Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

POLSAT PROMUJE "NA KRAWĘDZI", NIEWYKLUCZONA FORMA KSIĄŻKOWA SERIALUDrukuj

Na krawędzi
Telewizja Polsat podjęła ostateczną decyzję o niekontynuowaniu serialu "Na krawędzi". W komunikacie stacja dodała, że doceniając walory artystyczne produkcji, zdecydowała o zgłoszeniu serialu na międzynarodowe festiwale. Polsat prowadzi też rozmowy z jednym z wydawnictw o wydaniu wkrótce obu sezonów "Na krawędzi" w formie książkowej. Łączna oglądalność II serii w IPLI, w modelu płatnym, wyniosła 2,75 mln.


Każdy z odcinków oglądało w największej polskiej telewizji internetowej średnio ponad 200 tys. widzów. Najwięcej odbiorców zgromadziły strona www.ipla.tv oraz aplikacja na PC.

Serial "Na krawędzi 2" był najbardziej oczekiwaną i najgłośniej komentowaną produkcją ostatnich lat. Jego siłą okazał się scenariusz, autorstwa Arkadiusza Borowika i Macieja Dutkiewicza, oraz gra aktorska, z plejadą najbardziej utalentowanych polskich aktorów – w produkcji udział wzięli m.in.: Kamilla Baar, Marek Bukowski, Przemysław Sadowski, Maja Hirsch, Zdzisław Wardejn, Urszula Grabowska i Tomasz Dedek.

"Cieszy nas, że z możliwości śledzenia losów bohaterów serialu „Na krawędzi 2” w Internecie skorzystali nie tylko użytkownicy IPLI, ale i część abonentów Cyfrowego Polsatu oraz klientów sieci Plus" – mówi Beata Białkowska, Dyrektor Zarządzająca ds. Marketingu w Cyfrowym Polsacie i Polkomtelu. "Na pewno będziemy rozważać udostępnienie w przyszłości innych tytułów na podobnych zasadach. W tym kierunku zmienia się rynek oraz oczekiwania widzów i cieszymy się, że IPLA jest w tym zakresie pionierem na polskim rynku internetowym" – dodaje.

Dwa pierwsze odcinki drugiej serii wszyscy widzowie mogli oglądać za darmo, dostęp do kolejnych 11 można było wykupić w pakiecie sezonowym, pojedynczo lub decydując się na jeden ze standardowych filmowych pakietów IPLI. Klienci Cyfrowego Polsatu i sieci Plus cały cykl otrzymali bezpłatnie. Do 3 grudnia serial w Internecie obejrzano łącznie 2,75 mln razy na wszystkich urządzeniach.

Pierwszy sezon serialu "Na krawędzi" nadawany wiosną 2013 roku oglądało w Polsacie blisko 2 miliony widzów – Polsat był wówczas numerem jeden w trakcie nadawania – jednak w drugim sezonie serial utracił pozycję lidera i nie uzyskał zakładanej efektywności finansowej.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający