Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

ŚWIĄTECZNE PROPOZYCJE TV4/TV6Drukuj

Czwórka/Szóstka
"Bajkowe Boże Narodzenie", Śnięty Mikołaj 3: Ucieczka Świętego Mikołaja", "Milion na Gwiazdkę" oraz "Zagrożenie w przestworzach" - to wybrane propozycje filmowe Czwórki i Szóstki na okres Świąt Bożego Narodzenia.


Wybrany repertuar filmowy:

"Maria, matka Jezusa"
Nastoletnią Marię z Nazaretu (Melinda Kinnaman) nawiedza archanioł Gabriel, mówiąc jej, że urodzi syna Boga, długo oczekiwanego przez Żydów Mesjasza. Zapowiada także, że jej krewna Elżbieta (Geraldine Chaplin), która od lat bezskutecznie stara się o potomka, niedługo urodzi dziecko. Wkrótce na świat przychodzi syn Elżbiety, Jan, zwany później Chrzcicielem. Tymczasem rzymski cesarz Tyberiusz nakazuje sporządzić spis ludności Palestyny. Brzemienna Maria musi się więc udać do miejsca swego urodzenia. Wyrusza w drogę ze swoim mężem, Józefem (David Threlfall). W miasteczku Betlejem rodzi syna, Jezusa. Wkrótce cała trójka ucieka do Egiptu przed wysłannikami króla Heroda. Władca, obawiając się proroctwa, rozkazał zabić wszystkie niemowlęta. Starzejąca się Maria (Pernilla August) jest świadkiem, jak jej dorastający syn Chrystus (Christian Bale) zaczyna nauczać i gromadzić wokół siebie uczniów. Widzi czynione przez niego cuda i towarzyszy mu w ostatniej drodze na Golgotę.

Emisja w Czwórce:
24 grudnia - godz. 10:30

"Bajkowe Boże Narodzenie"
Po śmierci siostry i jej męża, młoda Jules (Katie McGrath) zostaje jedyną opiekunką swoich siostrzeńców Maddie (Leilah de Meza) i Mila (Travis Turner). Tuż przed Bożym Narodzeniem kobieta niespodziewanie traci pracę. Wkrótce spotyka ją kolejne zaskoczenie. Jules i jej podopieczni otrzymują zaproszenie na święta do bajecznego zamku w Europie. Należy on do dziadka Maddie i Mila, Edwarda (Roger Moore), którego dzieci nigdy dotąd nie poznały. Tymczasem Jules czeka romantyczne spotkanie z prawdziwym księciem (Sam Heughan).

Emisja w Czwórce:
24 grudnia - godz. 17:20
Emisja w Szóstce:
26 grudnia - godz. 19:15

"Absolwentka"
Ryden Malby (Alexis Bledel) jest świeżo upieczoną absolwentką college'u, która przyjeżdża do Los Angeles, by zdobyć wymarzoną pracę redaktorki w wydawnictwie Happerman & Browning. Niestety posadę otrzymuje jej uczelniana rywalka, Jessika Bard (Catherine Reitman). Dziewczyna jest zmuszona przeprowadzić się do domu ekscentrycznych rodziców, gdyż nie może się samodzielnie utrzymać. Po powrocie w rodzinne strony zaczyna spotykać się z przystojnym mężczyzną z sąsiedztwa, Davidem (Rodrigo Santoro). Długoletni przyjaciel Adam radzi Ryden, by nie zaprzestała starań i nadal szukała wymarzonej pracy, która będzie dawała jej radość i satysfakcję. Chwilą przełomową w życiu młodej kobiety okaże się wypadek, który spowodował jej ojciec, Walter (Michael Keaton).

Emisja w Szóstce:
24 grudnia - godz. 19;20

"Śnięty Mikołaj 3: Ucieczka Świętego Mikołaja"
Zbliża się Boże Narodzenie. Na biegunie północnym jak zwykle ruszają gorączkowe przygotowania do świąt. Jednak w tym roku św. Mikołaj (Tim Allen) ma o wiele więcej kłopotów. Jego żona, pani Mikołajowa (Elizabeth Mitchell), jest w zaawansowanej ciąży i przeżywa silne wahania nastrojów. Św. Mikołaj, chcąc sprawić małżonce miłą niespodziankę, zaprasza do domu jej rodziców. Jednocześnie musi zachować w tajemnicy, czym w rzeczywistości się zajmuje. Niestety, sytuacja się znacznie komplikuje. Wskutek zbiegu okoliczności w saniach pędzących na biegun północny, obok pogrążonych we śnie teściów św. Mikołaja, lądują też Millerowie, czyli bliscy jego byłej żony. Co gorsza - przebiegły bohater baśni, Jack Frost (Martin Short), postanawia zająć miejsce św. Mikołaja i zostać ulubieńcem wszystkich ludzi. W tym celu zamierza całkowicie zdezorganizować życie mieszkańców bieguna północnego oraz skłócić św. Mikołaja z jego rodziną. Ten z kolei robić o może, by równocześnie nadzorować produkcję zabawek, godnie podejmować krewnych, oraz zaspokajać kaprysy żony, która w każdej chwili może zacząć rodzić.

Emisja w Czwórce:
24 grudnia - godz. 20:00

"Kiedy Święty Mikołaj spadł na ziemię"
Nadchodzi Boże Narodzenie. Niedawno Ben (Noah Kraus) przeprowadził się wraz z rodzicami do nowego miasta, gdzie jego rodzice planują otworzyć ciastkarnię. Niestety Ben nie czuje się w nowym miejscu jak w domu. Pewnego dnia w jego okolicy ląduje dobry mikołaj - Niklas Julebukk (Alexander Scheer) i jego świąteczny zaprzęg. Okazuje się, że roznosiciel prezentów uciekł z Krainy Świąt rządzonej przez złego mikołaja Waldemara Wredniaka (Volker Lechtenbrink), który postanowił skomercjalizować Gwiazdkę i zarobić jak najwięcej na prezentach. Wszystkich zbuntowanych dobrych mikołajów zamienił w bryły lodu. Tylko Niklasowi i jego przyjaciołom udało się uciec prześladowcy - i tak trafili oni do krainy ludzi. Ben i jego koleżanka Karolcia (Mercedes Jadea Diaz) postanawiają pomóc dobremu mikołajowi uratować święta. Film inspirowany książką dla dzieci autorstwa niemieckiej pisarki Cornelii Funke.

Emisja w Szóstce:
25 grudnia - godz. 10:35

"Miłość w Seattle"
Burke (Aaron Eckhart) postanawia napisać poradnik o tym jak radzić sobie po stracie bliskiej osoby. Ma to być jego sposób na autoterapię po tragicznej śmierci żony. Wkrótce publikacja staje się bestsellerem, a on trafia do Seattle, gdzie ma prowadzić seminarium. Tam konfrontuje się ze swoim teściem (Martin Sheen) i poznaje dostarczycielkę kwiatów, Eloise (Jennifer Aniston). Zaprasza ją na kolację, choć nieznajoma nie jest zachwycona tym pomysłem. Niedawno zakończyła nieudany związek i zamierza skupić się tylko na pracy, aby zapomnieć o przeszłości. Nowa znajomość pozwala parze na nowo zrozumieć, czym naprawdę jest miłość. Główne role w filmie przypadły uznanym aktorom. Znanej z serialu "Przyjaciele" Jennifer Aniston towarzyszył na planie Aaron Eckhart, który zasłynął rolą Harveya Denta w "Mrocznym rycerzu".

Emisja w Czwórce:
25 grudnia - godz. 17:00

"Milion na Gwiazdkę"
Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Dla rodziny Saundersów nie zapowiadają się one jednak ciekawie. Właśnie przeprowadzili się do Edmonton, którego nie zdążyli jeszcze dostatecznie poznać. Tęsknią za starym domem. W nowym miejscu są samotni i czują się obco. Wszystkich swoich przyjaciół zostawili w Los Angeles. Dodatkowo zmiana miejsca zamieszkania znacznie uszczupliła ich budżet. Nie mają więc pieniędzy na prezenty, co powoduje, że tracą ochotę na świętowanie. Nie jest to jednak koniec złych wiadomości. Judy Saunders (Rachel Hayward), która miała zrobić świąteczne zakupy, grzęźnie na zatłoczonym lotnisku. W efekcie obowiązek ten spada na jej męża Wayne'a (Patrick Swayze). Zabiera on całą rodzinę do supermarketu. Tam, wśród zastawionych świątecznymi towarami półek, znajduje porzuconą torbę. Gdy zagląda do środka, odkrywa, że jest w niej bardzo dużo pieniędzy. Nikt nie wie, do kogo może należeć. Dlatego też wspólnie z dziećmi podejmuje decyzję o zatrzymaniu tajemniczego znaleziska. Okazuje się jednak, że ma ono właściciela. Są nim przestępcy, którzy nie zamierzają stracić swojej fortuny. Zaczynają jej szukać. W końcu trafiają do Saundersów.

Emisja w Szóstce:
25 grudnia - godz. 19:10
Emisja w Czwórce:
26 grudnia - godz. 15:05

"Poszukiwacze świętej włóczni"
Profesor Bach-mann jest dyrektorem muzeum. Pewnego dnia znika bez śladu. Zaniepokojeni jego nieobecnością bliscy rozpoczynają prywatne śledztwo. Okazje się wówczas, że ostatni ślad, jaki Bachmann zostawił po sobie, to enigmatyczna wiadomość do Kathariny Bertholdi, która została nagrana na taśmie wideo. Kobieta i jej narzeczony, historyk Eik Meiers, natychmiast rozpoczynają poszukiwania profesora. Pomaga im przyjaciel Justus, który pracuje jako konserwator w muzeum. Wkrótce odkrywają, że zaginiony naukowiec wpadł na trop jednej z najcenniejszych relikwii chrześcijaństwa - świętej włóczni, która zgodnie z legendą była narzędziem męki Chrystusa. Przez wieki wielcy władcy i wodzowie poszukiwali tego uświęconego przedmiotu. Żywili przekonanie, że ten, kto go posiada, jest niezwyciężony i może sam wpływać na losy całej ludzkości. Katharina i Eik ustalają, że za porwaniem profesora może stać kolekcjoner sztuki Haan. Podający się za potomka Napoleona szaleniec nie cofnie się przed niczym, by zdobyć świętą włócznię... Sequel produkcji pt. "Kod Karola Wielkiego".

Emisja w Czwórce:
25 grudnia - godz. 20:00

"Rekin widmo"
Rybak zabija białego rekina. Wkrótce duch zwierzęcia powraca, by się zemścić. Nastoletnia Ava (Mackenzie Rosman), jej siostra Cicely (Sloane Coe) i przyjaciel Blaise (Dave Randolph-Mayhem Davis) są świadkami pojawienia się zjawy rekina w okolicach Smallport. Władze miasteczka im jednak nie wierzą. Z pomocą ekscentrycznego latarnika Fincha (Richard Moll) nastolatki odkrywają, że rekin może polować wszędzie tam, gdzie jest woda. Muszą zagłębić się w mroczną przeszłość miasteczka, by rozprawić się ze śmiercionośną zjawą.

Emisja w Szóstce:
25 grudnia - godz. 21:00

"Czekając na cud"
Opowieść o grupie nowojorczyków, których życie zmienia się za sprawą świąt Bożego Narodzenia. Rozwódka Rose (Susan Sarandon) przeżywa chorobę matki, czując, że zbliża się moment rozstania. Podczas wizyty w szpitalu poznaje Charliego (Robin Williams), który dodaje jej siły i wnosi w życie iskierkę nadziei. Policjant Mike Riley (Paul Walker) swoją chorobliwą zazdrością doprowadza do tego, że zostawia go narzeczona Nina Vasquez (Penelope Cruz). Sam zaś staje się obiektem obsesyjnego zainteresowania ze strony kelnera Artiego (Alan Arkin). W gronie życiowych rozbitków jest także dwudziestoletni Francuz, Jules (Marcus Thomas), który raz w życiu przeżył szczęśliwe święta i chciałby ożywić tamto wspomnienie.

Emisja w Czwórce:
26 grudnia, godz. 11:30

"Zagrożenie w przestworzach"
Aby wyeliminować błędy ludzkie, władze wprowadzają zaawansowany technologicznie, w pełni zautomatyzowany system kontroli lotów ACAT. Wkrótce po jego uruchomieniu w podróż wyrusza prezydent Stanów Zjednoczonych Phillips (Andy Clemence) wraz z żoną Kimberly (Meredith Thomas). Tymczasem rozpętuje się burza, która zakłóca działanie systemu. Kieruje on Air Force One na kurs kolizyjny z samolotem pasażerskim. Wszystkich, którzy próbują go powstrzymać, traktuje jako wrogów. Piloci Aoki (Gerald Webb) i Simms (Michael Teh) oraz pozostali członkowie załogi rozpoczynają walkę o życie.

Emisja w Szóstce:
26 grudnia - godz. 16:30

"Imperium wilków"
Paryż. Anna Heymes, żona urzędnika zajmującego wysokie stanowisko w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, coraz częściej ma halucynacje. Zdarzają jej się również zaniki pamięci. Kobieta stopniowo zaczyna tracić kontakt z rzeczywistością i podejrzewa, że jej mąż jest oszustem. Odkrywa na swoim ciele blizny, które mogą świadczyć o operacji plastycznej. Tymczasem w tureckiej dzielnicy miasta zostają znalezione zmasakrowane ciała trzech kobiet. Sprawę bada młody kapitan Paul Nerteaux. Gdy jego śledztwo nie przynosi oczekiwanych rezultatów, prosi o pomoc emerytowanego detektywa Jeana-Louisa Schiffera, który doskonale zna lokalny półświatek. To prawdziwy twardziel, który często działał na granicy prawa i skrywa mroczną przeszłość. Nerteaux, początkujący policjant, może się od niego wiele nauczyć. Dochodzenie prowadzi ich do tajemniczej organizacji tureckich nacjonalistów działającej pod nazwą Szare Wilki. Wkrótce okazuje się, że przeszłość Anny i trzech ofiar mordu jest związana właśnie z tą grupą. Wszystkie bowiem są imigrantkami. Niebawem wychodzi na jaw przerażająca prawda o poczynaniach francuskiego rządu wobec przybyszów zza granicy.

Emisja w Szóstce:
26 grudnia - godz. 21:00

"Pieskie szczęście"
Więzień Lucky (Wesley Snipes) zakochuje się w atrakcyjnej kuratorce i pod jej wpływem postanawia zerwać ze światem przestępczym. Po wyjściu z zakładu karnego podejmuje uczciwą pracę i wiedzie spokojne życie u boku ukochanej. Wciąż jednak prześladuje go pech. Podczas gdy Lucky przechodzi operację, miasto nawiedza huragan Katrina, który sprawia, że przepada wszystko co kochał. Pomimo wstrząsu mężczyzna nadal stara się trzymać z dala od kłopotów, te jednak najwidoczniej same go szukają. Roland, wspólnik Lucky'ego zajmujący się handlem kradzionym towarem, namawia go, do wzięcia udziału w przyjęciu urodzinowym odbywającym się w luksusowym nocnym klubie. Podczas imprezy Roland przeprowadza ryzykowną transakcję z właścicielem lokalu, ten jednak prowadzi nieczystą grę. W sprawę zamieszani są również skorumpowani policjanci. Dochodzi do strzelaniny, z której Lucky'emu udaje się nie tylko wyjść cało, lecz także zdobyć dwie walizki pełne dolarów. Oczywiście gangsterzy nie zamierzają rezygnować ze swoich pieniędzy. Lucky musi natychmiast uciekać. Kradnie samochód, porywając jednocześnie jego właścicielkę, piękną striptizerkę Angelę (Jackie Quinones). Tymczasem para sadystów: psychopatyczna gospodyni domowa Cass (Cybill Shepherd) i jej kochanek Chang (James Hiroyuki Liao), zabawiają się torturując niewinnych ludzi w garażu swego domu na przedmieściach. Drogi Lucky'ego i pary degeneratów mają się wkrótce skrzyżować.

Emisja w Czwórce:
26 grudnia - godz. 22:05
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający