Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

POLSAT PROMUJE "NA KRAWĘDZI", NIEWYKLUCZONA FORMA KSIĄŻKOWA SERIALUDrukuj

Na krawędzi
Telewizja Polsat podjęła ostateczną decyzję o niekontynuowaniu serialu "Na krawędzi". W komunikacie stacja dodała, że doceniając walory artystyczne produkcji, zdecydowała o zgłoszeniu serialu na międzynarodowe festiwale. Polsat prowadzi też rozmowy z jednym z wydawnictw o wydaniu wkrótce obu sezonów "Na krawędzi" w formie książkowej. Łączna oglądalność II serii w IPLI, w modelu płatnym, wyniosła 2,75 mln.


Każdy z odcinków oglądało w największej polskiej telewizji internetowej średnio ponad 200 tys. widzów. Najwięcej odbiorców zgromadziły strona www.ipla.tv oraz aplikacja na PC.

Serial "Na krawędzi 2" był najbardziej oczekiwaną i najgłośniej komentowaną produkcją ostatnich lat. Jego siłą okazał się scenariusz, autorstwa Arkadiusza Borowika i Macieja Dutkiewicza, oraz gra aktorska, z plejadą najbardziej utalentowanych polskich aktorów – w produkcji udział wzięli m.in.: Kamilla Baar, Marek Bukowski, Przemysław Sadowski, Maja Hirsch, Zdzisław Wardejn, Urszula Grabowska i Tomasz Dedek.

"Cieszy nas, że z możliwości śledzenia losów bohaterów serialu „Na krawędzi 2” w Internecie skorzystali nie tylko użytkownicy IPLI, ale i część abonentów Cyfrowego Polsatu oraz klientów sieci Plus" – mówi Beata Białkowska, Dyrektor Zarządzająca ds. Marketingu w Cyfrowym Polsacie i Polkomtelu. "Na pewno będziemy rozważać udostępnienie w przyszłości innych tytułów na podobnych zasadach. W tym kierunku zmienia się rynek oraz oczekiwania widzów i cieszymy się, że IPLA jest w tym zakresie pionierem na polskim rynku internetowym" – dodaje.

Dwa pierwsze odcinki drugiej serii wszyscy widzowie mogli oglądać za darmo, dostęp do kolejnych 11 można było wykupić w pakiecie sezonowym, pojedynczo lub decydując się na jeden ze standardowych filmowych pakietów IPLI. Klienci Cyfrowego Polsatu i sieci Plus cały cykl otrzymali bezpłatnie. Do 3 grudnia serial w Internecie obejrzano łącznie 2,75 mln razy na wszystkich urządzeniach.

Pierwszy sezon serialu "Na krawędzi" nadawany wiosną 2013 roku oglądało w Polsacie blisko 2 miliony widzów – Polsat był wówczas numerem jeden w trakcie nadawania – jednak w drugim sezonie serial utracił pozycję lidera i nie uzyskał zakładanej efektywności finansowej.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający