Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

OPINIE I WNIOSKI DOTYCZĄCE BEZPŁATNEGO DOSTĘPU DO INTERNETU OD AERO2Drukuj

Aero2
W okresie od 6 kwietnia 2013r. do 31 marca 2014r. Aero 2, zgodnie z regulaminem Bezpłatnego Dostępu do Internetu pkt. 9.9, przyjmowało opinie i wnioski dotyczące działania BDI. Opinie te były poddane uważnej analizie i przyczyniały się do stałej poprawy jakości sieci.


Opinie i wnioski można podzielić na kilka kategorii:
*uzyskanie karty SIM Aero2 BDI,
*zasięg sieci Aero2 3G w paśmie 900MHz,
*parametry jakościowe BDI Aero2.

Uzyskanie karty SIM Aero2 BDI
Najwięcej opinii użytkowników dotyczyło zasad uzyskania karty SIM i czasu oczekiwania na przesyłkę z kartą. Spółka od września 2013r. zreorganizowała proces obsługi wydawania kart oraz zmodyfikowała i usprawniła obsługę. Dzięki wdrożonym mechanizmom, czas od rejestracji wniosku na stronie internetowej Aero2 do otrzymania przesyłki poleconej na adres domowy z kartą SIM, pomimo wzrastającej liczby wniosków, uległ znaczącemu skróceniu i wynosi obecnie 7-10 dni, w zależności od terminu dostarczenia podpisanych i kompletnych dokumentów przez zainteresowanego. Karty SIM są wysyłane drugiego lub trzeciego dnia od otrzymania kompletu dokumentów. Wcześniej proces zajmował nawet 4 – 5 tygodni. Jednocześnie usprawniony został proces odpowiadania na wiadomości otrzymane na skrzynkę e-mailową. Mimo, że miesięcznie obsługujemy od 8 do 10 tysięcy zapytań, to staramy się, aby czas odpowiedzi wynosił maksymalnie 2-3 dni robocze od otrzymania korespondencji. Większość odpowiedzi przekazywana jest jeszcze tego samego dnia roboczego.

Zrealizowane działania w zakresie rozbudowy narzędzi elektronicznych przyniosły znaczące usprawnienie procesu wydawania kart. Ponadto, od końca października Aero2 ma swój własny fan page na Facebook’u, który jest dodatkowym narzędziem bezpośredniej komunikacji z użytkownikami.

Zasięg sieci 3G Aero2 w paśmie 900MHz
Odpowiadając na zapotrzebowanie użytkowników BDI w analizowanym okresie spółka sukcesywnie poprawiała zasięg. W wyniku rozbudowy sieci Aero2 r. na koniec 2013 roku unikalna oferta Bezpłatnego Dostępu do Internetu stała się dostępna dla 99% populacji Polski.

Parametry jakościowe BDI Aero2
Ostatnią, ale dla spółki równie istotną jak poprzednie dwie, grupą opinii przesyłanych przez użytkowników były przekazywane na bieżąco z całej Polski, informacje o aktualnym stanie działania sieci Aero2 i parametrach dostępu do Internetu, jakie uzyskują korzystający z BDI. Z opinii tych widać rosnącą popularność BDI w całej Polsce. Korzystanie z BDI przez coraz większą liczbę użytkowników powoduje, że lokalnie występowały sytuacje pogorszenia się komfortu korzystania. Z analiz tego zjawiska spółka zauważyła, że były to sporadyczne obszary, najczęściej gęsto zaludnione. W tym miejscu warto przypomnieć, że zgodnie z regulaminem, Bezpłatny Dostęp do Internetu jest udostępniany bez szczególnych gwarancji jakości.

BDI jest dostępem bezprzewodowym, dlatego naturalne jest, że może pojawiać się charakterystyczne dla tego rodzaju dostępu, obniżenie parametrów sieci lub nawet ograniczenie dostępu do BDI, w zależności od liczby Użytkowników korzystających jednocześnie ze stacji bazowej, ich odległości od stacji bazowej, ukształtowania terenu lub miejsc w których korzystający używają BDI, w szczególności konstrukcji budynków.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający