Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

CEREMONIA OTWARCIA MŚ W SIATKÓWCE NA KANAŁACH POLSATUDrukuj

Kanały Polsat Volleyball (HD)
Ceremonia otwarcia siatkarskich Mistrzostw Świata Polska 2014 transmitowana będzie na żywo w Polsacie, Polsacie Sport, Polsacie News i kanale Polsat Volleyball 1 już w najbliższą sobotę, 30 sierpnia. Jednak nie to koniec niespodzianek dla widzów, bo informacyjny kanał Polsat News tego samego dnia nada główne wydanie "Wydarzeń", "Gościa Wydarzeń" oraz "Nowy dzień" wprost ze specjalnego studia przygotowanego na Stadionie Narodowym.


Cała ceremonia otwarcia trwać będzie niemal godzinę. "To ma być familijne święto siatkówki" – mówi Krzysztof Majkowski, dyrektor artystyczny ceremonii otwarcia. "Sięgnęliśmy więc po wielki hit Donatana i Cleo w odrobinę innym wykonaniu i z grupą ponad 70 tancerek. Chcemy pokazać młodą, nowoczesną Polskę" - dodaje. Ponad 120 tancerzy pod kierunkiem Agustina Egurolli wykona show taneczne do muzyki przygotowanej przez DJ Adamusa – odpowiedzialnego za oprawę muzyczną ceremonii. "Sięgnąłem po najnowsze trendy muzyczne. Będzie bardzo energetycznie, bo chcemy pomóc naszej reprezentacji tak, jak potrafimy" – mówi DJ Adamus.

Część artystyczną ceremonii zamknie hymn siatkarskich Mistrzostw Świata – "Start a Fire" w wykonaniu Margaret. Ceremonię otwarcia poprowadzą znani z prowadzenia gal bokserskich i KSW Paweł Wójcik i Waldemar Kasta.

Na wiernych kibiców siatkówki zarówno na stadionie, jak i przed telewizorami będą czekali Marek Magiera i Grzegorz Kułaga, którzy od lat organizują fantastyczny doping na meczach siatkarskich. Finałem ceremonii będzie ułożenie przez blisko 70 tysięcy kibiców zgromadzonych na trybunach Stadionu Narodowego największej kartoniady świata – wielkie złoto-czerwone logo z pucharem Mistrzostw Świata.

W części oficjalnej będzie można zobaczyć przemarsz delegacji wszystkich 24 uczestników Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn. Delegaci będą witani w ojczystych językach. Gościem specjalnym ceremonii będzie prezydent RP – Bronisław Komorowski, który wygłosi przemówienie i wraz z prezydentami FIVB Ary Graca i PZPS – Mirosławem Przedpełskim otworzą mistrzostwa.

W dniu otwarcia Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn, dziennikarze i eksperci Polsatu Sport przygotują specjalne studio, które rozpocznie się już od godziny 16:00. Jerzy Mielewski i jego goście: Piotr Gruszka, Łukasz Kadziewicz, Ireneusz Mazur, Ryszard Bosek, Wojciech Drzyzga i Maciej Jarosz przeanalizują 40 lat polskiej siatkówki od złotego medalu Mistrzostw Świata z 1974 roku z Meksyku. W studio pojawią się materiały archiwalne, analizy, komentarze i wspomnienia od złotej drużyny Huberta Wagnera aż po dziś. Nasi specjalni reporterzy Karolina Szostak i Przemysław Iwańczyk, będą relacjonować wydarzenia ze strefy kibica, strefy VIP a Marcin Lepa przy siatkarskim parkiecie. Mecz Polska-Serbia, który rozpocznie się o godz. 20:25. Skomentują go Tomasz Swędrowski i Wojciech Drzyzga.

Transmisja meczu Polska – Serbia będzie pokazywana przez 2 wozy HD umożliwiające realizację telewizyjną na 14 kamer, w tym 2 super slow motion i jedną ultra slow motion, fotografującą do 700 klatek na sekundę. W tym spotkaniu, po raz pierwszy w Polsce na meczu siatkarskim, będzie wykorzystana spidercam, pokazująca akcję z góry, a na co dzień wykorzystywana na boiskach piłkarskich.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający