Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Zrezygnuj z newselettera

Kontakt

Warto odwiedzić

Forum dyskusyjne

Facebook

Twitter

TYDZIEŃ TESTOWANIA NA NOWYM TP. CPDrukuj

Cyfrowy Polsat
Dziś mija dokładnie tydzień od wydzierżawienia przez Cyfrowy Polsat transpondera nr. 120 i dokładnie tydzień od pojawienia się na nim 10 tajemniczych testów.

Teraz już wiemy, że dwa z nich przeznaczone są na transmisję PPV (KSW20 oraz meczów Reprezentacji Polski) w jakości HD. Pozostało 8 testów, co się pod nimi kryje? Chwile po tym, jak CP podjął się dzierżawy nowego TP, 3 kanały testowe były FTA: TVP2 HD, Polsat Sport HD oraz HBO HD (kolejność przypadkowa), jednak praktycznie od razu zostały zakodowane w charakterystyczny sposób dla CP, tylko "Test 1" do dziś dnia jest kodowany w systemie Cyfry+.

Żaden z testów nie jest w chwili obecnej dostępny dla abonentów CP. Sprawdziliśmy jednak, które z testów są aktywne.

Na godzinę 15:00
- "Test 1", "Test 2", "Test 3", "Test 6" nie prowadzą emisji audio, bitrate audio= 0. Bitrate video jest stałe, około 1,7 mbit/s, co wskazuje na to, że wyświetlana jest statyczna plansza testowa. "Test 4", "Test 5", "Test 9", Test 10" prowadzą emisje audio - dźwięk jednostajny.

Przy "Teście 9" zauważalny jest dźwięk DD+ (Dolby Digital Plus), co może oznaczać testową emisję kanału TVP2 HD lub HBO HD. Bitrate video wyżej wymienionych kanałów kształtuje się na poziomie stałym ok. 1,7 mbit/s.

"Test 7" i "Test 8" natomiast zostały wzbogacone o ID i "poszły" pod transmisje odpowiednio KSW 20 PPV oraz meczów reprezentacyjnych w HD.

Nie wiadomo ile Cyfrowy Polsat planuje testować kanały w wysokiej rozdzielczości, miejmy nadzieję że szybko się dowiemy co się pod nimi kryje.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający