Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

ATM GRUPA ŁĄCZY SIĘ Z PROFILMDrukuj

ATM Grupa
Zarząd ATM Grupa S.A. informuje, iż podjął formalno-prawne kroki zmierzające do połączenia spółki ze spółką Profilm Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie.

Profilm jest inną firmą niż ATM Profilm, którą ATM Grupa przejęła w 2014 roku. Przedmiot działalności Profilm Sp. z o.o. niemal w całości stanowi produkcja filmowa i telewizyjna. Wszystkie udziały w spółce posiada ATM Grupa S.A. – jako jedyny udziałowiec.

Zamiar połączenia ATM Grupa S.A. z Profilm Sp. z o.o. jest efektem długofalowych decyzji strategicznych podjętych przez zarząd ATM Grupa S.A. w zakresie polityki Grupy Kapitałowej ATM Grupa związanej ze sposobem prowadzenia i finansowania działalności Grupy Kapitałowej.

W ocenie zarządów łączących się spółek, zważywszy na zbieżność głównych działalności obu podmiotów (produkcja filmowa i telewizyjna), dzięki połączeniu oczekuje się osiągnięcia rozmaitych korzyści ekonomicznych, wśród których należy wymienić przede wszystkim:
- uporządkowanie organizacyjne, administracyjne i prawne Grupy Kapitałowej ATM Grupa;
- uproszczenie struktury organizacyjnej poprzez likwidację części stanowisk oraz zmniejszenie liczby ośrodków podejmowania decyzji;
- wykorzystanie efektu synergii wynikającego z integracji;
- uproszczenie i udoskonalenie procesów biznesowych (eliminacja dublujących się procesów);
- polepszenie przepływu informacji dzięki wprowadzeniu spójnej i przejrzystej struktury zarządzania;
- obniżenie kosztów funkcjonowania Grupy Kapitałowej ATM Grupa (m.in. poprzez obniżenie kosztów związanych z audytem dodatkowej jednostki organizacyjnej w ramach Grupy; koncentrację kapitału, która pozwoli na pełniejsze wykorzystanie posiadanych zasobów i obniżenie kosztów administracyjnych);
- lepszy nadzór nad majątkiem spółek.

Połączenie zostanie przeprowadzone po uprzednim uzyskaniu wszystkich niezbędnych zgód korporacyjnych.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający