Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

POLSAT FILM Z OFERTĄ NA DŁUGI WEEKENDDrukuj

Polsat Film (HD)
"Pasja", "Kopciuszek. Inna historia", "Kołysanka" - to niektóre propozycje filmowej stacji Polsatu na długi weekend. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.Wybrany repertuar filmowy:
"Uroki życia"
Żywiołowa Ellie pracuje w domu starców położonym na irlandzkiej prowincji. Gdy nadchodzi Boże Narodzenie większość jego mieszkańców wyjeżdża, by spędzić je ze swoimi rodzinami. W domu pozostaje tylko czworo pensjonariuszy, którzy już od dawna nie utrzymują kontaktów ze światem zewnętrznym. Jest tam była aktorka Georgia, dwie skłócone siostry, Hazel i Heather, oraz Donald, emerytowany sędzia nadużywający alkoholu, który bardzo tęskni za swoją żoną. Opiekę nad wszystkimi seniorami sprawuje Ellie. Dziewczyna liczy, że nadchodzące dni pomogą jej zbliżyć się do swoich podopiecznych i nawiązać z nimi lepszy kontakt.

Emisja:
Czwartek (19 czerwca) - godz. 12:50

"Pasja"
Film przedstawia wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy do śmierci na krzyżu. Jezus (James Caviezel) modli się w ogrodzie Getsemani. Zdradzony przez Judasza (Luca Lionello) zostaje aresztowany i postawiony przed obliczem arcykapłanów. Ci, niechętni jego naukom, oskarżają go o bluźnierstwo i żądają jego śmierci przez ukrzyżowanie. Namiestnik rzymski, Poncjusz Piłat (Hristo Shopov), uchyla się od wydania wyroku. Zgodnie z obyczajem chce wypuścić jednego z więźniów. Nakazuje tłumowi wybrać, kogo ma ułaskawić - Jezusa czy Barabasza (Pietro Sarubbi), skazanego za zabójstwo. Podburzeni przez starszyznę, zebrani żądają uwolnienia Barabasza. Piłat skazuje Jezusa na karę chłosty, a później na śmierć. W drodze krzyżowej towarzyszy mu jego matka (Maia Morgenstern) i nawrócona grzesznica Maria Magdalena (Monica Bellucci)... Scenariusz oparty został na czterech Ewangeliach oraz objawieniach katolickich świętych. Obraz jest wierny przekazom historycznym i teologicznym. Aktorzy posługują się dwoma językami: aramejskim i łaciną. Operator, Caleb Deschanel, czerpał inspirację z malarstwa Caravaggia, mistrza światłocienia, a specyficzny klimat filmu podkreślają kostiumy utrzymane w kolorach brązowym, czarnym i beżowym, ręcznie szyte. Film otrzymał trzy nominacje do Oscara.

Emisja:
Czwartek (19 czerwca) - godzina 21:00

"Kopciuszek. Inna historia"
Miasteczko na Dzikim Zachodzie. Władzę sprawuje w nim bezwzględna Felicity, a prawo stanowią grupy małpich piratów. Okrutna kobieta na pierwszym miejscu stawia dobro swoich niezbyt inteligentnych i urodziwych córek: Harmony i Melody, zupełnie pomijając przy tym potrzeby pasierbicy Kopciuszka. Zaradna kowbojka, chociaż wyśmiewana i wykorzystywana przez macochę, dysponuje jednak odwagą, której mógłby pozazdrościć jej niejeden szeryf. Co prawda brakuje jej taktu i odwagi, ale nadrabia to wyjątkowo dobrym sercem. Pewnego dnia dzięki czarom swojego przyjaciela, Siwego Dymka, przemienia się w piękną księżniczkę. Tymczasem banda piratów pod wodzą Barbazula porywa księżną Grand, matkę księcia Włodzimierza. Ten dysponujący nieskazitelnymi manierami i talentem muzycznym rosyjski arystokrata ma jedną wadę - nie potrafi walczyć. Na szczęście poznaje Kopciuszka, który pomoże mu rozprawić się z bandą piratów i uwolnić porwaną matkę. Podczas wędrówki po Dzikim Zachodzie oboje przeżyją wiele przygód.

Emisja:
Piątek (20 czerwca) - godz. 11:15

"Artur i Minimki 3. Dwa światy"
Zły Maltazar, z którym Minimki musiały zmierzyć się w poprzedniej części filmu, pozostawia Artura w ich krainie, a sam przedostaje się do świata ludzi. Upodobniony do człowieka, z pomocą wiernej armii gigantycznych moskitów, gotowych spełnić każdy jego rozkaz, zamierza przejąć władzę nad Ziemią. Najpierw stara się odnaleźć dom dziadków chłopca. Wie, że jedynie Artur może stawić mu czoła. Tymczasem chłopiec z księżniczką Selenią i Betameszem próbuje przedostać się do swojej sypialni i odzyskać dawną postać. Jedynym sposobem na zmianę rozmiarów jest zawierający magiczne moce miód Królowej Pszczół. Nieoczekiwanie, cała trójka może liczyć na wsparcie ze strony Darkosa, syna Maltazara, który chce się przyłączyć do grupy małych przyjaciół. Na piechotę, rowerem, samochodem, a nawet na motorze - Artur i jego przyjaciele będą korzystać z różnych środków i rozwiązań, aby wygrać ostateczne starcie z prześladującym ich okrutnikiem. Trzecia część filmu o przygodach 10-letniego chłopca i jego malutkich przyjaciół. Produkcję, łączącą w sobie elementy filmu fabularnego i animacji, stworzył znany francuski reżyser Luc Besson ("Nikita, "Leon zawodowiec", "Piąty element"). Główne role zagrali Freddie Highmore ("Charlie i fabryka czekolady", "Kroniki Spiderwick") oraz Mia Farrow ("Dziecko Rosemary", "Nie zapomnij mnie"). W polskiej wersji językowej animowanym postaciom głosu użyczyli m.in.: Daniel Olbrychski (Maltazar), Kajetan Lewandowski (Artur), Barbara Kałużna (księżniczka Selenia), Zbigniew Konopka (Darkos).

Emisja:
Piątek (20 czerwca) - godz. 18:55
Sobota (21 czerwca) - godz. 16:40

"Klik: I robisz, co chcesz"
Michael Newman jest architektem, który wszystkie siły i całą uwagę skupia na pracy. Niestety, oddany zupełnie zawodowym obowiązkom zaniedbuje swoją rodzinę - piękną i kochającą żonę Donnę oraz dwoje dzieci. Mężczyzna żyje w ciągłym stresie. Wciąż jednak liczy, że jego poświęcenie się opłaci i wkrótce otrzyma za nie wynagrodzenie. Newman ma bowiem nadzieję, że szef Ammer w końcu zaproponuje mu spółkę. Niebawem życie pracoholika rzeczywiście się zmienia. Dzieje się to jednak w zupełnie nieoczekiwany sposób. Pewnego dnia ekscentryczny sprzedawca Morty daje Michaelowi elektronicznego pilota. Okazuje się, że urządzenie posiada magiczną moc. Dzięki niemu Newman zyskuje niezwykłą władzę nad czasem - może zobaczyć wydarzenia ze swojej przeszłości i poznać przyszłość. Początkowo Michael jest zachwycony cudownym wynalazkiem. Ma nadzieję, że pozwoli mu on pogodzić obowiązki rodzinne i zawodowe. Czar jednak szybko pryska. Wkrótce bowiem pojawiają się problemy. Okazuje się, że pilot nie zawsze działa zgodnie z życzeniem swojego właściciela, który traci kontrolę nad swoim życiem.

Emisja:
Sobota (21 czerwca) - godzina 18:45
Niedziela (22 czerwca) - godz. 16:50

"Wielka biała pięść"
Bezwzględny Fred Sultan (Samuel L. Jackson), znany promotor boksu i menedżer Jamesa Ropera (Damon Wayans), najlepszego czarnoskórego boksera w Ameryce, jest gotowy zrobić wszystko, byle tylko zapewnić sobie rozgłos i jak największe zyski. Choć jego podopieczny ma na koncie trzydzieści osiem wygranych walk, Sultan niewiele mu płaci. Pięściarz ma dość tej sytuacji i postanawia się zbuntować. Do tego wpływy z walk wciąż maleją. Sultan opracowuje więc pewien plan, by znów zyskać rozgłos. Odnajduje Terry'ego Conklina (Peter Berg), jedynego zawodnika, któremu przed laty udało się pokonać Ropera. Namawia go, by jeszcze raz stanął z nim do walki. Problem w tym, że Conklin dawno już porzucił boks. Teraz gra w zespole heavymetalowym. Zgadza się jednak wrócić na ring, jeśli Sultan dochód z pojedynku przekaże na pomoc bezdomnym. Wkrótce zaczyna morderczy trening. Pewny zwycięstwa Roper lekceważy białoskórego rywala. Satyra na środowisko sportowe.

Emisja:
Niedziela (22 czerwca) - godz. 14:55

"Kołysanka"
Mazury. We wsi Odlotowo mieszka samotnie artysta ludowy, Roman Łapszow (Krzysztof Kiersznowski). Pewnego wieczoru przed drzwiami jego chaty zjawia się rodzina Makarewiczów: Michał (Robert Więckiewicz), jego ciężarna żona Bożena (Małgorzata Buczkowska), czworo dzieci oraz senior rodu (Janusz Chabior). Po ich wizycie mężczyzna znika. Bladolica, zawsze ubrana na czarno, ekscentryczna rodzina zajmuje jego dom. Wkrótce po zniknięciu Łapszowa na listę zaginionych trafia listonosz Kamiński (Jacek Koman), pracownica opieki społecznej pani Katarzyna (Ewa Ziętek), ksiądz Marek (Michał Zieliński), młody ministrant (Antoni Pawlicki), zainteresowany kupnem gospodarstwa Niemiec Bruno Steinbach (Jan Monczka) oraz jego tłumaczka Agata Nowicka (Aleksandra Kisio). Na polecenie komendanta miejscowego posterunku policji, Krzysztofa (Krzysztof Stelmaszczyk), aspirant Waldemar Nowak (Przemysław Bluszcz) wszczyna śledztwo. Z Warszawy przyjeżdża dziennikarka Elżbieta Borowicz (Ilona Ostrowska) i operator Jurek (Marcin Sztabiński), aby zrobić reportaż o tzw. trójkącie mazurskim. Wkrótce oni również znikają... Obraz zdobył nominację do Złotej Kaczki i Złotych Lwów w Gdyni w kategorii najlepszy film.

Emisja:
Sobota (21 czerwca) - godz. 23:20
Niedziela (22 czerwca ) - godz. 21:00
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający