Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

POLSAT NEWS+ ODKRYWA KARTY I ZMIENIA LOGOTYP (foto) (wideo)Drukuj

Polsat News+
W poniedziałek, 9 czerwca br. rusza Polsat News+. W ofercie nowej publicystyczno-informacyjnej stacji znajdą się m.in "Gość Wydarzeń Dogrywka", "Rozmowa polityczna", "Naczelni" oraz jak już informowaliśmy "To był dzień na świecie", "Prawy do Lewego, Lewy do Prawego" i "WidziMiSię". Warto zaznaczyć, że kanał nadawać będzie z innym logotypem, niż pierwotnie planowano.Nowy logotyp Polsat News+


"Nasz „+” w logo kanału zaczerpnęliśmy z logotypu marki Plus. Cyfrowy Polsat, Telewizja Polsat i Polkomtel, operator sieci Plus są teraz w jednej grupie i takie wykorzystanie graficzne znaku może przyczynić się do lepszej budowy świadomości współpracy i synergii marek naszej grupy. Jest to więc jeden z kroków w kierunku przybliżenia marki Polsatu i Plusa." - podała w komunikacie Telewizja Polsat.

Oferta programowa:

* "Prawy do Lewego, Lewy do Prawego" – nowy program publicystyczny, w którym prowadzący – dziennikarze o przeciwstawnych poglądach – rozmawiają z gośćmi pogłębiając istotne społecznie i cywilizacyjnie tematy, analizując je z różnych stron. Wśród rozmówców są ekonomiści, socjologowie, działacze społeczni, publicyści. Program emitowany będzie od poniedziałku do piątku o godz. 20:00. Prowadzący to Igor Janke oraz Mariusz Ziomecki.

* "To był dzień na świecie" – na antenę Polsat News+ powraca dobrze znany widzom Polsat News program o tematyce międzynarodowej. Magazyn poprowadzą Grzegorz Dobiecki, Jan Mikruta i Grzegorz Kozak. W programie najważniejsze tematy międzynarodowe, światowe wydarzenia, opinie ekspertów i komentarze najważniejszych przedstawicieli stosunków międzynarodowych w Polsce i na świecie. Program emitowany będzie od poniedziałku do piątku o godz. 21:00.

* "WidziMiSię" (godz.22:00) – autorski przegląd wydarzeń Michała Figurskiego, w którym prowadzący wraz z zaproszonymi do studia gośćmi w luźniejszej formie skomentują bieżące tematy polityczne, społeczne i sportowe. Figurski spojrzy na rzeczywistość zdominowaną przez politykę z dystansu, z perspektywy człowieka, który z polityką nie ma nic wspólnego. Zajmie się też wydarzeniami społecznymi, gospodarczymi i kulturowymi. Do rozmowy zaprosi wybranych przez siebie komentatorów.

Inne pozycje programowe w Polsat News + (kolejność przypadkowa):

* "+ Kultura" – autorski program Macieja Ulewicza z Radia PiN oraz Anny Sańczuk. Kultura to nie tylko wielkie mainstreamowe przedsięwzięcia. To także inicjatywy i pomysły ludzi działających na obrzeżach życia społecznego - mniej znane, mniej głośne subkultury czy wręcz kulturowe tematy tabu. To właśnie o takich zjawiskach i tematach prowadzący porozmawiają w programie "+ Kultura".

* "Wysokie C" – autorski magazyn Małgorzaty Ziętkiewicz, która zaprosi widzów do świata kultury z najwyższej półki. Światowe malarstwo, rzeźba, performance, sztuki teatralne, opera – zobaczymy wszystko to co znawcy kultury wysokiej cenią najbardziej, co jest najbardziej trendy, a co jest uznane za ponadczasowe piękno. Będzie to autorski przewodnik Małgorzaty Ziętkiewicz po kulturze wysokiej.

* "Naczelni" – program, w którym redaktorzy naczelni czołowych gazet, portali informacyjnych i rozgłośni radiowych skomentują najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia, dowiemy się czym żyła opinia publiczna, a najważniejsze wydarzenia zostaną ocenione okiem znanych komentatorów i publicystów jakimi bez wątpienia są Naczelni. Program poprowadzi Mirosław Majeran.

* "Rozmowa polityczna" – program Dominiki Długosz, Beaty Lubeckiej i Mikołaja Jankowskiego, który będzie pierwszym podsumowaniem najważniejszych wydarzeń dnia. Do dyskusji w studiu zostaną zaproszeni publicyści, komentatorzy, eksperci i politycy.

* "Informacje" – 15 minutowe serwisy informacyjne nadawane od poniedziałku do piątku o pełnej godzinie przygotowane przez zespół Polsat News+. Stanowią poszerzenie informacji z Polsat News o najświeższe newsy biznesowe oraz ekonomiczne. W weekendy natomiast przez zespół Polsat News. Wśród prezenterów Polsat News+ będą tacy dziennikarze jak: Robert Bernatowicz, Ernest Bodziuch, Mikołaj Jankowski. Po każdym wydaniu kanał pokaże "Pogodę" – serwis, który co pół godziny podaje prognozę pogody w kraju i na świecie. "Prognozę Pogody" przygotowuje zespół pod kierownictwem Marka Horczyczaka, w skład którego wchodzą także dwie prezenterki pogody: Milena Rostkowska-Galant oraz Paulina Sykut-Jeżyna.

* "Gość Wydarzeń Dogrywka" – na antenie Polsat News+ będzie nadawany także program "Gość Wydarzeń", jednak w dłuższej formie. "Gość Wydarzeń Dogrywka" to ciąg dalszy programu, w którym zaproszonemu do studia rozmówcy pytania zadadzą widzowie za pośrednictwem prowadzącego. Pytania do "Gościa Wydarzeń" będzie można nadsyłać do redakcji Polsat News+ każdego dnia.

* "Biznes Informacje" - najważniejsze gospodarcze decyzje, dane i wypowiedzi omówione i skomentowane z wielu stron. Główne tematy w skali mikro i makro, opiniotwórczy goście. Komplet najważniejszych informacji z rynków finansowych. "Biznes Informacje" prowadzi m.in. Ernest Bodziuch.

* "Zoom na giełdę" - przegląd najważniejszych wydarzeń dnia na rynkach kapitałowych i finansowych w kraju i na świecie. "Codziennie przedstawiamy szczegółowe analizy spółek notowanych na warszawskim parkiecie. Zwracamy uwagę widzów na najciekawsze okazje inwestycyjne i ostrzegamy przed rynkowymi pułapkami. Stawiamy na interaktywność. Wspólnie z widzami wybieramy spółki dnia i je śledzimy, analizujemy od podszewki." - zapowiada stacja. Gośćmi programu są prezesi spółek giełdowych, czołowi menadżerowie oraz znani i cenieni analitycy. Gospodarzami programu są Jacek Brzeski oraz Robert Bernatowicz.

W Polsat News+ będzie można zobaczyć również programy "sPiNacz tygodnia", "Premierzy", "Państwo w państwie", pasmo "Nowy dzień", magazyn "Nie daj się fiskusowi" oraz flagowy serwis informacyjny - "Wydarzenia".Szefem kanału jest Henryk Sobierajski, nastomiast szefem anteny Beata Grabarczyk. Polsat News+ wystartuje 9 czerwca 2014 roku i zastąpi Polsat Biznes.


Beata Grabarczyk


Foto: Polsat/Wideo: @Viking
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający