Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

NAJCIEKAWSZE W SIERPNIU NA HISTORY I HISTORY HDDrukuj

HISTORY
Kanał‚y dokumentalne HISTORY i HISTORY HD przygotował‚y w sierpniu szereg premier i kontynuacji popularnych seriali. Oto najciekawsze filmy i seriale w nadchodzą…cym miesiącu.


Pompeje: piwnica szkieletów (ang. Pompeii: Cellar of Skeletons)
Piątek 3 sierpnia o 21:00 tylko na HISTORY

Wybuch Wezuwiusza, który zniszczył Pompeje, to najsłynniejsza katastrofa naturalna w historii ludzkości. Wszyscy wiemy, jak zginęli mieszkańcy tego miasta, ale jak żyli? Zagadnienie to od lat było przedmiotem sporów archeologów wskazujących na wzajemnie sprzeczne dowody. Teraz jednak ujawniono znalezisko, które rzuci zupełnie nowe światło na kwestię tego, jak żyli pompejczycy. Badaniom z zakresu medycyny sądowej poddane zostaną niebawem fragmenty 74 szkieletów odkrytych w ciemnej piwnicy w Oplontis, zaledwie kilka kilometrów od centrum Pompejów. Seria badań ma doprowadzić do całościowego, naukowego opisu stylu życia mieszkańców miasta przed tragicznym wybuchem. Czekają nas wielkie niespodzianki..

foto: Materiały Prasowe


Amerykańscy zbieracze (ang. American Pickers 3)
Wtorki o 22.00 od 14 sierpnia na HISTORY i HISTORY HD; 20 odcinków x 60 min.

Amerykańskie miasteczka i ubocza pełne są skarbów czekających na to, aż ktoś je odkryje. Do tych cennych reliktów przeszłości, ukrytych na wysypiskach śmieci, w stodołach i garażach, dotrzeć mogą tylko eksperci i tylko oni wiedzą, jak zbić majątek na starociach. „Amerykańscy zbieracze” to serial poświęcony najbardziej utalentowanym „łowcom skarbów” ze Stanów Zjednoczonych, Mike’owi Wolfe’owi – właścicielowi firmy Antique Archeology – i jego partnerowi Frankowi Fritzowi. Poszukują oni przedmiotów o wartości historycznej i kolekcjonerskiej, o których ich właściciele dawno już zapomnieli. Na swojej drodze spotykają różnych ludzi, których historie przybliżają przeszłość USA i amerykański styl życia.

Amerykańscy naprawiacze (ang. American Restoration 2)
Poniedziałki o 22.30 od 13 sierpnia na HISTORY i HISTORY HD; 27 odcinków x 30 min.

Rick Dale, jedna z najbardziej znanych „Gwiazd lombardu”, prowadzi w Las Vegas warsztat Rick’s Restorations. To rodzinny biznes polegający na wynajdywaniu, odnawianiu i przywracaniu do użyteczności fantastycznych przedmiotów – od cadillaców po automaty z coca-colę. Rick w niezwykle zajmujący sposób opowiada o swojej pracy, za każdym razem odkrywając przed widzami niecodzienne historie naprawianych obiektów, niezależnie od tego, czy jest to krzesło fryzjerskie, czy też pompa benzynowa. Dowiemy się, jak powstały poszczególne przedmioty, komu służyły i w jaki sposób naprawa może zmienić ich wartość.

Podwodny wszechświat (ang. Underwater universe)
Niedziele o 21.00 od 19 sierpnia na HISTORY i HISTORY HD; 4 odcinki x 60 min.

O najniebezpieczniejszych obszarach oceanicznych – głębinach, które na przestrzeni wieków były świadkiem tragicznych w skutkach powodzi, tsunami, huraganów, wirów wodnych i zatonięć statków oraz o miejscach, gdzie przeszkody w postaci lodu i podwodnych wulkanów doprowadziły do śmierci wielu osób. Najlepsi oceanografowie, materiały z wypraw zorganizowanych przez takie instytucje jak Instytut Oceanograficzny Woods Hole czy Narodowa Administracja Oceanu i Atmosfery USA, a także wspaniałe trójwymiarowe animacje ukazują fakty o zmianach kosmicznych i geologicznych będących źródłem niszczącej siły oceanów.

KONTYNUACJE
Najlepszy strzelec – środy 22.00 na HISTORY i HISTORY HD
Gwiazdy lombardu 5 – poniedziałki 22.00 na HISTORY i HISTORY HD
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający