Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

POROZUMIENIE WS. ŚLĄSKA WROCŁAW: SOLORZ-ŻAK SPRZEDAJE UDZIAŁY W KLUBIEDrukuj

Śląsk Wrocław
10 października br. zostało podpisane porozumienie pomiędzy miastem Wrocław i spółką Bithell Holdings Ltd. - akcjonariuszami WKS Śląsk Wrocław. Zgodnie z zapisami porozumienia miasto Wrocław wykupi większościowy pakiet akcji Śląska, należący do cypryjskiej spółki Zygmunta Solorza, po wcześniejszym przeprowadzeniu ich wyceny.


Władze miasta rozliczą nakłady poniesione przez Polsat Nieruchomości za prace inżynieryjne wykonane na gruncie przy Stadionie Wrocław. Miasto zwróci 18 mln zł - kwota jest średnią sporządzonych wycen pomniejszoną o koszty związane ze zwrotem nakładów na węzeł cieplny, korektę ceny za wywóz humusu, niezbędnych nakładów poniesionych przez miasto zabezpieczających wykop oraz sumy potrzebnej na przygotowanie nieruchomości do kolejnej inwestycji. Zwrot nastąpi po sprzedaży działki przy stadionie, jednak nie później niż do końca listopada 2014 r.

Umowa zostanie podpisana warunkowo. Będzie mogła wejść w życie po przyjęciu przez Radę Miejską uchwały zabezpieczającej w przyszłorocznym budżecie kwoty 18 mln zł, co umożliwi skarbnikowi miasta złożenie kontrasygnaty pod porozumieniem. Uchwała zostanie poddana pod głosowanie radnych na najbliższej sesji Rady Miejskiej 17 października.

"Obie strony powinny być zadowolone z takiego załatwienia sprawy, a także z faktu, że udało nam się to zrobić w sposób cywilizowany. Rozstajemy się ze Śląskiem, ale gdyby impas trwał nadal, to wówczas sprawy mogłyby się wymknąć spod kontroli i o losach klubu zdecydowałby sąd" – powiedział po podpisaniu porozumienia przedstawiciel Solorza mecenas Józef Birka.

Jeszcze niedawno Zygmunt Solorz-Żak był gotowy przejąć cały klub (ZYGMUNT SOLORZ-ŻAK CHCE W CAŁOŚCI PRZEJĄĆ ŚLĄSK WROCŁAW)

Po podpisaniu władze Śląska wycofają z sądu wniosek o ogłoszenie upadłości, a miasto wycofa wniosek o ustanowienie zarządcy przymusowego.


Informuje: slaskwroclaw.pl/wroclaw.pl
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający