Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

PKO CHCE PRZEJĄĆ KLIENTÓW OFE POLSATDrukuj

OFE Polsat
W sierpniu br. należące do PKO Banku Polskiego towarzystwo emerytalne oraz PTE POLSAT zawarły transakcję przejęcia zarządzania OFE POLSAT przez PKO BP Bankowy PTE.

Skuteczność tej transakcji będzie jednak zależna od decyzji Komisji Nadzoru Finansowego jak i Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Gdy instytucje te wyrażą zgodę - Członkowie OFE POLSAT staną się Członkami PKO BP Bankowy OFE zachowując niezmieniony stan konta oraz wypracowany do tej pory staż członkowski.

Do czasu wydania decyzji przez Komisję Nadzoru Finansowego PKO BP Bankowy PTE oraz PTE POLSAT będą funkcjonowały bez zmian.

Transakcja stanowi element realizacji Strategii ''Lider'' na lata 2010-2012, która zakłada uzyskanie wiodącej pozycji rynkowej przez najważniejsze podmioty z Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego.

Decyzja głównych akcjonariuszy PTE POLSAT podyktowana jest zmianą podejścia do inwestycji na polskim rynku kapitałowym i chęcią koncentracji na innych gałęziach gospodarki.

PKO BP Bankowy PTE, wchodzący w skład Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego, zarządza aktywami w wysokości ponad 8,4 mld zł, należących do ponad 600 tys. członków PKO BP Bankowy OFE. Gdy dojdzie do przejęcia OFE Polsat - ich liczba wzrośnie o ponad 300 tys., w większości młodych klientów. Towarzystwo osiąga bardzo dobre wyniki w zarządzaniu środkami swoich klientów. Stopa zwrotu za ostatnie trzy lata wyniosła 31,7% (dane na 31.03.2012), co oznacza czwarte miejsce na rynku.

Od listopada 2003 roku jedynym akcjonariuszem PKO BP BANKOWY PTE jest PKO Bank Polski.

Od stycznia br. obowiązuje zakaz aktywnego pozyskiwania klientów funduszy emerytalnych. PKO BP Bankowy PTE ze względu na dobre wyniki inwestycyjne został zakwalifikowany do losowań przeprowadzanych dwa razy w roku przez ZUS. W lipcu br. spółka wzięła 13 raz udział w losowaniu.

PTE POLSAT zarządza aktywami w wysokości ponad 2,1 mld zł, należących do ponad 300 tys. Członków OFE POLSAT. Fundusz zajmuje 2 miejsce co do wyników inwestycyjnych licząc od początku funkcjonowania polskiego rynku emerytalnego.

Akcjonariuszami Towarzystwa zarządzającego OFE Polsat są: PAI-Media, Invest-Bank oraz Totalizator Sportowy.

Informuje: PKO BP
#1 | Prokop dnia 28.08.12 12:23
p. Solorz-Żak będzie mógł w pełni skupić się na tym co mu wychodzi najlepiej, czyli rozwijaniu multimediów. Gdyby wszyscy zarządzający firmami związanymi z tv czy internetem mieli takie przyszłościowe i rozwojowe podejście jak p. Solorz, bylibyśmy naprawdę rozwiniętym krajem pod tym względem.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający