Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

PRZEMYSŁAW TALKOWSKI UHONOROWANY (foto)Drukuj

Państwo w państwie
Przemysław Talkowski, prowadzący program "Państwo w państwie", został uhonorowany medalem "Veritus est perfecto ratio" im. Księcia Franciszka Ksawerego Druckiego-Lubeckiego. To wyjątkowe wyróżnienie zostało przyznane Talkowskiemu za zasługi dla interesu publicznego Rzeczypospolitej Polskiej.


Medal został wręczony wczoraj, podczas uroczystego bankietu z okazji 100. odcinka programu "Państwo w państwie".


Przemysław Talkowski i Małgorzata Mikulska-Rembek


Medal "Veritus Est perfecto ratio" im. Księcia Franciszka Ksawerego Druckiego-Lubeckiego został wręczony Przemysławowi Talkowskiemu przez Przewodniczącego Kapituły Medalu, prof. Dr hab. Witolda Modzelewskiego. W uzasadnieniu czytamy: "Medalem honorowane są szczególne zasługi dla interesu publicznego Rzeczypospolitej Polskiej w dziedzinie wiedzy lub praktyki podatkowej i skarbowej, w tym za wybitne osiągnięcia w dziedzinie: nauki, publicystyki podatkowej, służby państwowej lub samorządowej, działalności społecznej oraz w zakresie praktyki stosowania prawa podatkowego."

Program "Państwo w państwie" zawsze staje po stronie słabszych, skrzywdzonych i niesprawiedliwie osądzonych.

W skrócie:
* Przez trzy lata istnienia programu przedstawiono historie kilkudziesięciu polskich przedsiębiorców poszkodowanych przez organy państwa oraz zwykłych obywateli, którzy przegrali walkę z wymiarem sprawiedliwości.

* Redakcja wspiera ruch "Niepokonani 2012", który skupia bohaterów programu "Państwo w państwie".

* Twórcy programu stali się aktywnymi inicjatorami zmian prawa i przepisów dotyczących funkcjonowania przedsiębiorców.

* Współtworzą nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności sprawców za czyny pedofilskie.

* Uczestniczą w pracach na temat włączenia prokuratorów do ustawy o odpowiedzialności urzędników za błędy.

* Po emisji programu zmieniono przepisy nakazujące płacenie wyższej stawki VAT za usługi montażowe. Tym samym program "Państwo w państwie" uratował przed upadkiem ponad 20 tys. firm z branży meblarsko-montażowej.

* Program może pochwalić się wieloma nagrodami, w tym nagrodą Grand Press w kategorii publicystyka za rok 2012 , nagrodą Pracodawców RP - Wektor 2012, dwukrotną nominacją do nagrody Radia Zet im. Andrzeja Wojciechowskiego.

* Redakcja "Państwa w państwie" jest współautorem wydanej z dziennikiem Rzeczpospolita "Białej Księgi Problemów Podatkowych", która wkrótce zostanie złożona na ręce Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego

* 100 odcinek programu "Państwo w państwie" zostanie nadany w najbliższą niedzielę 16 lutego o godz. 19.30 na antenie Telewizji Polsat i Polsat News.


Foto: Polsat
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający