Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

NC+ MA 2,1 MLN ABONENTÓW. WYBRANE WYNIKI GRUPY TVNDrukuj

Konkurencja
Bezpośrednio konkurująca z Cyfrowym Polsatem platforma nc+ miała na koniec czerwca 2,1 miliona abonentów, z miesięcznym ARPU na poziomie 68 zł i przychodami w wysokości 1,04 mld zł w pierwszej połowie roku. EBITDA za ten okres wyniosła 210 mln zł, a udział TVN w zysku nc+ osiągnął 29 mln zł.

Przychody TVN zwiększyły się do 808 milionów zł w pierwszym półroczu tego roku po wzroście o 2,7% w drugim kwartale, co odzwierciedla przede wszystkim dobre wyniki oglądalności kanałów tematycznych TVN w efekcie czego przychody związane z reklamą wzrosły o 3,6%.

Udział portfolio kanałów TVN w całodziennej oglądalności w komercyjnej grupie docelowej wzrósł rok do roku do 22,1% w drugim kwartale, przy wysokich wynikach kanałów tematycznych, które zrekompensowały mniejszą popularność głównego kanału.

Wynik netto zmniejszył się do 37 milionów zł w drugim kwartale ze względu na zmianę rok do roku wpływu różnic kursowych z dodatniego na ujemny, podczas gdy wynik półroczny spadł o 8% do 116 milionów zł odzwierciedlając jednorazowe koszty transakcji zmiany kontroli, przewyższające poprawę wyniku finansowego netto.

Wskaźnik długu netto do skorygowanej EBITDA poprawił się do 3,6 z 3,9 na koniec ubiegłego roku w wyniku wysokich przepływów pieniężnych i korzystnej zmiany kursów walutowych.

Wynik finansowy wyniósł w drugim kwartale -106 milionów zł, w porównaniu do -41 milionów zł w drugim kwartale ubiegłego roku. Jest to efekt zmiany wpływu różnic kursowych z dodatniego w wysokości 6 milionów zł na ujemny w wysokości 59 milionów zł w drugim kwartale tego roku. Niemniej wynik finansowy za pierwsze półrocze osiągnął -59 milionów zł i był wyższy niż -117 milionów zł w roku ubiegłym, co wynika z niższych kosztów odsetkowych, braku kosztów związanych z wcześniejszym wykupem obligacji oraz pozytywnego wpływu umocnienia się złotego do euro w okresie pierwszych sześciu miesięcy 2015 r.


Dług netto został zredukowany do 1,9 miliarda zł na dzień 30 czerwca 2015 roku przy wskaźniku zadłużenia netto do skorygowanej EBITDA obniżonym do poziomu 3,6x.
#1 | Adam Okoniewski dnia 04.08.15 09:52
Liczba abonentów spada, jeśli nic nie zrobią to może być krucho Uśmiech

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający