Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

POLSAT FILM Z OFERTĄ NA MAJÓWKĘDrukuj

Polsat Film (HD)
"Pamiętnik księżniczki", "Na linii ognia", "Ghost Rider", "Pojutrze" - to niektóre propozycje Polsatu Film na tegoroczną majówkę. Jak zwykle filmowa oferta skłania do pozostania przed telewizorami. Nie zapomnijmy jednak zaczerpnąć chociaż odrobinę świeżego powietrza.


Wybrany repertuar filmowy:
"Pamiętnik księżniczki"
Mia Thermopolis (Anne Hathaway) jest typową 15-latką. Mieszka w San Francisco z matką, malarką Helen (Caroline Goodall). Ojca nigdy nie poznała. Nieśmiała, lecz ambitna dziewczyna ma tylko jedną przyjaciółkę, Lilly (Heather Matarazzo). Wśród szkolnych kolegów uchodzi za niezdarę. Pewnego dnia okazuje się, że w jej żyłach płynie błękitna krew. Mia spotyka się z babcią, Clarisse Renaldi (Julie Andrews), której dotychczas nie znała. Od tej wytwornej damy dowiaduje się, że jej zmarły ojciec był władcą europejskiego kraju Genovia, a ona jako jedynaczka dziedziczy po nim tron. Musi najpierw nauczyć się dobrych manier i dworskiej ogłady. Nastolatka ucieka, gdyż woli zostać w Ameryce wśród bliskich. Wyrzuca matce, że ukrywała przed nią prawdę o ojcu. Jednak jej babcia nie daje za wygraną. Mia dostaje limuzynę z szoferem, zaczyna uczęszczać na lekcje tańca i dobrego wychowania. Z brzydkiego kaczątka przeistacza się w atrakcyjną nastolatkę. Jej metamorfoza wzbudza zachwyt szkolnych kolegów. Najprzystojniejszy chłopak, o którym Mia dotychczas tylko marzyła, zaprasza ją na romantyczną kolację.

Emisja:
Czwartek (1 maja) - godz. 14:00
Piątek (2 maja) - godz. 12:20

"Nie opuszczaj mnie"
Filmowa adaptacja powieści Kazuo Ishiguro to niezwykła opowieść o miłości, przyjaźni i stracie, obraz, w którym reżyser stawia pytanie o istotę człowieczeństwa. Kathy (Carey Mulligan), Tommy (Andrew Garfield) i Ruth (Keira Knightley) całe swoje dzieciństwo spędzili w pozornie spokojnej szkole z internatem na angielskiej prowincji. Po jej ukończeniu trójka przyjaciół będzie musiała zmierzyć się z mroczną prawdą o swym pochodzeniu i przeznaczeniu. Czy łączące ich więzi pozwolą stawić czoła przyszłości?

Emisja:
Czwartek (1 maja) - godz. 21:00

"Na linii ognia"
Frank Horrigan to weteran amerykańskich tajnych służb specjalnych. Uchodzi za eksperta w swoim fachu. Sam jednak zmaga się z prześladującymi go demonami przeszłości. Mężczyzna wciąż wini się za wydarzenia, do których doszło przed trzydziestoma laty, gdy pracował w ścisłej obstawie prezydenta Stanów Zjednoczonych Johna F. Kennedy'ego. Feralnego dnia podczas zamachu w Dallas zawahał się i nie zdołał go zasłonić własnym ciałem. Wspomnienie tamtej tragedii i wyrzuty sumienia prześladują go do dziś. Pewnego dnia Horrigan wpada na trop człowieka, który może zagrażać życiu obecnej głowy państwa. Okazuje się, że potencjalnym zamachowcem jest Mitch Leary, dobrze znany policji zawodowy zabójca. Aby spłacić swój dług z przeszłości, Horrigan zatrudnia się w obstawie prezydenta. Mitch zaczyna prowadzić z Frankiem niebezpieczną grę. Wybrał go sobie, bo uważa, że wbrew pozorom są do siebie podobni - obaj samotni, nie mają dla kogo żyć. Tymczasem ambitny agent robi wszystko, by dowieść, że jest inaczej. Współpracuje z atrakcyjną agentką Lilly Raines. Wkrótce nawiązują romans. Frank wie, że nadszedł czas, by zamknąć pewne sprawy.

Emisja:
Czwartek (1 maja) - godz. 23:20
Piątek (2 maja) - godz. 21:00

"Austin Powers: Agent specjalnej troski"
Londyn, rok 1967. Ścigany przez tajnego agenta, Austina Powersa (Mike Myers), doktor Evil (Mike Myers) tuż przed aresztowaniem poddaje się hibernacji. Powers również zostaje zamrożony na wypadek, gdyby Evil rozmroził się i jeszcze raz spróbował przejąć władzę nad światem. Po trzydziestu latach Evil budzi się i szantażując ludzkość skradzioną bronią nuklearną, próbuje, wraz z przestępczą korporacją, przejąć władzę nad światem. W odpowiedzi na groźby Evila, siły specjalne budzą z długiego snu superagenta. Powers zostaje wkrótce wysłany do siedziby doktora z misją unieszkodliwienia Evila. Towarzyszy mu Vanessa Kensington (Elizabeth Hurley), córka jego dawnej partnerki. Agenci podstępem przedostają się do kryjówki doktora, ale wewnątrz zostają schwytani. Sytuacja wydaje się beznadziejna...

Emisja:
Piątek (2 maja) - godz. 14:45

"Ghost Rider"
Johnny Blaze (Matt Long) zawiera pakt z diabłem (Peter Fonda). Chce w ten sposób uratować umierającego ojca Bartona (Brett Cullen). Mefistofeles obiecuje chłopakowi pomoc w zamian za jego duszę. Ojciec wraca do zdrowia, ale wkrótce ginie w wypadku. Po latach Johnny (Nicolas Cage) jest znanym kaskaderem. Pewnego dnia zjawia się u niego Mefistofeles, aby upomnieć się o jego duszę. Proponuje Blaze'owi anulowanie umowy w zamian za dość nietypową przysługę. Chłopak miałby pokonać jego zbuntowanego syna, Blackhearta, i jego pomocników. Blaze, marzący o normalnym życiu u boku ukochanej Roxanne, akceptuje warunki diabła. Zostaje obdarzony umiejętnością przeistaczania się w Ghost Ridera, płonącego motocyklistę o nadprzyrodzonej mocy. Przystępuje do bezwzględnej walki ze zbuntowanymi demonami... Ekranizacja kultowego komiksu. Fani tego typu opowieści będą zadowoleni. Znajdą tu bowiem wszystko, co powinna mieć tego typu produkcja: sprawnie poprowadzoną akcję, dużą dawkę efektów specjalnych, a nawet humor. Do tego należy dodać bardzo dobre aktorstwo.

Emisja:
Piątek (2 maja) - godzina 23:35
Sobota (3 maja) - godzina 21:00

"Stuart Malutki 3: Trochę natury"
Rodzina Malutkich wyjeżdża na wypoczynek nad jezioro Garlanda, by odpocząć od zgiełku miasta. Dla mieszczuchów taka wyprawa to niemal podróż do dzikiej puszczy. Podczas pobytu na kempingu, Stuart i George przyłączają się do skautów, aby przejść kurs szkoły przetrwania. George zaprzyjaźnia się z uroczą Brooke, a Stuart zawiera znajomość ze skunksem Reeko, który daje mu kilka lekcji jak przetrwać w lesie. Wkrótce okazuje się, że wokół kempingu grasuje groźna bestia. Kot Śnieżek wykorzystuje Muńka do ochrony przed leśnym stworem.

Emisja:
Sobota (3 maja) - godz. 10:15

"Pojutrze"
Klimatolog Jack Hall (Dennis Quaid) stara się powiadomić Biały Dom o zbliżającej się klęsce żywiołowej. Nikt jednak nie traktuje jego ostrzeżenia poważnie. W tym samym czasie od Antarktydy odrywa się duży fragment pokrywy lodowej. Zdarzenie to wywołuje serię kataklizmów na całej Ziemi. W krótkim czasie Nowy Jork zostaje zalany przez gigantyczną falę powodziową. Po niej następuje gwałtowny spadek temperatury. Wszystko zamarza w ciągu kilku minut. Rząd podejmuje decyzję o natychmiastowej ewakuacji do Meksyku ludności mieszkającej na południe od Nowego Jorku. Niestety, nie ma czasu ani środków, by ratować pozostałych. Tymczasem w skutej lodem metropolii przebywa siedemnastoletni syn Jacka, Sam (Jake Gyllenhaal). Chłopak wraz z grupą ocalałych z powodzi chroni się w bibliotece publicznej. Stamtąd udaje mu się zatelefonować do ojca. Jack wraz z przyjacielem Frankiem Harrisem (Jay O. Sanders) wyrusza na północ, by ratować dziecko. Film wyreżyserował Roland Emmerich, specjalista od filmów katastroficznych. Ma on w swoim imponującym dorobku takie hity jak "Dzień Niepodległości" "Godzillę" i "2012". Jego produkcje gwarantują rozrywkę na najwyższym poziomie - odpowiednio dozowane napięcie, ciekawe zdjęcia oraz znakomite efekty specjalne.

Emisja:
Sobota (3 maja) - godzina 18:35
Niedziela (4 maja) -godzina 16:25

"Sam w domu - po raz trzeci"
Stojący na czele międzynarodowego gangu Peter Beaupre (Olek Krupa) i jego ludzie, Peter Beaupre, Alice Ribbons (Rya Kihlstedt), Burton Jernigan (Lenny von Dohlen) oraz Earl Unger (David Thornton) kradną z Departamentu Obrony USA najnowszy model mikroprocesora. Chcą przemycić go za granicę. Ukrywają swój łup w zdalnie sterowanym samochodzie zabawce, który przypadkowo trafia w ręce pani Hess (Marian Seldes). Starsza kobieta daje zabawkę synowi swoich sąsiadów, Jacka (Kevin Kilner) i Karen (Haviland Morris) Pruittów, ośmioletniemu Aleksowi (Alex D. Linz). Chłopiec rozchorował się na ospę, nie może więc pójść do szkoły. Zostaje sam w domu. Nie będzie się jednak nudził - musi stawić czoła przestępcom, którzy zamierzają odzyskać cenną zabawkę. Sprytny Alex próbuje pokrzyżować plany rabusiów.

Emisja:
Niedziela (4 maja) - godz. 12:25

"Sztos 2"
Rok 1981, początek stanu wojennego. Doświadczony cinkciarz, hazardzista i oszust Synek (Cezary Pazura) oraz jego młody wspólnik Janek (Borys Szyc) potrafią wyjść na swoje nawet w niełatwych warunkach, jakie zapanowały w kraju. Po pobycie w Zakopanem, gdzie kantują naiwnych na walucie i w nieuczciwy sposób wygrywają partię pokera, mają zamiar dotrzeć na drugi koniec Polski - do Sopotu. Wcześniej jednak jadą do Krakowa i zatrzymują się na noc u starego kumpla Synka, Markiza (Edward Linde-Lubaszenko). Ten prosi ich, by eskortowali do Warszawy poszukiwanego działacza Solidarności, Ludwika (Bartłomiej Topa). Pech w końcu dopada kanciarzy - zostają zatrzymani przez milicję. Nieoczekiwanie z tarapatów ratuje ich oficer SB, Mietek Królikowski (Bogusław Linda). W ramach rewanżu para oszustów ma skupować dla niego waluty. Synek i Janek przystają na propozycję. W realizacji przedsięwzięcia pomóc ma im niezwykle ceniony w branży Eryk (Jan Nowicki). Trzej cinkciarze obmyślają plan przechytrzenia bezpieki i zgarnięcia gotówki dla siebie. Kontynuacja kultowej komedii z 1997 roku.

Emisja:
Sobota (3 maja) - godz. 23:15
Niedziela (4 maja) - godz. 21:00
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający