HBO ''Miłość bez ustawki'' w reżyserii młodego, debiutującego reżysera, Kamila Króla odbędzie się już jutro, 29 czerwca o godz. 22.00 w HBO.

foto: Materiały Prasowe

Bohaterowie dokumentu HBO w reżyserii Kamila Króla poznali się na portalu Nasza klasa. Bardzo szybko narodziło się między nimi uczucie, ale otoczenie nie od razu zaakceptowało ich związek. Krzysztof aka Siwy jest jednym z najbardziej znanych kibiców Śląska Wrocław. Wielokrotnie zatrzymywany przez policję, spędził w więzieniu osiem lat. Mariola, kobieta samotnie wychowująca 21-letnią córkę, jest kierowniczką sklepu w Dzierżoniowie. Połączyła ich wielka miłość, ale również Internet, który jest głównym nośnikiem informacji o ich życiu.

Internet odgrywa tu rolę intymnego dziennika, osobistego albumu ze zdjęciami oraz archiwum dokumentującego kibolskie przygody. To kolejny przyczynek do debaty o wpływie Internetu na zmiany cywilizacyjno-obyczajowe – podkreśla socjolog i kulturoznawca Mirosław Pęczak. Bez Naszej klasy nie byłoby ''Miłości bez ustawki''. Potwierdza to sam reżyser, Kamil Król: Krzysiek i Mariola poznali się w jedyny możliwy w ich sytuacji sposób, przez Internet. Gdyby nie sieć, prawdopodobnie nigdy by się nie zobaczyli. Od pierwszego spotkania wiedzieli, że chcą być razem i nic innego się nie liczy.

foto: Materiały Prasowe


''Miłość bez ustawki'' powstawała cztery lata. W życiu czasami zdarzają się sytuacje, w których rzeczywistość okazuje się bardziej zaskakująca niż najbardziej niewiarygodna fikcja. Tak było w przypadku Krzyśka i Marioli. Dzieliło ich wszystko: wiek, sytuacja społeczna, miejsce zamieszkania, a przede wszystkim przynależność do grup kibicowskich dwóch rywalizujących ze sobą drużyn piłkarskich. Połączyło ich uczucie tak nagłe i silne, że mogę je porównać tylko do szekspirowskiej miłości Romea i Julii. Gdybym nakręcił o nich film fabularny, byłby on banalny i nieprawdopodobny. Jedno wiedziałem na pewno: tak świetnych bohaterów żaden reżyser nie może zignorować – mówi Kamil Król.

W HBO realizujemy projekty nie tylko z uznanymi reżyserami, ale także szukamy młodych twórców i jeśli mają ciekawy pomysł, nowe, niestandardowe spojrzenie na otaczającą rzeczywistość, to ich wspieramy - mówi Aleksander Kutela, prezes HBO Polska. ''Miłość bez ustawki'' debiut Kamila Króla jest tego doskonałym przykładem, przełamuje stereotypy i zaskakuje punktem widzenia.

Premiera filmu ''Miłość bez ustawki'' odbędzie się 29 czerwca o godz. 22.00 w HBO, a kolejne emisje zostały zaplanowane w HBO2 na: 4 lipca o godz. 22.00, 6 lipca o godz. 15.55, 16 lipca o godz. 15.05 oraz 31 lipca o godz. 00.55.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający