Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

MIDAS: ADASZEWSKI PONOWNIE PREZESEM. WALENDZIAK W RADZIE NADZORCZEJDrukuj

Midas
W związku z upływem z dniem 15 grudnia 2014 r. kadencji dotychczasowego zarządu Midas S.A. w dniu 9 grudnia 2014 r. rada nadzorcza powierzyła ponownie funkcję prezesa Krzysztofowi Adaszewskiemu. Wiceprezesem zarządu został Piotr Janik, natomiast nowym członkiem rady nadzorczej Midasa został Wiesław Walendziak.

Krzysztof Adaszewski

Krzysztof Adaszewski jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, ukończył Wydział Zarządzania na kierunku Zarządzanie i Marketing. Pan Krzysztof Adaszewski posiada rozległą wiedzę w obszarze rachunkowości i finansów. W toku swojej kariery zawodowej zajmował stanowiska kierownicze w obszarze zarządzania finansami w spółkach telekomunikacyjnych. Krzysztof Adaszewski związany jest z Grupą Midas od 2011 roku jako członek zarządu oraz Aero2 sp. z o.o., a następnie od 2012 roku jako prezes zarządu spółki. Jednocześnie w strukturach Grupy Midas pełni funkcję członka zarządu Mobyland Sp. z o.o. i wiceprezesa zarządu w CenterNet S.A.

W latach 2010 – 2011 doradzał w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania. W latach 2004 –2009 związany był zawodowo z Grupą Netia, gdzie zajmował się m.in. planowaniem długoterminowym i wsparciem rozwoju biznesu. W latach 2002 – 2004 obejmował stanowisko Kontrolera Finansowego w Dziale Audytu Wewnętrznego i Doradztwa Finansowo-Operacyjnego w Regionalnych Sieciach Telekomunikacyjnych El-Net S.A. Wcześniej, w latach 2001 –2002, pracował dla El-Viv Telecom Sp. z o. o. (Grupa Vivendi Telecom International) jako Kontroler Finansowy w Dziale Audytu Wewnętrznego i Doradztwa Finansowo-Operacyjnego. Swoją karierę rozpoczynał jako analityk finansowy w Dziale Raportowania w spółce Polskie Sieci Kablowe Sp. z o. o. (Grupa Bresnan Polska), gdzie pracował w latach 1997 - 2000.

Piotr Janik

Piotr Janik jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, ukończył kierunek Finanse i Bankowość ze specjalnością Bankowość Inwestycyjna. Janik posiada rozległe doświadczenie w zakresie finansów oraz analiz. W toku swojej kariery zawodowej zajmował stanowiska kierownicze w obszarze doradztwa strategicznego oraz analiz finansowych i inwestycyjnych. W Grupie Midas zatrudniony od czerwca 2013 roku jako Dyrektor Działu Analiz i Badań Rynku, a następnie jako Dyrektor Analiz Strategicznych i Relacji Inwestorskich. Od września 2014 roku pełni funkcję członka zarządu spółek Aero2 sp. z o.o. oraz Mobyland sp. z o.o.

W latach 2008 – 2013 związany był z grupą KBC, gdzie kolejno zajmował się analizą inwestycyjną spółek informatycznych, mediowych oraz telekomunikacyjnych z państw Europy Środkowo-Wschodniej, a następnie objął stanowiska Dyrektora Departamentu Analiz spółek z tej części Europy. W latach 2007-2008 związany z Domem Inwestycyjnym BRE Banku S.A. a w latach 2006 – 2007 z Grupą OSTC. W latach 2010 - 2013 zasiadał w radzie nadzorczej Netmedia S.A., jako członek rady nadzorczej powołany z rekomendacji akcjonariuszy finansowych spółki.

Wiesław Walendziak

Walendziak jest absolwentem Wydziału Historii Uniwersytetu Gdańskiego. Od 2013 roku zawodowo związany jest z Polkomtel Sp. z o.o. gdzie pełni funkcję doradcy prezesa zarządu. W latach 2005 – 2013 pracował jako wiceprezes zarządu Prokom Investments S.A. W latach 1997 – 2004 był posłem na Sejm III i IV kadencji i członkiem Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy w Strasburgu, jednocześnie w latach 2001 – 2004 pełnił funkcję przewodniczącego sejmowej komisji skarbu, a w latach 1997 – 1999 stanowisko ministra – członka Rady Ministrów oraz szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w rządzie Jerzego Buzka. W latach 1994 1996 prezes zarządu TVP oraz członek rady administracyjnej europejskich nadawców telewizyjnych w Genewie.

W 1993 r. dyrektor generalny TV Polsat. W latach 1991-1993 autor i producent programów telewizyjnych "Bez znieczulenia" i "Lewiatan". W latach 1989-1991 pełnił funkcję wydawcy i redaktora naczelnego tygodnika "Młoda Polska". Pracę zawodową rozpoczął w gdańskiej spółdzielni "Świetlik", wykonując prace wysokościowe (1987-1989).

Wiesław Walendziak obecnie jest członkiem rad nadzorczych m.in.: Bioton S.A., Comex S.A., ZE PAK S.A., Polski Operator Telewizyjny Sp. z o.o.


Zgodnie z regulaminem spółki Midas, nowy członek rady nadzorczej (Wiesław Walendziak) zostanie przedstawiony do zatwierdzenia na najbliższym walnym zgromadzeniu.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający