Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

ZYGMUNT SOLORZ-ŻAK CHCE W CAŁOŚCI PRZEJĄĆ ŚLĄSK WROCŁAWDrukuj

Śląsk Wrocław
W połowie ubiegłego tygodnia, przedstawiciele właściciela m.in Telewizji Polsat - Zygmunta Solorza-Żaka, złożyli władzom Wrocławia ofertę przejęcia wszystkich udziałów w klubie WKS Śląsk Wrocław - informuje Polsatsport.pl .

Władze Wrocławia proponowały wcześniej rozwiązania problemów finansowych Śląska, które mogłyby doprowadzić do upadku klubu. Śląsk mógłby stracić licencję i podzielić los na przykład Polonii Warszawa, która z ekstraklasy wylądowała w IV lidze. Rozwiązanie to miało polegać na zlicytowaniu Śląska, dzięki czemu miasto miało odzyskać pieniądze, które uważa za swój wkład w funkcjonowanie klubu.

Propozycja Zygmunta Solorza idzie w innym kierunku. Chce On zabezpieczyć finansowo drużynę i jej przyszłość, przejmując 100% udziałów w klubie i 100% odpowiedzialności za przyszłość zespołu.

W obecnej sytuacji finansowej drużyny oferta ta jest atrakcyjna zarówno dla władz Wrocławia jak i dla Śląska - jednego z najbardziej zasłużonych i utytułowanych klubów w Polsce. Uchroniłaby bowiem drużynę przed degradacją i faktycznym upadkiem futbolu w stolicy Dolnego Śląska.

Jak na razie władze Wrocławia w sprawie propozycji Zygmunta Solorza, milczą. Aktywność magistratu polega dziś na odwołaniu z funkcji prezesa zarządu - Piotra Waśniewskiego.


Informuje: Polsatsport.pl
#1 | Grzegorz Stapinski dnia 23.09.13 19:37
Czyli Śląku Wrocław witaj obok Polonii Warszawa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający