Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

PREZYDENT RP UHONOROWAŁ TRZECH CZŁONKÓW CCC POLSAT POLKOWICEDrukuj

CCC Polsat Polkowice
Bartłomiej Matysiak i Maciej Paterski, którzy reprezentowali Polskę w Mistrzostwach Świata w Ponferradzie oraz Piotr Wadecki, selekcjoner kadry, odebrali z rąk Prezydenta Polski, Bronisława Komorowskiego Krzyże Zasługi. To wyróżnienie za zdobycie Mistrzostwa Świata przez Michała Kwiatkowskiego.


"Chciałbym podziękować naszym kolarzom, którzy dali nam tyle radości, emocji i nadziei. Te odznaczenia to nie tylko forma podziękowania ode mnie, ale także od wszystkich Polaków – powiedział Prezydent Bronisław Komorowski". I dodał "Ostatnie sukcesy kolarzy miały miejsce w roku, w którym obchodzimy 25.lecie wolnej Polski. Jest to o tyle wyjątkowe, gdyż kolarstwo kojarzy się właśnie z wolnością i swobodą."

Bartłomiej Matysiak i Maciej Paterski otrzymali, podobnie jaka pozostałą szóstka, która pomagała na trasie Michałowi Kwiatkowskiemu, Brązowy Krzyż Zasługi. Piotr Wadecki i Michał Kwiatkowski zostali wyróżnieni Złotym Krzyżem Zasługi, a Rafał Majka, zwycięzca Tour de Pologne przyjął Srebrny Krzyż Zasługi. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski odebrał prezes Polskiego Związku Kolarskiego, Wacław Skarul.

"Chciałbym jeszcze raz podziękować całej kadrze za to ile serca włożyli w pomoc mi na trasie w Ponferradzie. To niesamowite, że pomimo tego, że ścigamy się w różnych grupach, to w momencie, w którym zakładamy biało-czerwone stroje stajemy się prawdziwą drużyną, zdolną do poświęceń. Jeszcze raz dziękuję też kibicom, dzięki którym możemy czuć się dumni i dla których jeździmy" – powiedział Michał Kwiatkowski.

Po zakończeniu uroczystości wszyscy udali się nad Wisłę, skąd wyruszył Wiślański Rajd Rowerowy do Tyńca. Prezydent dał sygnał startu, a na czele dużego peletonu, jechała cała dziewiątka, która z Hiszpanii przywiozła złoty medal.


Informuje: cccsport.eu
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający