Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

POLSAT SOPOT FESTIVAL 2014 ZAMIAST SOPOT TOP OF THE TOP. KTO WYSTĄPI? (akt.)Drukuj

Polsat Sopot Festival 2014
W dniach 22 i 23 sierpnia 2014 roku w sopockiej Operze Leśnej odbędzie się Polsat Sopot Festival 2014. Impreza transmitowana będzie na antenie Telewizji Polsat.W pierwszy dzień festiwalu (22 sierpnia) przygotowano dwa koncerty. Pierwszy to "Słodkie lata 90-te", podczas którego największe przeboje tego okresu zaśpiewają: Wilki, Golden Life, Elektryczne Gitary, Kasia Kowalska, Ira, Andrzej Piaseczny, Rotary(Loka), Stanisław Soyka, Robert Chojnacki, Hey, Liroy, Vengaboys i Dr Alban.

Tego samego dnia zaplanowano także koncert Garou.

Z kolei drugi dzień festiwalu (23 sierpnia) to trzy koncerty. W pierwszej części wystąpi zespół Elektryczne Gitary, który będzie świętował jubileusz 25-lecia pracy estradowej

Drugim koncertem tego dnia będzie "Muzodajnia Gwiazd". Największe hity internetu zaśpiewają: LemON, Ewelina Lisowska, Ewa Farna, Mrozu z chórem Sound'n'Grace, Sylwia Grzeszczak, Bracia, Honorata "Honey" Skarbek, Grzegorz Hyży, Mario Bischin, Kasia Popowska, Elaiza, Remady i Oceana.

Festiwal zakończy "Jubileusz Dziewczyny Szamana", czyli koncert Justyny Steczkowskiej, która świętuje 20-lecie pracy na scenie.

Przypomnijmy, że w poprzednich latach, w tym czasie Polsat organizował Sopot Top Of The Top Festival. Główną częścią imprezy był konkurs Top Of The Top, w którym zagraniczne gwiazdy walczyły o Bursztynowego Słowika. W tym roku słoneczna stacja postanowiła zrezygnować z konkursu Top Of The Top oraz zmienić nazwę festiwalu.

Aktualizacja: Telewizja Polsat wydała oficjalny komunikat na temat Polsat Sopot Festival.

"Polsat Sopot Festival 2014 pod tą nową nazwą, nawiązującą do tradycji wielkich sopockich festiwali, odbędzie się najbliższa edycja tego muzycznego wydarzenia. Na scenie Opery Leśnej zobaczymy największe i najważniejsze polskie gwiazdy lat 90-tych. Jubileusz 25-lecia obchodzić z nami będą przebojowe Elektryczne Gitary, a 20 lat na scenie świętować będzie „Dziewczyna Szamana” czyli Justyna Steczkowska. Gwiazdą zagraniczną festiwalu będzie Garou. Młode, najpopularniejsze gwiazdy portalu Muzodajnia.pl, pojawią się w koncercie „Muzodajnia Gwiazd”. Sopockie festiwale to, ponad 50 lat niezwykle chlubnej tradycji, która zasługuje na wyjątkowy blask, najlepszych artystów oraz profesjonalną organizację. Gwarantuje to tylko Telewizja Polsat – twórca tak gigantycznych przedsięwzięć zwieńczonych sukcesem jak 12 edycji Sopot TOPtrendy Festiwal, Sylwestrowych Mocy Przebojów w Krakowie, Warszawie i Gdyni oraz najpopularniejszych muzycznych i tanecznych show.

22 sierpnia - pierwszy festiwalowy wieczór rozpocznie się koncertem Garou – gwiazdy światowego formatu, którego utwór „Belle” z musicalu „Dzwonnik z Notre Dame” został okrzyknięty najpiękniejszą piosenką 50-lecia w plebiscycie słuchaczy niemieckiego radia RTL. Garou, to artysta o zniewalającym głosie i uśmiechu uwielbiany przez polską publiczność, szczególnie przez Polki, jak się okazuje z wzajemnością. Choć wciąż koncertuje, nie znosi podróży i lotnisk, ale taka jest cena popularności. Pierwszą gitarę otrzymał od ojca w wieku 3 lat. Od tego momentu muzyka jest jego wielką pasją i miłością, ale obecność na światowych scenach to dzieło przypadkowego występu w barze. Swoje największe przeboje wyśpiewał po francusku, który jego zdaniem jest językiem kompletnym, pełnym, bogatszym i idealnym do wyrażania emocji i uczuć. To właśnie takie największe hity jak „Gitan”, „Seul” czy „Reviens” usłyszymy w jego koncercie. Garou wykona również premierowo piosenkę w duecie z Paullą, laureatką nagród publiczności i dziennikarzy podczas Sopot TOPtrendy Festiwal 2010. Drugim koncertem tego wieczoru będą „Słodkie lata 90.”, które wprowadzą publiczność i widzów w klimat pierwszych lat wolności, koncertów plenerowych, flanelowych koszul w kratę, glanów, łóżek polowych i kupieckich szczęk -stałego elementu krajobrazu i trampoliny przedsiębiorczości dla tamtego pokolenia Polaków. Piosenki, które wtedy powstały są wciąż ważne, brzmią świetnie i wcale się nie zestarzały w przeciwieństwie do pierwszych telefonów komórkowych. W koncercie swoje największe hity „Słodkich lat 90.” zaśpiewają m.in. Hey – „Moja i Twoja nadzieja” oraz „Teksańskiego”, Elektryczne Gitary wykonają niepoprawny „Dzieci wybiegły”, a zespół Wilki opowie „O sobie samym”. IRA wyśpiewa koleją ważną piosenkę lat 90-tych - „Nadzieję”, a Stanisław Soyka przypomni subtelny przebój „Cud niepamięci”. Na scenie pojawi się również najbardziej rozpoznawalny duet lat 90-tych: Robert Chojnacki i Andrzej Piaseczny, który zabierze widzów „Prawie do nieba”, grupa Golden Life wykona przebój „Helikopter”, a Rotary swój wielki hit „Na jednej z dzikich plaż”. W koncercie zaśpiewa także zdobywczyni Bursztynowego Słowika z roku 1995 – Kasia Kowalska, która wykona m.in. swój przebój „Jak rzecz”. Na scenie pojawi się również ojciec polskiego hip - hopu Liroy. W koncercie usłyszymy też artystów zagranicznych, a wśród nich Dr Albana i jego „It’s My Life” oraz holenderską grupę Vengaboys, których piosenki kojarzą się z latem, słońcem i dobrą zabawą.

W sobotę 23 sierpnia na scenie Opery Leśnej wraz z publicznością i widzami swój jubileusz 25-lecia będą obchodzić Elektryczne Gitary – jeden z najpopularniejszych zespołów lat 90. Członkowie grupy obdarzeni wyjątkowym poczuciem humoru i dużą dawką autoironii, z wdziękiem połączyli proste melodyjne rockowe riffy z zabawnymi tekstami. Właśnie teksty autorstwa wokalisty i gitarzysty Kuby Sienkiewicza, prywatnie lekarza neurologa, nadały zespołowi indywidualnego charakteru, choć ich autor przyznaje: „Łudzę się, że publiczność [...] nie buduje na tych piosenkach swego światopoglądu”. Na czym więc polega sukces Elektrycznych Gitar? W ich przebojach każdy znajdzie miejsce do własnych skojarzeń i interpretacji, a poza tym dobrze się je śpiewa. Elektryczne Gitary swoje występy ubarwiają w nietypowy sposób: „Moja autorska koncepcja to abstrakcyjne komunikaty do widowni, złote myśli, pytania z estrady i życzenia imieninowe” – przyznaje Kuba Sienkiewicz, co z połączeniu z ich przebojami daje nieco abstrakcyjny efekt. Przekona się o tym sopocka publiczność wykonując z zespołem m. in. takie hity jak: „Jestem z miasta”, „Noś długie włosy”, „Kiler”, „Co ty tutaj robisz” czy „To koniec”.

Kolejnym wydarzeniem w drugim dniu festiwalu, 23 sierpnia będzie koncert „Muzodajnia Gwiazd”. W koncercie wystąpią artyści, których przeboje były najchętniej kupowanymi utworami w serwisie Muzodajnia.pl. W tym roku wśród nich znaleźli się m.in. Lemon, Ewelina Lisowska, Ewa Farna, Mrozu, Sylwia Grzeszczak, Bracia, Grzegorz Hyży oraz Honorata „Honey” Skarbek, która otrzyma Złotą Płytę za wysoką sprzedaż swojego ostatniego albumu „Million”. W koncercie pojawią się również zagraniczne gwiazdy muzyki tanecznej: Mario Bischin, Remady i Oceana, oraz niemiecki zespół Elaiza, który wystąpił podczas tegorocznego finału Eurowizji. Muzodajnia.pl to portal z najtańszą muzyką w sieci, umożliwiający legalne ściąganie hitów zarówno na komputer, jak i bezpośrednio na telefon.

Sobotni wieczór zakończymy powrotem do lat 90-tych. Swój jubileusz 20 lat na scenie będzie świętowała filigranowa, ale obdarzona niezwykłą charyzmą Dziewczyna Szamana, czyli Justyna Steczkowska. Ikona mody, kwintesencja stylu i kobiecości, od lat niezmiennie na topie, przyciąga uwagę widzów i dziennikarzy. Prywatnie wspaniała matka, na scenie intrygująca artystka zachwyca ciepłą barwą i niemal czterooktawową skalą głosu. W koncercie Justyna Steczkowska zaśpiewa swoje największe hity m.in: wspomnianą „Dziewczynę Szamana”, który to album zyskał status podwójnej platyny sprzedając się w nakładzie ponad 350 tysięcy egzemplarzy, „Boskie Buenos” z repertuaru Maanamu, czy przebój „Oko za oko, słowo za słowo”.

Recital Garou, dwa wielkie koncerty i dwa niepowtarzalne jubileusze to blisko 10 godzin muzyki a wszystko to już 22 i 23 sierpnia na sopockiej scenie.

Partnerem Telewizji Polsat jest miasto Sopot oraz Bałtycka Agencja Artystyczna „BART”, dzięki którym od lat z sukcesem realizujemy największe telewizyjne muzyczne festiwale w Polsce. Patronem medialnym jest radio RMF FM."
#1 | Prokop dnia 18.07.14 09:45
Czyli czeka nas kolejny festiwalowy weekend w Polsacie. Ciekawy zestaw wykonawców, dość różnorodny, co przełoży się na szeroką publikę i w Sopocie i przed telewizorami.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający