Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

PAŹDZIERNIK NA HISTORY I HISTORY HDDrukuj

HISTORY
W październiku kanały dokumentalne HISTORY i HISTORY HD przygotowały bogatą ofertę programową m.in ''Prawdziwa twarz Jezusa?'' czy ''Titanic 100: zagadka rozwiązana''.

Najciekawsze w październiku 2012:
''II wojna na froncie wschodnim'' (Piątki o 21.00 od 19 października na HISTORY SD)
Zrealizowana dla HISTORY drugi sezon serialu „II wojna na froncie wschodnim” opowiada o najkrwawszych i najbardziej decydujących bitwach II wojny światowej, pokazanych z punktu widzenia Rosjan.

''Kajuńskie gwiazdy lombardu'' (Kontynuacja – poniedziałki o 21.30 na HISTORY i HISTORY HD)
„Kajuńskie gwiazdy lombardu” to nowy cykl nawiązujący do przeboju kanału HISTORY „Gwiazdy lombardu” i osadzony w scenerii Południa USA. W tym wypadku poznajemy ogromny lombard Silver Dollar o powierzchni 6000 metrów kwadratowych, którego właścicielem od ponad 25 lat jest Jimmie Deramus, nazywany „Big Daddy" (Wielki Tatko).

''Wojny magazynowe'' (Kontynuacja – wtorki o 21:00 i 21:30 na HISTORY i HISTORY HD)
W drugiej serii znów zobaczymy szczególnego rodzaju poszukiwaczy skarbów, którzy licytują zawartość starych magazynów i składów. Wymaga to szybkiej oceny, czy w ogóle warto walczyć o dany magazyn i ewentualnie – do jakiej kwoty licytować.

''Na lodowym szlaku'' (Kontynuacja – czwartki o 21.00 na HISTORY i HISTORY HD)
Od kilkudziesięciu lat przez dwa miesiące w roku ma miejsce prawdziwie historyczne wydarzenie: kierowcy ciężarówek w najbardziej niebezpiecznej tundrze na świecie przewożą niezbędny sprzęt do miejscowości na rubieżach Dalekiej Północy, setki kilometrów od cywilizacji, po tymczasowych drogach przez zamarznięte rzeki i jeziora.

Foto: Materiały Prasowe


Niedzielne programy specjalne – od 7 października o 21:00.
''Prawdziwa twarz Jezusa?'' (7 października o 21.00 na HISTORY i HISTORY HD)
„Prawdziwa twarz Jezusa?” przedstawia zdumiewający trójwymiarowy wizerunek człowieka uwieczniony na zabytkowym całunie turyńskim. Za pomocą nowatorskiej grafiki komputerowej dokonamy najdokładniejszej jak dotąd rekonstrukcji całej postaci, którą wielu uważa za Jezusa Chrystusa.

''Dzień po Pearl Harbor'' (14 października o 21.00 na HISTORY i HISTORY HD)
Ten dwugodzinny program specjalny analizuje kluczowe wydarzenia, które nastąpiły w ciągu 24 godzin po tym, jak prezydent Roosevelt otrzymał informację o ataku na Pearl Harbor w 1941 r. Dokument, wykorzystujący m.in. nieznane dotąd materiały z Biblioteki FDR, pokazuje zaskakujący obraz prezydenta i jego postępowania w obliczu ogromnego wyzwania, jakim było przystąpienie Stanów Zjednoczonych do wojny.

''Kto naprawdę odkrył Amerykę'' (21 października o 21.00 na HISTORY i HISTORY HD)
Czy zanim w 1492 roku do Nowego Świata dopłynął Krzysztof Kolumb, docierali tam także inni podróżnicy? W kilkunastu kulturach znane są opowieści o ludziach, którzy mogli się znaleźć w Ameryce wcześniej, choć milczą o nich podręczniki do historii.

''Titanic 100: zagadka rozwiązana'' (28 października o 21.00 na HISTORY i HISTORY HD)
HISTORY wraz z Instytutem Oceanograficznym Woods Hole oraz RMS Titanic Inc uczestniczy w podwodnej wyprawie, której celem są największe w historii badania słynnego wraku. Dzięki animacjom komputerowym zobaczymy, co dokładnie działo się ze statkiem, minuta po minucie, od momentu tragicznego zderzenia z górą lodową.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający