Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

ZE PAK MA NOWEGO PREZESADrukuj

ZE PAK
11 lutego 2016 roku Rada Nadzorcza spółki ZE PAK podjęła uchwałę o powołaniu Aleksandra Grada w skład zarządu z dniem 18 lutego 2016 roku i powierzyła mu funkcję prezesa zarządu.

Przypomnijmy, że po rezygnacji Janusza Kaliszyka tymczasowo funkcję prezesa pełnił Wojciech Piskorz.

Aleksander Grad jest absolwentem Wydziału Geodezji Przemysłowej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Podsumowanie doświadczenia zawodowego

Do 1997 r. prywatny przedsiębiorca. W latach 1990-1994 – samorządowiec. W latach 1997-1999 – wojewoda tarnowski. Od 1999 do 2000 roku Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia, gdzie odpowiadał m.in. za budżet, finanse i inwestycje. Równocześnie konsultant Banku Światowego, przewodniczący Komitetu Sterującego Programu PHARE Inred Tourin III. W latach 2007-2011 Minister Skarbu Państwa nadzorujący m.in. wprowadzenie na giełdę PZU, GPW, TAURON Polska Energia, PGE, Enea, Bogdanka, JSW oraz Zakłady Azotowe w Tarnowie. Twórca Akcjonariatu Obywatelskiego - kompleksowego programu zbliżania ludzi i rynku kapitałowego. W latach 2012-2014 prezes zarządu spółki PGE EJ 1 sp. z o.o., odpowiadającej za przygotowanie procesu inwestycyjnego oraz budowę pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce. Od marca 2014 r. do października 2015 roku wiceprezes zarządu ds. korporacji w Tauron Polska Energia. Od lutego 2014 r. do listopada 2015 roku członek Towarowej Giełdy Energii. Poseł na Sejm IV, V, VI i VII kadencji, gdzie pełnił m.in. funkcję wiceprzewodniczącego Komisji ds. Unii Europejskiej, wiceprzewodniczącego i przewodniczącego Komisji Skarbu Państwa. Mandat poselski złożył w czerwcu 2012 r.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający