Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

"PAPIEŻ FRANCISZEK: DROGA DO WATYKANU" NA NGC/HDDrukuj

NG/NG Wild
Zaledwie kilka tygodni temu świat poznał imię nowego Papieża, a już dziś, w niedzielę wielkanocną o godz. 18.00 na National Geographic Channel (pozycja 72 na liście CP) i National Geographic Channel HD (pozycja 124) odbędzie się premiera dokumentu "Papież Franciszek: droga do Watykanu". Jakie życie czeka nowego biskupa Rzymu Franciszka?

Autorzy filmu mają niecodzienną możliwość zajrzenia za mury Watykanu aby zupełnie z bliska przyjrzeć się rzeczywistości, której stawi czoła nowy Papież. Papież, który oświadczył, że Kościół poszedł na "koniec świata by go odnaleźć" Papież Franciszek jest pierwszą głową Kościoła pochodzącą z Ameryki Łacińskiej. Syn robotnika kolejowego pracującego w Argentynie, powiedział, że pragnie Kościoła "który jest ubogi i dla ubogich".

Jednakże teraz będąc zarówno politycznym jak i duchowym przewodnikiem Watykanu sprawuje władzę z miejsca, które pełne jest bezcennych dzieł Michała Anioła, Botticellego i Rafaela. Dlatego Kaplica Sykstyńska, Biblioteka Watykańska i muzea nad którymi czuwa watykański personel oraz szefowie ochrony są ważną częścią filmu. Pokażemy również jak ludzie, którzy muszą podporządkować swoje codzienne życie przedstawicielowi Chrystusa na Ziemi radzą sobie ze swoimi obowiązkami.

Dla tych ludzi, służba Papieżowi jest najświętszym zadaniem, a presja dzisiejszych współczesnych mediów sprawia, iż również wyzwaniem. Od nadzorowania miliona turystów do utrzymania w idealnym stanie watykańskich archiwów kulturalnych, zobacz jak to małe państwo w centrum Rzymu kontroluje i dostarcza boże przesłanie światu. Dowiedz się jakie były reakcje w Buenos Aires na wieść o tym, że ich kardynał stał się Papieżem, a także wysłuchaj oceny na temat rosnącej siły krajów rozwijających się w Kościele Katolickim.

"Papież Franciszek: droga do Watykanu" premiera dziś o godz. 18.00, powtórka w poniedziałek, 1 kwietnia o godz. 15.00 oraz w środę 3 kwietnia o godz. 21.00.
#1 | mariusz26lat dnia 01.04.13 20:07
Porządek z Rydzykiem powinien zrobić i prawicą w sejmie.Pokazuje język A nowy papież jest najlepszy ze wszystkich leszy od naszego.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający