Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

MIESZKAŃCY GMINY BABIAK PRZECIWKO POWSTANIU KOPALNI WĘGLA BRUNATNEGODrukuj

ZE PAK
W dniu 21 czerwca 2015 r. w Gminie Babiak odbyło się referendum gminne w sprawie dotyczącej wyrażenia opinii społeczeństwa dla mającej powstać na terenie Gminy Babiak kopalni węgla brunatnego - odkrywka "Dęby Szlacheckie". Inwestorem zainteresowanym wydobywaniem węgla brunatnego z odkrywki "Dęby Szlacheckie" jest PAK Kopalnia Węgla Brunatnego Konin S.A. (Grupa ZE PAK).


Treść pytania referendum brzmiała następująco: Czy jest Pan/Pani za budową kopalni węgla brunatnego na terenie Gminy Babiak opartej na złożu "Dęby Szlacheckie"?

Większość uprawnionych uczestniczących w referendum opowiedziała się przeciwko budowie kopalni. Frekwencja w referendum wyniosła 42,98%, co oznacza, że referendum jest ważne.

Mimo negatywnego wyniku referendum PAK KWB Konin pozostaje nadal zainteresowana eksploatacją złoża "Dęby Szlacheckie" i nie wstrzymuje prowadzonych działań zmierzających do uzyskania niezbędnych decyzji. Po zakończeniu wszystkich prac dających pełną ocenę oddziaływania planowanej odkrywki na środowisko PAK KWB Konin będzie kontynuować dialog z lokalną społecznością.
#1 | stanley dnia 01.07.15 17:04
Głupia społeczność przecież za tym idą miejsca pracy rozwój gminy to czysta ekologiczne wydobywanie i bardzo dobre pieniądze za wykup łąk itd.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający