Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

DZIENNIKARZE CZYTAJĄ DZIECIOMDrukuj

Fundacja Polsat
Studio ON zaprosiło do współpracy Joannę Racewicz, Paulinę Sykut-Jeżynę, Bogusława Chrabotę, Tomasza Machałę oraz żywą legendę polskiego dubbingu - Tomasza Knapika i laureata telewizyjnego Wiktora - księdza Wojciecha Drozdowicza. Efektem tej współpracy jest słuchowisko dla dzieci "Kosmyk i Flo".


Bajka autorstwa Urszuli Kitlasz opowiada historię ośmioletniego, niewidomego chłopca o imieniu Kosmyk i wróżki Flo. Lektorom, między innymi Joannie Racewicz, przesłanie tej bajki kojarzy się z przesłaniem z "Małego Księcia" Antoine'a de Saint-Exupéry'ego: "Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu". Sama autorka bajki mówi, że to opowieść o poszukiwaniach i o tym, że nigdy nie wiadomo, co można znaleźć, dopóki nie zacznie się szukać. Bajka w swoim podstawowym założeniu ma uczyć najmłodszych tolerancji dla osób niewidomych. Pieniądze ze sprzedaży słuchowiska zostaną przekazane potrzebującym dzieciom, podopiecznym Fundacji Polsat i Fundacji Spełnionych Marzeń. Sprzedaż ruszy 1 czerwca, w Dniu Dziecka. Każdy, kto kupi "Kosmyka i Flo" na stronie Audioteki, zrobi coś dobrego dla dzieci, które czekają na pomoc.

W dniu przedpremierowym, czyli 31 maja, dzieci i rodzice będą mogli spotkać się w "Dobrym miejscu" z lektorami bajki i zwiedzić studio, w którym powstało słuchowisko "Kosmyk i Flo".

Patronat medialny nad przedsięwzięciem Studia ON objęli: "Super Express", Polsat News, Polskie Radio dla Dzieci oraz mamadu.pl. Współpracują: "Rzeczpospolita", "Zwierciadło", naTemat.pl. Wsparli: dobremiejsce.org, lasbielanski.pl. General Property i zbudki.pl.

Akcja promocyjna, która ruszyła 16 maja i potrwa do wakacji, wspierana będzie przez partnerów i patronów medialnych. Na łamach "Super Expressu" ukaże się seria informacji prasowych promujących wydarzenie oraz kampania reklamowa informująca o premierze audiobooka. Na antenie Polsat News będzie można zobaczyć wywiady z uczestnikami projektu, relację z prapremiery słuchowiska, a także kulisy nagrań i wypowiedzi odtwórców głównych ról. Na stronach partnerów: natemat.pl, mamadu.pl i zwierciadlo.pl, pojawią się artykuły i wywiady z aktorami. Na antenie Polskiego Radia Dla Dzieci będzie można posłuchać bajki i poznać kulisy jej nagrań. Dzięki współpracy z serwisem audioteka.pl, międzynarodowym dystrybutorem audiobooków, bajka "Kosmyk i Flo" będzie dostępna do pobrania w sieci oraz bezpośredniego słuchania w aplikacjach mobilnych na wszystkich popularnych systemach (Windows Phone, Android, iOS).


Prapremiera: 31 maja w "Dobrym Miejscu" (ul. Dewajtis 3, Warszawa). O 12:30 konferencja prasowa. O 13:00 słuchanie bajki w "Teatrze Dźwięku". Impreza towarzysząca: mini Dzień Dziecka. Na gości czekają dmuchane atrakcje, trampolina, smakołyki, a także zwiedzanie mobilnego studia audio-video.

Premiera: w Dniu Dziecka, czyli 1 czerwca, na stronie Audioteki (www.audioteka.pl).

Cel: pieniądze ze sprzedaży plików audio trafią do podopiecznych Fundacji Polsat i Fundacji Spełnionych Marzeń.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający