Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

"GOLDMAN SACHS" - PRZEJMUJĄCY DOKUMENT W POLSAT BIZNESDrukuj

Polsat Biznes
13 kwietnia Polsat Biznes zaprasza na przejmujący dokument opowiadający o największym banku inwestycyjnym na świecie. Wielu sądzi, że światowy kryzys jest spowodowany właśnie przez niego.


Założony w 1869 r. przez niemieckiego imigranta Marcusa Goldmana, Goldman Sachs należy do czołówki światowych banków inwestycyjnych. Przez lata uchodził za instytucję zbyt wielką, by cokolwiek mogło nadszarpnąć jego reputacją. W 2008 roku pojawiły się informacje dotyczące roli odegranej przez Goldman Sachs w szalejącym kryzysie ekonomicznym. Eksperci przekonywali, że bank był w stanie przewidzieć skalę nadchodzących problemów, zamiast jednak ostrzec przed nim kongresmenów, wykorzystał poufne informacje, by zarobić na praktykach spekulacyjnych

Goldman Sachs odegrał kluczową rolę w kryzysie finansowym. W 2010 roku stanęło przed Sądem siedmiu obecnych i byłych członków kierownictwa banku.

Emisja w Polsat Biznes 13 kwietnia(sobota) w paśmie biznes & life o godzinie 17:45 oraz 22:00.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający