Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

WOJCIECH SZELĄG DLA CYFROWYPOLSATNEWS.PLDrukuj

cyfrowypolsatnews.plPo tygodniowej przerwie ponownie zapraszamy naszych czytelników na wywiad, tym razem z Wojciechem Szelągiem, szefem redakcji biznesowej Polsat News.

krzychu00012: Witam, dziękujemy za poświęcenie nam chwili. Oto pierwsze pytanie, które nasi czytelnicy zapewne pamiętają z poprzednich wywiadów, a mianowicie - Jak wspomina Pan swój debiut w Polsacie News?
Wojciech Szeląg: Bardzo dużo pracy, ogromna niepewność, czy wszystko się uda i ogromna satysfakcja, że... to jednak działa!

Pamięta Pan jakieś niespodziewane sytuacje tzw. wpadki na wizji?
Takich opowieści jest oczywiście mnóstwo - przytoczę więc najnowszą: Polsat News nadaje ze studia na poziomie "0" budynku na Ostrobramskiej, TV Biznes - na "-1", ale przez jakiś czas pokoje, gdzie robimy gościom make-up były koło siebie. Pomyliliśmy gości - ten do Polsat News trafił do TV Biznes i był mocno zaskoczony pytaniami o stan polskiej gospodarki, z kolei ekspert gospodarczy swoim pojawieniem się zaskoczył kolegę z PN. Ale było z tym więcej zabawy niż prawdziwego kłopotu.

Foto: eecpoland.eu


Jakie ma Pan plany na przyszłość zawodową?
Na początku roku całkowicie zmieniliśmy TV Biznes - z kanału, który pokazywał dotąd przygotowane wcześniej magazyny stała się ona żywą, dynamiczną telewizją nadawaną od poniedziałku do piątku niemal całkowicie na żywo. Było to możliwe dzięki grupie zdolnych, pracowitych i niezwykle sympatycznych ludzi - myślę że na antenie widać ten entuzjazm. Chcemy nim zarazić naszych dotychczasowych widzów i zdobyć kolejnych - to moje plany na najbliższą przyszłość.

Jak trafił Pan do TV Biznes?
Do TV Biznes trafiłem z "głównego" Polsatu, gdzie byłem szefem programu "Biznes Wydarzenia", ukazującego się wieczorem na głównej antenie. Wtedy pojawiła się myśl, by stworzyć kanał informacyjny - miała nim być właśnie TV Biznes. Ostatecznie powstały dwa współpracujące kanały: Polsat News i TV Biznes.

Czym zajmuje się Pan poza pracą, w życiu prywatnym?
Na co dzień rodziną - mam trzech synów, w tym dwóch już nastoletnich, co samo w sobie jest wyzwaniem. A w te wakacje remontem mieszkania. Krążę między pracą a placem budowy.

Jak Pan ocenia przeprowadzkę TV Biznes z GPW do głównej siedziby Polsatu?
Nie chcę nikogo zanudzać szczegółami technicznymi - powiem tylko, że na GPW, właśnie z racji oddalenia od głównej siedziby Polsatu musieliśmy poświęcać mnóstwo czasu na rzeczy dziś zbędne. Teraz możemy się skoncentrować na jakości programu - to ogromne ułatwienie

Czy jest Pan zadowolony z nowego studia?
Bardzo. Nie tylko jest o kilka poziomów bardziej nowoczesne niż to na GPW, ale w dodatku dobrze się w nim czuję. Bywa że przestrzeń w której pracujemy teoretycznie jest bez zarzutu, ale jakoś nam "nie leży", czasem nie bardzo nawet wiadomo dlaczego. W nowym studio TV Biznes niemal natychmiast poczułem, że jestem "u siebie".

Czy TV Biznes ma jakieś plany na przyszłość?
Oczywiście, ale szczegółów zdradzić nie mogę - w końcu nasza Szanowna Konkurencja nie śpi.

Co może Pan powiedzieć widzom TV Biznes, żeby zachęcić ich do pozostania i oglądania stacji?
Mam nadzieję, że tych, którzy już nas oglądają - zwłaszcza od początku roku - zachęcać nie muszę. Pozostałych zapraszam - całkiem sporą część życia przeznaczamy przecież na zarabianie pieniędzy, a potem na realizowanie - dzięki nim - naszych marzeń. Wierzę, że dzięki nam Widzowie dowiedzą się jak pracować trochę mniej, zarabiać trochę więcej i w efekcie spełniać marzenia - jeszcze pełniej.

Zna Pan serwis cyfrowypolsatnews.pl?
Przyznam, że dotąd nie znałem, ale uznaję za mój błąd i obiecuję poprawę.

Na koniec poproszę o kilka słów dla naszych czytelników?
Zapraszam Państwa do kontaktu mailowego (biznes@polsat.com.pl) - robimy ten program dla Państwa, dlatego opinia właśnie naszych Widzów jest dla nas najważniejsza. Czekamy na wyrazy aprobaty i oburzenia, podpowiedzi tematów, zwrócenie uwagi na wątki, które z jakiegoś powodu pominęliśmy, a okazują się interesujące dla Państwa. Czytamy każdy mail, na większość - odpowiadamy. Telewizja nie istnieje bez Widzów - każdy sygnał od Państwa mówi nam, że nasza praca ma sens.
#1 | Krzysztof Szymczynski dnia 20.08.12 10:44
Jak wam się podoba kolejny z moich wywiadów? Fajne

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający