Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

NIE ŻYJE BOHDAN TOMASZEWSKI. MIAŁ 93 LATADrukuj

[*]
W wieku 93 lat zmarł Bohdan Tomaszewski, legendarny dziennikarz i komentator sportowy. Ze stacją Polsat Sport, w której komentował największe sukcesy polskich tenisistów, związany był od 15 lat.


Urodził się 10 sierpnia 1921 roku w Warszawie. W czasie wojny trafił do Armii Krajowej, po upadku Powstania Warszawskiego znalazł się w obozie w Ożarowie. Komentował m.in. przebieg 12 letnich i zimowych igrzysk olimpijskich. Był pomysłodawcą Tomaszewski Cup - turnieju dla młodych adeptów tenisa. Bohdan Tomaszewski to również autor książek, napisał m.in. "Pożegnalna defilada", "Proszę o klucz", "Wimbledon". W 2005 roku został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.
#1 | waski78 dnia 27.02.15 10:05
Szkoda pana Bogdana
#2 | Adam Okoniewski dnia 27.02.15 10:31
Zawsze będzie wspominany. I jego kluczowe słowo na powitanie gdy miała się rozpoczynać transmisja z turnieju tenisowego w Polsacie Sport: "Hallo....". Już tego nie usłyszymy. Niech spoczywa w pokoju Pan Bohdan [*]
#3 | AR HD dnia 27.02.15 10:38
Wielka starta Krzywi się

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający