Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

"PAŃSTWO W PAŃSTWIE" NAGRODZONEDrukuj

Państwo w państwie
Redakcja programu "Państwo w państwie" otrzymała nagrodę Wolności Słowa przyznawaną przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich.


Pierwsza, główna nagroda Wolności Słowa w wysokości 10 tys. zł trafiła, w ręce Marii Dłużewskiej. Jury SDP doceniło reżyserkę za film "Polacy", który opowiada o naukowcach polskiego pochodzenia. W tym roku przyznano również drugą główną nagrodę Wolności Słowa (po 5 tys. zł). Pierwsza z nich trafiła do redakcji "Państwo w państwie" - Telewizja Polsat i Polsat News: Małgorzata Cecherz, Małgorzata Mikulska-Rembek, Anna Oblicka, Przemysław Talkowski, Grzegorz Gościniak, którzy są autorami reportażu "Krystian Broll. 8 lat niesłusznie zamknięty w szpitalu psychiatrycznym". Dzięki autorom programu udało się uratować człowieka. Występując w jego obronie, wystąpili przeciw nadużyciom władzy – sądowej i lekarskiej - i w obronie praw człowieka. Drugą nagrodę otrzymała Anny Śmigulec z "Gazety Wyborczej" za publikację "Głupia sprawa".

Prace przysłane na konkurs oceniały dwa zespoły jurorów: jury selekcyjne i jury główne nagród publicystycznych oraz dwa zespoły złożone z ekspertów fotografii prasowej.

"Państwo w państwie" to program publicystyczny, nadawany w Telewizji Polsat, Polsat News i Polsat News 2, w niedziele o godz. 19:30. Każde wydanie to szczegółowo udokumentowany reportaż o przypadku naruszenia prawa przez urzędników wobec przedsiębiorców.
#1 | Prokop dnia 03.02.15 11:03
To nie pierwsza nagroda, która zdobyli dziennikarze Polsatu. Ostatnio docenieni zostali też ci, pracujący w Polsacie News. Miło, że i eksperci doceniają dobre dziennikarstwo. A z takiego słynie Polsat i spółka.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający