Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

FILMOWA MAJÓWKA W TV4/TV6Drukuj

Czwórka/Szóstka
Czwórka (TV4) i Szóstka (TV6) przygotowały na długi weekend ofertę filmową skierowaną dla całej rodziny. Prawdziwy hit podczas majówki to produkcja "100 stopni poniżej zera". Nie zabraknie także kultowego "Misia" oraz filmu "Rozmowy kontrolowane".

Wybrany repertuar filmowy:
"100 stopni poniżej zera"
W Europie dochodzi do serii potężnych erupcji wulkanów. Wyrzucony przez nie pył tworzy ogromną chmurę, która zasłania niebo nad całym kontynentem. Temperatura gwałtownie spada. Europę stopniowo ogarnia kolejna epoka lodowcowa. Amerykanin Steve Foster (Jeff Fahey) i jego żona Taryn (Sara Malakul Lane) muszą odnaleźć swoje przebywające w Paryżu dzieci. Mają mało czasu, by bezpiecznie wywieź je z Europy.

Emisja w Czwórce:
Czwartek (1 maja) - godzina 16:30

"Niekończąca się opowieść"
Obdarzony bujną wyobraźnią jedenastoletni Bastian (Barret Oliver) po śmierci matki zamyka się w sobie. Pewnego dnia uciekając przed starszymi kolegami, trafia do małego antykwariatu, w którym odkrywa tajemniczą księgę. Chłopiec ukrywa się na strychu szkoły i zaczyna ją czytać. Z lektury dowiaduje się o istnieniu mitycznej krainy Fantazji, której zagraża potężna siła zwana Nicością. Coraz większe połacie baśniowego królestwa są pochłaniane przez zgubne "Nic". Wkrótce Bastian przenika do akcji powieści i sam staje się jej częścią. Poznaje małego myśliwego, Atreyu (Noah Hathaway), który stara się uratować Cesarzową, władczynię tej krainy oraz fantastyczne stwory - gigantycznego żółwia, Morlę, i Smoka Szczęścia. Dowiaduje się też, że krainę Fantazji może ocalić jedynie ludzkie dziecko, które nada królowej nowe imię.

Emisja w Szóstce:
Czwartek (1 maja) - godz. 15:50
Emisja w Czwórce:
Piątek (2 maja) - godz. 16:30

"Miś"
Ryszard Ochódzki (Stanisław Tym), prezes klubu sportowego "Tęcza", szykuje się do wyjazdu do Londynu. Zostaje jednak zatrzymany na granicy, gdyż w jego paszporcie brakuje kilku kartek. Ochódzki podejrzewa, że wyrwała je jego żona Irena (Barbara Burska). Sądzi, że kobieta chce w ten sposób uniemożliwić, a przynajmniej opóźnić jego wyjazd, aby dotrzeć do Londynu przed nim. Małżonkowie założyli bowiem przed laty konto w jednym z tamtejszych banków. Odejście Ireny zmusiło ich do podziału posiadanych dóbr. Konto pozostało jednak nietknięte i całą sumę zgarnie ten, kto pierwszy dotrze nad Tamizę. Ochódzki usiłuje zatem wszelkimi sposobami udaremnić plan małżonki. W końcu postanawia znaleźć swojego sobowtóra, by na jego nazwisko wyrobić nowy paszport. Znajomy Ryszarda, reżyser Hochwander (Krzysztof Kowalewski), ogłasza fikcyjny casting i znajduje łudząco podobnego do Ochódzkiego warszawskiego węglarza Stanisława Palucha. Prześmiewcza komedia Stanisława Barei pokazuje polską codzienność przełomu lat 70. i 80. Reżyser i odtwórca głównej roli, Stanisław Tym, stworzyli scenariusz oparty na serii następujących po sobie groteskowych epizodów, w których bezlitośnie szydzą z absurdów ówczesnej rzeczywistości. "Miś" to jeden z tych filmów, które znają wszyscy i które bezapelacyjnie zasługują na miano dzieła kultowego.

Emisja w Czwórce:
Czwartek (1 maja) - godzina 20:00
Sobota (3 maja) - godzina 16:35

"Rozmowy kontrolowane"
Rok 1981. Ryszard Ochódzki (Stanisław Tym), prezes klubu sportowego "Tęcza", prowadzi szemrane interesy ze Służbą Bezpieczeństwa. Wkrótce otrzymuje od pułkownika SB Molibdena (Krzysztof Kowalewski) zadanie przeniknięcia do struktur Solidarności w Suwałkach. Wraz ze wspólnym zdjęciem Lecha Wałęsy udaje się w Suwalskie. Tam zastaje go stan wojenny. Po spowodowaniu wypadku samochodowego Ochódzki pożyczonym autem wraca do stolicy. Zatrzymuje go patrol. W bagażniku samochodu znajduje solidarnościowe ulotki. Bojąc się aresztowania, Ochódzki ratuje się ucieczką. W wyniku absurdalnych splotów okoliczności z esbeckiej wtyki w szeregach Solidarności niespodziewanie staje się bohaterem walczącego podziemia. SB ściga go teraz po całej Polsce listem gończym. Tymczasem jeden z kolegów pułkownika Molibdena oznajmia mu, że wie o jego kontaktach z Ochódzkim. W trosce o własną karierę Molibden postanawia zabić prezesa klubu "Tęcza". Ochódzki w kobiecym przebraniu chce uciec do Szwecji. To pierwsza polska komedia o stanie wojennym, nagrodzona Złotymi Lwami za scenariusz w 1992 r. Film stanowi poniekąd kontynuację rewelacyjnej komedii "Miś", którą z dziełem Sylwestra Chęcińskiego łączy osoba scenarzysty i odtwórcy głównej roli.

Emisja w Szóstce:
Piątek (2 maja) - godzina 21:30

"Fala śmierci" (1/2), (2/2)
Nieoczekiwanie do Wschodniego Wybrzeża Stanów Zjednoczonych zbliżają się ogromne fale tsunami, spotykane dotychczas w rejonach Oceanów Spokojnego i Indyjskiego. Niszczą one miasta i wszystko co napotkają na swojej drodze. Naukowcy nie są w stanie wyjaśnić w jaki sposób powstały. Gdy specjaliści zawodzą, do akcji wkracza John McAdams (Angus Macfadyen), pisarz i ekspert w dziedzinie ekologii. Ma on stworzyć hipotezę dotyczącą pochodzenia olbrzymich fal. Po konsultacji z pracownikiem Instytutu Oceanografii, Sophie Marleau (Karine Vanasse), McAdams zaczyna podejrzewać, że tajemnicze fale są dziełem człowieka. Kiedy John upublicznia wyniki swojego śledztwa, inny naukowiec pracujący nad sprawą, próbuje odkryć kto stoi za spiskiem. Mężczyzna zostaje zamordowany, a McAdams staje się głównym podejrzanym. Wkrótce okazuje się, że fale powstają wyniku wybuchów podwodnych pocisków jądrowych. Na dodatek ogromne zniszczenia oznaczają kontrakty na odbudowę, na których może zarobić jeden z największych potentatów budowlanych, Victor Bannister (Tom Skerritt).

Emisja w Czwórce (1/2):
Piątek (2 maja) - godz. 20:00

Emisja w Czwórce (2/2):
Sobota (3 maja) - godz. 20:00

"Gniew Caina"
Skazany na dożywocie Cain (Ving Rhames), przywódca więziennego gangu, obserwuje, jak za kratki trafia jego syn Ricky (Nipsey Hussle), który został oskarżony o współudział w próbie morderstwa. Do zakładu karnego trafia również gangster - niedoszła ofiara Ricky'ego. Konflikt między nowymi przybyszami jest tylko kwestią czasu. Cain, który nie chce, by syn popełnił jego błędy i miał takie samo życie jak on, za wszelką cenę próbuje pokazać przeciwnikom, jak wiele ich łączy.

Emisja w Czwórce:
Sobota (3 maja) - godz. 22:55
Emisja w Szóstce:
Niedziela (4 maja) - godz. 23:30

"Terytorium wroga"
Francja. Znana dziennikarka Elsa Casanova (Diane Kruger) jawnie i głośno demonstruje swój sprzeciw wobec obecności zachodnich sił zbrojnych w Afganistanie. Jednocześnie mocno angażuje się w sprawę emancypacji afgańskich kobiet. Właśnie wybiera się do Kabulu, by przeprowadzić z jedną z nich wywiad. Maina (Morjana Alaoui) opowiada Elsie tragiczną historię swojego życia, a nawet odsłania twarz przed kamerą, co jest aktem niezwykłej odwagi. Dziennikarka jest zaskoczona, gdy jej rozmówczyni stwierdza, że widzą się ostatni raz i radzi, by zachowała szczególną ostrożność. Wkrótce Elsa i jej afgański przewodnik Amen (Mehdi Nebbou) zostają uprowadzeni przez talibów, którym przewodzi fanatyczny Ahmed Zaief (Raz Degan). Szansa na negocjacje z porywaczami jest niewielka, ponieważ Francuzka została porwana nie dla okupu, lecz dla zyskania rozgłosu. Władze w Paryżu postanawiają siłą uwolnić swoją obywatelkę z rąk terrorystów. Trudne zadanie ma wykonać sześcioosobowy oddział sił specjalnych pod dowództwem Kovaksa (Djimon Hounsou).

Emisja w Czwórce:
Niedziela (4 maja) - godzina 20:00
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający