Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

GRUPA MIDAS KUPIŁA 51% AKCJI SFERIIDrukuj

Midas
Aero2, spółka z Grupy Kapitałowej Midas zawarła umowę przejęcia większościowego pakietu (51,0%) w spółce Sferia S.A. Wartość transakcji wyniosła 121,9 mln zł.

Niezależna opinia firmy doradczej EY potwierdza, że warunki cenowe transakcji są godziwe z punktu widzenia ogółu obecnych udziałowców Aero2.

Przeprowadzenie transakcji zakupu akcji Sferii, a tym samym dostęp do częstotliwości 800 MHz pozwoli Grupie Midas utrzymać najwyższy poziom świadczonych usług dla spółek z Grupy Kapitałowej Cyfrowy Polsat w okresie obowiązywania obecnego zamówienia.

W ocenie zarządu Midasa odnowienie ważności rezerwacji przyznanej Sferii po cenie implikowanej przez zadeklarowane, wysokie kwoty za pasmo 800 MHz w zakończonej aukcji, nie jest ekonomicznie uzasadnione. Analogicznie, Grupa Midas nie będzie zainteresowana pozyskaniem dostępu do pasma z zakresu 800 MHz od podmiotów, które uzyskają dostęp do pasma 800 MHz przy obecnych wysokich poziomach cenowych, chyba że odbędzie się to na zasadach ekwiwalentności technologiczno-usługowej. Alternatywnie spółka rozważa kontynuację rozbudowy sieci LTE 1800 MHz.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający