Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

ZNAMY KOLEJNE SZCZEGÓŁY ZMIAN PERSONALNYCH W TV BIZNESDrukuj

TV Biznes
Jak już informowaliśmy TV Biznes zwolnił dotychczasowe kierownictwo m.in redaktora naczelnego Jacka Łakomego, którego zastąpiła Marta Lasocka, dotychczasowa wydawca biznesowych programów informacyjnych stacji.

Natomiast szefem anteny został Mariusz Wingrowicz, dziennikarz redakcji biznesowej Polsat News. Stanowisko szefa redakcji TV Biznes zlikwidowano.

Jak się dowiedział portal Wirtualnemedia.pl, od kilku tygodni prezesem spółki Media Biznes, nadawcy biznesowego kanału, jest Henryk Sobierajski, dyrektor Polsat News. Zastąpił Jerzego Sikorę, który przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Polsatu przyznaje, że zmiany w kierownictwie stacji wiążą się z cięciem kosztów. - To dalszy etap restrukturyzacji. Mamy w Grupie zarówno Polsat News jak i TV Biznes, naturalnym jest więc, że zacieśnia się między nimi współpraca - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Matwiejczyk.

Redakcje biznesowe obu kanałów współpracują już od dawna, ale na razie nie ma formalnej decyzji o ich połączeniu. Dotąd nie zdecydowano się też na połączenie spółki Media Biznes z Telewizją Polsat, choć taka opcja była rozważana.

TV Biznes od kilku miesięcy notuje regularne spadki oglądalności. W listopadzie jej średnia widownia minutowa wyniosła 1,2 tys. osób, o 4,7 proc. mniej niż rok wcześniej. Natomiast konkurencyjny kanał TVN CNBC zanotował wzrost o 43,3 proc. i jego oglądalność była prawie trzy razy większa od widowni TV Biznes - wyniosła 3,3 tys. osób (dane Nielsen Audience Measurement.

źródło: Wirtualnemedia.pl/Własne
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający