Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

MIDAS: 200 MLN ZŁ NA ROZWÓJ SIECI LTE ORAZ HSPA+Drukuj

Midas
Midas (w skład Grupy wchodzą spółki: Aero2, CenterNet oraz Mobyland) zawarł umowę kredytową z Bankiem Polska Kasa Opieki S.A. (Bank Pekao S.A.) na kwotę do 200 mln zł na rozwój sieci telekomunikacyjnej opartej na technologii LTE oraz HSPA+. Jak zapewnia spółka, 200 mln zł na obecną chwilę to wystarczające środki na realizację tego celu.


Spółka informuje również, że w stosunku do publikowanych wcześniej informacji o poziomie niezbędnego dla realizacji tzw. fazy III rozbudowy sieci telekomunikacyjnej finansowania (do 364 mln zł), kwota 200 mln zł na chwilę obecną wydaje się wystarczająca. Takie obniżenie kwoty finansowania wynika z niższych, niż pierwotnie zakładano, cen sprzętu telekomunikacyjnego oraz przesunięcia niektórych wydatków z kategorii inwestycyjnych (CAPEX) do operacyjnych (OPEX), przy jednoczesnym braku istotnych zmian w zakresie liczby stacji bazowych uruchamianych w ramach III fazy. W ocenie spółki możliwa jest również sytuacja, że liczba stacji bazowych będzie wyższa, niż wcześniej przedstawiana, przy łącznym nie zmienionym koszcie ich uruchomienia i funkcjonowania. Pozyskane środki finansowe oraz generowane przez kredytobiorców operacyjne przepływy gotówkowe w okresie finansowania zewnętrznego będą wystarczające do pokrycia kosztów uruchomienia i funkcjonowania stacji bazowych.

O planowanym przez Midas przystąpieniu do trzeciej fazy budowy swojej sieci, obejmującej 700 dodatkowych nadajników informowaliśmy tutaj.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający