Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

RUSZA SOPOT TOP OF THE TOP FESTIVAL 2012Drukuj

Top of the Top Festival
Najlepiej sprzedający się artyści ubiegłego roku w Europie, koncert z okazji 50-tych urodzin legendarnej brytyjskiej grupy The Beatles oraz dodatkowo, w drugim dniu Festiwalu koncert towarzyszący - Muzodajnia.pl. Tak w skrócie zapowiada się tegoroczna pierwsza edycja Sopot TOP Of The TOP Festival 2012.

Impreza odbędzie się w dniach 24-25 sierpnia. Celem Sopot Top Of The Top Festival, który otworzy telewizyjną działalność Opery Leśnej w Sopocie po blisko 3-letniej przerwie, jest przedstawienie polskiej publiczności najbardziej topowych piosenkarzy Europy.

Na scenie sopockiego amfiteatru zaśpiewa czołówka artystów, którzy w swoich krajach sprzedali największą liczbę płyt (np. Tony Carreira z Portugalii - sprzedał ponad 700 tys. płyt, Nik & Jay - sprzedali w Danii ponad 400 tys. płyt, czy grupa Gotthard, która w Szwajcarii sprzedali już ponad 2 mln płyt).

Pierwszy dzień Festiwalu, 24 sierpnia (piątek) jest dniem międzynarodowym. W koncercie "TOP Of The TOP" wystąpią wykonawcy z kilkunastu krajów Europy. Widzowie w Polsce wybiorą zwycięzcę koncertu - artystę ich zdaniem najlepszego z najlepszych (stąd nazwa koncertu "TOP Of The TOP") - w głosowaniu SMS-owym. Swojego zwycięzcę wybiorą również słuchacze radia RMF FM (patron medialny Festiwalu) w konkursie na stronie internetowej radia. Gościem specjalnym będzie zwycięzca koncertu TOP na Sopot TOPtrendy Festiwal 2012 - Kamil Bednarek.

W drugim dniu Festiwalu, 25 sierpnia (sobota) odbędzie się koncert z okazji 50-tych urodzin legendarnej brytyjskiej grupy The Beatles, jednego z największych zespołów świata - uznaje się, że Wielka Czwórka z Liverpoolu sprzedała najwięcej płyt na świecie w historii (blisko miliard egzemplarzy), obok Elvisa Presleya (również ok. miliarda egzemplarzy) i Michaela Jacksona (blisko 750 milionów sztuk).

Wybrane największe przeboje popularnej Czwórki z Liverpoolu, zagrają gwiazdy polskiej sceny muzycznej, z towarzyszeniem orkiestry pod dyrekcją Tomasza Szymusia. Wystąpią: Perfect, Afromental, De Mono, Ryszard Rynkowski, Łukasz Zagrobelny, zespół Żuki, KOMBII, Ania Wyszkoni, Bracia oraz zwycięzca 3. edycji "Tylko muzyka. Must be the music" - grupa Lemon.

W drugim dniu Festiwalu, po koncercie jubileuszowym The Beatles, na scenie Opery Leśnej pojawią się artyści w koncercie towarzyszącym - Muzodajnia.pl. W koncercie wystąpią, m.in.: Afromental, Bracia, Loka, Mrozu, Jula, Liber w duecie z kapelą InoRos, Ania Wyszkoni, KOMBII i MIRAMI.

Informuje: Polsat
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający