Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

PROPOZYCJE POLSATU FILM NA ŚWIĘTADrukuj

Polsat Film (HD)
"Świąteczny strajk", "Trzej muszkieterowie", "Kevin sam w Nowym Jorku", "Noc w muzeum 2" - to wybrane propozycje Polsatu Film na okres Bożonarodzeniowy.


Wybrany repertuar filmowy:

"Świąteczny strajk"
Joy Robertson (Daphne Zuniga) jest zapracowaną żoną i matką. Już w przyszłym roku jej dwaj synowie, Jeremy (Victor Zinck Jr.) i Mark (Evan Williams), wyjeżdżają na studia, dlatego wzorowa pani domu postanawia zorganizować dla nich niezapomniane święta. Rodzina jest zachwycona jej pomysłem. Szybko jednak okazuje się, że ani mąż Stephen (David Sutcliffe), ani chłopcy nie zamierzają pomagać Joy w przygotowaniach. Kobieta zaczyna czuć się zmęczona i sfrustrowana. Ma też żal do najbliższych, że zupełnie nie doceniają jej starań i ciężkiej pracy. Zainspirowana przez pracowników pobliskiego sklepu, postanawia ogłosić bożonarodzeniowy strajk. Wkrótce do protestującej dołączają inne kobiety z miasteczka... Telewizyjna produkcja została oparta na bestsellerowej powieści Sheili Roberts pod tym samym tytułem.

Emisja:
24 grudnia - godz. 11:40

"X-Men: Pierwsza klasa"
Początek lat sześćdziesiątych XX w. Świat żyje w cieniu groźby konfliktu między Stanami Zjednoczonymi i Związkiem Radzieckim. Są tacy, którym zależy na tym, by wojna między mocarstwami wybuchła jak najszybciej. Należą do nich członkowie elitarnego Hellfire Club, któremu przewodzi obdarzony potężnymi mocami Sebastian Shaw. Obdarzony zdolnościami telepatycznymi Charles Xavier zyskuje tytuł profesora. Pracująca dla tajnej agencji rządowej Moira MacTaggert prosi go o pomoc w odnalezieniu Shawa. Xavier spotyka innego mutanta, Erika Lehnsherra. W dzieciństwie był on przetrzymywany w niemieckim obozie koncentracyjnym, gdzie odkryto jego umiejętność magnetycznego kontrolowania metali. Shaw poddawał go okrutnym eksperymentom medycznym. Erik pragnie się na nim zemścić. On i Charles decydują się połączyć siły, by zapobiec III wojnie światowej. Postanawiają zebrać grupę młodych ludzi, którzy - podobnie jak oni - obdarzeni są nadludzkimi umiejętnościami. Z czasem różnice w światopoglądzie Erika i Charlesa okazują się jednak nie do pogodzenia. Wojna między potężnymi mutantami jest nieunikniona.

Emisja:
24 grudnia - godz. 14:25

"Trzej muszkieterowie"
Widowiskowa, ciekawie wystylizowana adaptacja słynnej powieści Aleksandra Dumasa. Energiczny młody D'Artagnan przybywa do Paryża, by wstąpić do elitarnego oddziału królewskich muszkieterów. Chłopak szybko zdobywa przyjaźń i zaufanie trzech walecznych żołnierzy - Atosa, Portosa i Aramisa.Trafia również na ślad spisku, który może doprowadzić do wojny między Francją, a państwami ościennymi. Wspólnie ze swymi nowymi przyjaciółmi próbuje do tego nie dopuścić. Jednym z atutów produkcji jest gwiazdorska obsada, a w niej dwukrotny zdobywca Oscara Christoph Walz jako demoniczny kardynał Richelieu oraz Milla Jovovich w roli tajemniczej Milady de Winter. Znakomita, wyróżniająca się na tle pozostałych ekranizacji produkcja w reżyserii twórcy serii "Resident Evil", która spodoba się zarówno miłośnikom filmów z gatunku płaszcza i szpady, jak i fanom współczesnego, efektownego kina akcji.

Emisja:
24 grudnia - godz. 19:00
25 grudnia - godz. 16:45

"Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu"
Rok 1943. Trwa II wojna światowa. Łucja (Georgie Henley) i Edmund (Skandar Keynes) Pevensie spędzają wakacje na wsi. Razem z nimi jest także nieznośny kuzyn, Eustachy Klarencjusz Scrubb (Will Poulter). Pewnego dnia trójka dzieci odnajduje stary obraz przedstawiający statek na wzburzonym morzu. Niespodziewanie malowidło ożywa, a Łucja, Edmund i Eustachy w tajemniczy sposób przenoszą się do jego wnętrza, w sam środek wzburzonej wody. Przemoczone dzieci zostają wyłowione przez załogę statku. Okazuje się, że na pokładzie znajduje się znajomy rodzeństwa Pevensie, Kaspian (Ben Barnes). Niegdyś nieśmiały i niepewny swojej pozycji książę, dziś król Narnii. Żaglowiec o nazwie "Wędrowiec do Świtu" należy właśnie do niego. Król z załogą wyruszyli na poszukiwania siedmiu zaginionych baronów, których przed laty niesłusznie wygnano z królestwa. Ich pomoc jest potrzebna, by przywrócić pokój w magicznej krainie, której zagraża niebezpieczna, zielona mgła, wydobywająca się z Ciemnej Wyspy. Łucja i Edmund postanawiają pomóc Kaspianowi w jego misji. Nie obędzie się jednak bez kłopotów.

Emisja:
24 grudnia - godz. 23:40
25 grudnia - godz. 21:00

"Jumanji"
Nieśmiały dwunastolatek Alan Parrish znajduje skrzynkę, we wnętrzu której ukryta jest niezwykła gra planszową "Jumanji". Chłopiec opowiada o tajemniczym odkryciu swojej jedynej przyjaciółce, Sarah Whittle. Podczas nieobecności opiekunów obydwoje rozpoczynają zabawę. Wtedy dochodzi do nieprzewidzianych zdarzeń. Nagle w pokoju pojawiają się nietoperze, a chłopiec zostaje wessany przez grę i znika. Przerażona dziewczynka ucieka. Mija 26 lat. Grę odnajduje rodzeństwo - Judy (Kirsten Dunst) i Peter (Bradley Pierce). Gdy tylko rzucają kostką, w domu pojawia się dorosły Alan (Robin Williams). Postanawia on odszukać swoją przyjaciółkę z dzieciństwa, Sarah (Bonnie Hunt). Niestety, okazuje się, że za mężczyzną przybyły groźne zwierzęta i okrutny myśliwy. By odesłać ich z powrotem, trzeba dokończyć śmiertelnie niebezpieczną rozgrywkę. Saturn za najlepsze efekty specjalne i dla Bonnie Hunt - najlepszej aktorki drugoplanowej oraz nominacja do tej nagrody dla małej Kirsten Dunst.

Emisja:
25 grudnia - godz. 13:15
26 grudnia - godz. 11:40

"Kevin sam w Nowym Jorku"
Druga część przygód Kevina McCallistera (Macaulay Culkin). Tym razem jego rodzina postanawia spędzić święta na Florydzie. Jednak podczas zamieszania na lotnisku chłopiec gubi się i przez pomyłkę wsiada do samolotu lecącego do Nowego Jorku. Na szczęście, przez przypadek, ma przy sobie karty kredytowe swojego ojca. Dzięki temu udaje mu się zmylić obsługę luksusowego hotelu i wynająć tam pokój. Podczas spaceru po mieście spotyka Harry'ego (Joe Pesci) i Marva (Daniel Stern) - złodziei, którym się naraził. Dowiaduje się, że planują oni okraść sklep z zabawkami Dunkana. Podobnie jak poprzednio, postanawia pokrzyżować ich plany...

Emisja:
25 grudnia - godz. 18:45
26 grudnia - godz. 16:55

"Pociąg z forsą"
Czarnoskóry John Powell i biały Charlie Kaylor są przybranymi braćmi. Razem dorastali w rodzinie Johna, dokąd Charlie trafił z domu dziecka. Mimo że mają różne temperamenty i charaktery, zawsze trzymali się razem. Charlie jest wybuchowy, nieodpowiedzialny, nie stroni od hazardu i ma olbrzymie długi. W przeciwieństwie do Johna policjantem został przez przypadek. Bracia strzegą porządku w nowojorskim metrze. Mają też ubezpieczać specjalny skład, w którym przewożone są miliony dolarów - całodniowy utarg ze wszystkich stacji metra. Charlie po raz kolejny wpada w kłopoty. Naraża się apodyktycznemu szefowi Donaldowi Pattersonowi. Na dodatek zakochuje się w młodej policjantce Grace Santiago, która wybiera jego brata. Kaylor szuka więc ukojenia w hazardzie i przegrywa mnóstwo pieniędzy. Staje się nerwowy i rozdrażniony. W efekcie traci pracę. Aby rozwiązać problemy finansowe, Charlie zamierza obrabować pociąg przewożący pieniądze. Chce, by pomógł mu John. Przewrotny i przełamujący rasowe stereotypy film akcji. Ciekawy scenariusz i doborowa obsada są gwarancją dobrej rozrywki.

Emisja:
25 grudnia - godz. 23:10
26 grudnia - godz. 21:00

"Medalion"
Błyskotliwy detektyw z Hongkongu, Eddie Yang (Jackie Chan) i jego partner, agent Interpolu Arthur Watson (Lee Evans), prowadzą dochodzenie w sprawie tajemniczego medalionu. W trakcie śledztwa Eddie cudem unika śmierci. Z czasem odkrywa, że amulet posiada niezwykłą moc. Dzięki niemu Eddie staje się dużo silniejszy, sprawniejszy i szybszy. W walce z nim nikt nie ma szans na wygraną. W poznawaniu kolejnych tajników magicznego medalionu pomaga policjantowi brytyjska agentka pracująca dla Interpolu, Nicole James (Claire Forlani). Eddie za wszelką cenę pragnie poznać sekret amuletu i zmierzyć się z szefem przestępczego świata (Julian Sands), który chce przejąć niezwykły przedmiot i wykorzystać jego moc do swoich własnych celów. Jackie Chan, weteran kina sensacyjnego, pojawia się na ekranie nieprzerwanie od lat 60. Ogromną popularność przyniósł mu film "Godziny szczytu", który doczekał się dwóch kontynuacji. Tym razem także miłośnicy biegłego w sztukach walki aktora będą mogli podziwiać efektowne sceny pojedynków z jego udziałem.

Emisja:
26 grudnia - godz. 15:10

"Noc w muzeum 2"
Larry Daley, były stróż z nowojorskiego Muzeum Historii Naturalnej, jest właścicielem firmy produkującej przedmioty domowego użytku. Pewnego dnia dowiaduje się, że eksponaty z jego byłego miejsca zatrudnienia uznane zostały za przestarzałe i mają trafić do magazynów Instytutu Smithsona w Waszyngtonie. Larry, nie zastanawiając się długo, jedzie do stolicy, aby ocalić dobrze znane sobie postacie Rzymianina Octaviusa i kowboja Jedediaha. Na miejscu natrafia jednak na poważne przeszkody. Władzę w muzeum przejął bowiem wybudzony z trwającego trzy tysiące lat snu egipski władca Kahmunrah, któremu pomagają Iwan Groźny, Napoleon Bonaparte i Al Capone. Niespodziewanie Daley znajduje sojuszników wśród innych ożywionych eksponatów muzeum. Po jego stronie stają między innymi: bohater wojny secesyjnej generał George Armstrong Custer, prezydent Theodore Roosevelt i piękna Amelia Earhart. Kontynuacja przeboju kinowego z 2006 roku. Jest to sprawne połączenie filmu przygodowego z komedią. W głównej roli ponownie występuje słynący z talentu satyrycznego Ben Stiller.

Emisja:
26 grudnia - godz. 19:05
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający