Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

SZCZEGÓŁY KONCESJI DLA KANAŁU POLSAT WORLDDrukuj

Polsat 1
W marcu br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała koncesję satelitarną stacji Polsat World. KRRiT na swoich stronach ujawniła szczegóły koncesyjne kanału.

Przypomnijmy, że według zapowiedzi Polsat World ma ruszyć w III lub IV kwartale tego roku i ma zastąpić Polsat 2 poza granicami Polski.

Koncesja dla kanału Polsat World - nr uchwały 59/2015
Program będzie:
a) oznaczany na ekranie przez jego nazwę zapisaną w koncesji,
b) rozpowszechniany codziennie, nie mniej niż 12 godzin na dobę,
c) miał charakter uniwersalny,
d) tworzony zgodnie z warunkami zadeklarowanymi we wniosku o udzielenie koncesji,
e) rozpowszechniany w sposób rozsiewczy satelitarny przy zachowaniu następujących warunków technicznych:

Eutelsat Hot Bird 13E o częstotliwości 10758 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4 (DVB-S2/8PSK).

Powyższa częstotliwość jest przeznaczona dla służby stałej oraz stałej satelitarnej jako służb pierwszej ważności i dlatego nie podlega ochronie przy wykorzystaniu jej przez radiodyfuzję satelitarną.

Koncesja obowiązuje od dnia 12 maja 2015 r. i wygasa z dniem 11 maja 2025 r.

Koncesjonariusz (Telewizja Polsat), rozpocznie rozpowszechnianie programu niezwłocznie po udzieleniu koncesji. Do czasu rozpoczęcia rozpowszechniania programu może prowadzić próbne emisje programu. Program emitowany próbnie powinien spełniać wymogi ustalone przepisami obowiązującego prawa oraz wymogi techniczne ustalone w niniejszej koncesji.

Opłata za udzielenie koncesji wynosi 10.464 (słownie: dziesięć tysięcy czterysta sześćdziesiąt cztery) złote i jest płatna jednorazowo.

Program będzie miał charakter uniwersalny i nadawany codziennie przez minimum 12 godzin na dobę, adresowany będzie do wszystkich widzów powyżej 16 roku życia.

Na ofertę programową złożą się filmy fabularne i seriale (30%), audycje informacyjne (5%) i audycje rozrywkowe (5%) w tygodniowym czasie nadawania programu w godz. 06:00-23:00, audycje powtórkowe zajmą ok. 75% w tygodniowym czasie nadawania.

Według deklaracji wnioskodawcy, audycje wytworzone pierwotnie w języku polskim będą stanowić 34%, a audycje europejskie 51% w kwartalnym czasie nadawania programu.

Wniosek w części ekonomiczno-finansowej zawiera kompletną dokumentację finansową wnioskodawcy. Jako źródło finansowania nowego projektu telewizyjnego wnioskodawca wskazał środki własne spółki.

Warto wspomnieć, że na uruchomienie czeka również Polsat Film 2 i chyba już zapomniany przez nadawcę Polsat Sport Weekend.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający