Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

"PODWODNY WSZECHŚWIAT"- NOWOŚĆ NA HISTORYDrukuj

HISTORY
Od zarania dziejów ludzie tonęli w falach przypływu, miasta znikały pod nawałami pędzonej przez wiatr wody, a rodzące się na oceanie huragany i cyklony roznosiły wszystko, co stawało na ich drodze.

Według naukowych prognoz morza i oceany będą coraz bardziej niespokojne. Z rosnącą siłą zmienią kształt wybrzeży, powodując zniszczenia, niepokoje społeczne i kryzysy gospodarcze.

Foto: Materiały Prasowe


Serial „Podwodny wszechświat” (ang. Underwater Universe) na kanale dokumentalnym HISTORY (premierowe odcinki w niedziele o 21:00 od 19 sierpnia) opowiada o powstaniu i rozwoju najbardziej zabójczych stref oceanicznych – miejsc, z powodu których ludzie na przestrzeni dziejów ponosili straty spowodowane powodziami, falami tsunami, huraganami, wirami, masami lodu, podwodnymi wulkanami, po których pozostały cmentarzyska rozbitych statków.

Dzięki współpracy z czołowymi oceanografami i ekspertami z Instytutu Oceanografii w Woods Hole oraz amerykańskiej Narodowej Służby Oceanicznej i Meteorologicznej udało się przeanalizować niesamowite zmiany zachodzące w kosmosie i na Ziemi, które z czasem nadały morzom i oceanom ich moc.

„Podwodny wszechświat” przedstawia obszerny obraz tej ciemnej, acz fascynującej strony mórz i oceanów. Cztery odcinki serialu ukazują pięć zabójczych sił kryjących się w oceanicznych wodach – pływy i prądy morskie, olbrzymie ciśnienie, fale oraz drapieżniki. Od wieków te rządzące morzami i oceanami nieprzewidywalne siły niosą przerażenie i zniszczenie. Dzięki zapierającym dech podwodnym zdjęciom, materiałom z podmorskich ekspedycji i nowym danym naukowym, serial odsłania tajemnice tego, co kryje się pod taflą oceanu.

Premierowe odcinki: niedziele o 21:00 od 19 sierpnia 2012 roku na HISTORY (4 odcinki)
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający