Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Zrezygnuj z newselettera

Kontakt

Warto odwiedzić

Forum dyskusyjne

Facebook

Twitter

FUZJA CYFRY+ I N NIE OSŁABI POZYCJI CYFROWEGO POLSATUDrukuj

KonkurencjaCzy Canal+ za mniejszościowy pakiet TVN zapłaci mniej niż 250 mln euro?

-Szacujemy, że mniejszościowy pakiet, jaki Canal+ przejmie w firmie kontrolującej 51 proc. TVN , będzie wart mniej niż 250 mln euro- podali analitycy banku UBS.

Na giełdzie trwa przecena akcji po ujawnieniu przez "Rz" kulis transakcji z francuskim Vivendi (właścicielem Canal+). Chodzi o to, że rynek nie ma co liczyć na wezwanie do sprzedaży akcji TVN w krótkim czasie. Wczoraj akcje telewizji zniżkowały o 4,6 proc., do 12,1 zł. I dalej mogą spadać.

- W spółce ciągle jeszcze jest potencjał do spadku kursu- uważa Waldemar Stachowiak, analityk Ipopema Securities.

Eksperci spodziewają się także, że wycena nierentownej wciąż platformy "n", jaka powstanie przy tworzeniu joint venture z Canal+, może być niska. Z premią zostaną sprzedane akcje TVN będące w posiadaniu wyłącznie udziałowców ITI.

ITI i francuski Vivendi (właściciel Canal+) nie chcą komentować, jak będzie wyglądał akcjonariat joint venture, który powstanie z połączenia Cyfry+ i platformy ''n", ani kwoty planowanego zakupu pakietu udziałów we właścicielu TVN. Obie strony pracują nad tym, aby finalną umowę podpisać najpóźniej do końca roku. Będzie ona podstawą do połączenia operacji płatnej telewizji grupy TVN i grupy Canal+ w jeden podmiot. Oczywiście wymagana jeszcze będzie zgoda właściwego urzędu antymonopolowego- mówi Wojciech Kostrzewa, prezes grupy ITI.

Według naszych informacji może do tego dojść jeszcze w listopadzie. Zdaniem analityków pomysł na fuzję jest dobry.

Biznes Cyfry+ skupia się na tej samej grupie docelowej co platforma ''n", więc połączenie ich zredukuje między nimi działania konkurencyjne. Nie będą musiały walczyć na ceny i spadną koszty programowe, dystrybucji i marketingu. Natomiast dla przeciętnego klienta płatnej telewizji i największej konkurencji- Cyfrowego Polsatu- nic się nie zmieni- uważa Piotr Janik, analityk KBC Securities.

- Dzięki tej transakcji rynek platform będzie bardziej przewidywalny, a jego nowy kształt to także korzyści dla klientów, bo na przykład cenne prawa sportowe będą dostępne u dwóch, a nie trzech operatorów- uważa Dominik Libicki, prezes Cyfrowego Polsatu, największej konkurencji dla połączonych sił ''n" i Canal +.

źródło: Rzeczpospolita
#1 | Emil dnia 04.11.11 21:37
Szkoda. Myślałem, że nowa platforma po połączeniu się z CYFRĄ+ i n zgładzi Cyfrowy Polsat.
Szeroki uśmiech
#2 | Grzegorz Stapinski dnia 05.11.11 13:51
[img]http://laki.dvhk.pl/test4/data/upimages/laki/cyfranlogo.gif[/img] is not a valid Image.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający