Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

SKŁAD EKIPY CCC POLSAT POLKOWICE NA 71.TOUR DE POLOGNEDrukuj

CCC Polsat Polkowice
Marek Rutkiewicz, Bartłomiej Matysiak, Maciej Paterski, Mateusz Taciak, Grzegorz Stępniak, Branislau Samoilau, Davide Rebellin i Tomasz Marczyński wystartują w 71. edycji Tour de Pologne. Wyścig rozpocznie się 3 sierpnia w Gdańsku.


Podczas pierwszych czterech, stosunkowo płaskich etapów naszego narodowego touru, główne role powinni odgrywać sprinterzy. Będzie to zatem okazja dla Grzegorza Stępniaka, by zaprezentować swoje umiejętności na finiszu. Dobrze w takim terenie czują się również bardzo szybcy i lubiący aktywną jazdę Bartłomiej Matysiak, aktualny mistrz Polski oraz Maciej Paterski, zwycięzca wyścigu Tour of Norway.

Piątego dnia rywalizacji peleton wjedzie w góry. W trudnym terenie walczyć będzie pozostała czwórka kolarzy w "pomarańczowym". Marek Rutkiewicz znakomicie zna specyfikę Tour de Pologne, gdyż wystartuje w nim już po raz dwunasty. Białorusin Branislau Samoilau jest obecnie w bardzo dobrej dyspozycji, na co wskazuje zwycięstwo etapowe i 4. miejsce w końcowej klasyfikacji generalnej w bardzo wymagającym Sibiu Cycling Tour, które zakończyło się w niedzielę, 20 lipca. Davide Rebellin był w tym wyścigu jeszcze wyżej, bo uplasował się na drugiej pozycji. Włoch prezentuje wysoką formę praktycznie przez cały sezon.

Finał Tour de Pologne to jazda indywidualna na czas w Krakowie. W tej konkurencji specjalizuje się Mateusz Taciak, brązowy medalista tegorocznych mistrzostw Polski.

W rezerwie na 71. Tour de Pologne (3-9.08) pozostają Jarosław Marycz, Adrian Honkisz i Nikolay Mihaylov.


CCC POLSAT POLKOWICE Z "DZIKĄ KARTĄ" TOUR DE POLOGNE

Informuje: proteam.mks.polkowice.pl
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający