Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

CZWÓRKA I SZÓSTKA PRZEKROCZYŁY LIMIT CZASU REKLAM - KARA OD KRRITDrukuj

Czwórka/Szóstka
Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji 23 lutego 2015 roku nałożył na Telewizję Polsat, nadawcę stacji - Czwórka i Szóstka, dwie kary - każdą w wysokości 15 000 zł. Kanały przekroczyły ustawowy limit czasu reklam.


Przeprowadzona przez KRRiT analiza programów TV4 i TV6 emitowanych w dniach 28-30 marca 2014 roku wykazała naruszenie art. 16 ust. 3 ustawy o radiofonii i telewizji, czyli przekroczenie czasu emisji reklam. Zgodnie z ustawą o rtv, reklamy i telesprzedaż nie mogą zajmować więcej niż 12 minut w ciągu godziny zegarowej.

Przekazy będące przedmiotem decyzji o ukaraniu zawierają nacechowane emocjonalnie sformułowania bezpośrednio zachęcające do obejrzenia proponowanych pozycji programu. Z uwagi na promocyjny charakter spełniają one definicję autopromocji, rozumianą zgodnie z art. 4 pkt. 23 ustawy jako "przekaz pochodzący od dostawcy usługi medialnej mający służyć bezpośrednio lub pośrednio promocji jego audycji, towarów i usług".

W rozumieniu art. 4 ust. 17 ustawy o rtv autopromocja jest reklamą. Reklamą nie jest ogłoszenie nadawcy, które zawiera jedynie informację o audycjach lub fragmenty tych audycji.

Wymierzając karę KRRiT uwzględniła przesłanki ustawowe określone w art. 53 ust. 1 ustawy o radiofonii i telewizji, tj. zakres i stopień szkodliwości naruszenia oraz możliwości finansowe nadawcy. Przy ocenie zakresu i stopnia szkodliwości naruszenia uwzględniono m.in. fakt, że przekroczenie limitu czasu nastąpiło w programie ogólnodostępnym rozpowszechnianym nieodpłatnie na obszarze całego kraju.
#1 | MZ. dnia 26.02.15 19:37
Oj żeby to tylko 4 i 6 się tyczyło,więcej takich stacji by znalazł bez problemu.
#2 | rafal dnia 26.02.15 20:39
i bardzo dobrze ze dostali kare za gupie reklamy

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający