Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

GRUPA MIDAS UDOSTĘPNI SFERII SIEĆ TELEKOMUNIKACYJNĄDrukuj

Midas
Midas S.A. informuje, iż w dniu 3 marca 2015 r. otrzymał informację od Aero2 sp. z o.o. oraz Mobyland Sp. z o.o. o zawarciu przez ww. spółki zależne, w dniu 3 marca 2015 r., ze Sferia S.A. umów dostawy infrastruktury i hurtowego dostępu do sieci telekomunikacyjnej.

W ramach umowy dostawy, Aero2 udostępni Sferii sieć telekomunikacyjną dla potrzeb świadczenia przez Sferię usług opartych o pasmo 800 MHz w technologii LTE. Umowa została zawarta na okres nie krótszy niż sześciu miesięcy. W przypadku braku przedłużenia współpracy Sferia będzie zobowiązana do odkupienia urządzeń i zwrotu nakładów Aero2 poniesionych na budowę sieci telekomunikacyjnej w paśmie 800 MHz. W ramach umowy hurtowej Mobyland będzie uprawniony do nabycia na rzecz własną lub swoich klientów usług telekomunikacyjnych wytworzonych przez Sferia w technologii LTE w paśmie 800 MHz. Wynagrodzenie wynikające z zawarcia powyższych umów ma charakter ryczałtowy, a jego całkowita wartość (łącznie z pozostałymi rozliczeniami ze Sferią w okresie ostatnich 12 miesięcy) nie przekracza progu 10% kapitałów własnych Midasa.

Pierwsza faza realizacji sieci LTE 800 zakłada uruchomienie około 1200 stacji, natomiast uwzględniając optymalne pokrycie zasięgiem sieci LTE 800 może oznaczać wybudowanie i uruchomienie łącznie ponad 5000 stacji. Termin uruchomienia sieci LTE 800 zależy jednak od szeregu warunków, w tym też od warunków technicznych budowanej sieci.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający