Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

ŚWIĘTA WIELKANOCNE W POLSAT FILMDrukuj

Polsat Film (HD)
Miejscem spotkań w świątecznej atmosferze dla wszystkich miłośników kina będzie z pewnością Polsat Film. Stacje pokaże takie hity, jak "Życie Pi", "Kapitan Phillips", czy "Faceci w czerni 2".

Wybrany repertuar filmowy:

"Życie Pi"
Mieszkający w Montrealu Pi Patel opowiada burzliwą historię swojego życia. Jego ojciec był właścicielem zoo w Indiach. Pi od najmłodszych lat poszukuje własnej duchowej drogi. Na kluczowe pytania szuka odpowiedzi w hinduizmie, w którego duchu został wychowany przez matkę, w chrześcijaństwie czy islamie. W każdej z tych religii odnajduje prawdę. Kiedy Pi ma 17 lat, jego ojciec z przyczyn finansowych podejmuje decyzję o przeprowadzce rodziny do Kanady. Patelowie zabierają w podróż zwierzęta z zoo, które na miejscu mają zostać sprzedane. Podczas ich morskiej przeprawy rozpętuje się burza i statek tonie. Katastrofę przeżywają tylko Pi, hiena, orangutan, zebra i potężny tygrys bengalski o imieniu Richard Parker. Nastolatek i zwierzęta przez ponad siedem miesięcy dryfują na otwartym ocenie na małej szalupie ratunkowej. Aby przetrwać, Pi próbuje oswoić i wytresować tygrysa. Mimo chwil słabości nigdy nie traci wiary. Chłonie piękno krystalicznego oceanu, obserwuje życie wokół siebie, ławice ryb i meduzy. Choć dobrze pamięta słowa ojca, że drapieżniki nigdy nie zostaną przyjaciółmi ludzi, czuje się połączony z tygrysem niezwykłą więzią.

Emisja:
Wielki Piątek - godz. 18:35
Wielka Sobota - godz. 16:45

"Kapitan Phillips"
Oparta na faktach historia dowódcy amerykańskiego statku, który w kwietniu 2009 roku dobrowolnie został zakładnikiem piratów. U wybrzeży Somalii przestępca Muse (Barkhad Abdi) i jego kompani przejmują kontrolę nad nieuzbrojoną jednostką MV "Maersk Alabama", odbywającą rejs do Mombasy. Jej kapitan Richard Phillips (Tom Hanks) naraża własne życie, aby ratować swoich podwładnych. Deklaruje, że odda się w ręce herszta napastników jako zakładnik. Między Richardem i Muse'em rozpoczyna się pełna napięcia rozgrywka, której stawką jest życie. Phillips proponuje napastnikom, że w ramach okupu przekaże im 30 tysięcy dolarów z okrętowego sejfu. Tymczasem przywódca piratów, działający na zlecenie jednego z wpływowych somalijskich polityków, zamierza uwolnić zakładnika w zamian za milionowe odszkodowanie, jakie powinien wypłacić ubezpieczyciel statku. Obraz był nominowany do sześciu Oscarów, m.in. w kategoriach najlepszy film, aktor drugoplanowy i scenariusz adaptowany. Otrzymał także cztery nominacje do Złotych Globów, w tym dla odtwórcy roli tytułowej, Toma Hanksa, laureata dwóch nagród Akademii za grę aktorską w filmach "Forrest Gump" i "Filadelfia".

Emisja:
Wielki Piątek - godz. 23:20
Wielka Sobota - godz. 21:00

"Sami swoi"
Kresy Wschodnie przed II wojną światową. Między dwiema rodzinami - Kargulów i Pawlaków - nieustannie wybuchają sąsiedzkie kłótnie i wciąż dochodzi do nieporozumień. W ich wyniku spłonęły dwie stodoły, polała się też krew. Jasiek Pawlak (Zdzisław Karczewski), musi uciekać do Ameryki, by uniknąć więzienia. Po wielu latach odwiedza krewnych w Polsce i ze zdziwieniem stwierdza, że obie rodziny żyją teraz w przyjaźni, nadal ze sobą sąsiadując, ale już na Ziemiach Odzyskanych. Brat Jaśka, Kazimierz (Wacław Kowalski), opowiada mu, jak potoczyła się historia sporów między nim a Władysławem Kargulem (Władysław Hańcza). Spotkanie skłóconych od pokoleń rodzin na Ziemiach Zachodnich doprowadziło bowiem do małżeństwa córką Władysława i synem Kazimierza. Chcą oni, by Jasiek został ojcem chrzestnym ich córki Ani. Nieśmiertelny przebój polskiego kina. Minęło ponad 40 lat od dnia premiery filmu, a sentencje wygłaszane przez Wacława Kowalskiego i Władysława Hańczę nadal bawią widzów. Wywodząca się z tradycji Fredrowskiej "Zemsty" komedia żartobliwie komentuje narodowe stereotypy i jest, jak zawsze, zaskakująco aktualna. Autorem scenariusza jest Andrzej Mularczyk, który pomysł na opowieść o repatriantach zaczerpnął ze wspomnień rodzinnych.

Emisja:
Wielka Sobota - godz. 13:10
Poniedziałek Wielkanocny - godz. 12:40

"Podróż za jeden uśmiech"
Dwaj kuzyni, Janusz Fąferski nazywany Dudusiem (Filip Łobodziński) i Poldek Wanatowicz (Henryk Gołębiewski), planują tuż po zakończeniu roku szkolnego wyjechać na wakacje nad morze. Ojciec Poldka (Jan Machulski), który miał ich odwieźć, w ostatniej chwili wyjeżdża służbowo do Gliwic, a opiekę nad chłopcami powierza niewiele od nich starszej cioci Ani (Jolanta Zykun). W tym samym czasie Ani proponuje wspólny wyjazd jej ukochany, koszykarz Franek "Szajba" (Tomasz Kasprzykowski), grożąc dziewczynie w razie odmowy rozstaniem. W tej sytuacji Poldek decyduje, że pojadą z Dudusiem sami. Kuzyn, przyzwyczajony do wygód, nie chce zgodzić się na ten pomysł, bo nie wyobraża sobie podróży bez miejscówek. Poldek przekonuje go jednak. Na dworcu, gdy okazuje się, że nie zabrali ze sobą przeznaczonych na wakacje pieniędzy, jadą autostopem. Szybko znajdują inne okazje, dzięki którym oddalają się coraz bardziej od Krakowa. Jedną noc spędzają pod gołym niebem, następnie przyłączają się do wycieczki szkolnej, podróżują w chłodni i w wozie meblowym wiozącym trumny. Wreszcie spotykają kobietę, która prosi, aby się nią zaopiekowali. Tymczasem w radiu podawane są komunikaty o zaginięciu dwóch chłopców z Krakowa. Podane rysopisy odpowiadają wyglądowi Dudusia i Poldka. Po licznych perypetiach cała trójka szczęśliwie dociera nad morze. Chłopcy rzucają się w ramiona stęsknionych i zmartwionych mam, a podróżująca z nimi ciocia Ula (Alina Janowska) okazuje się koleżanką z pracy taty Poldka.

Emisja:
Niedziela Wielkanocna - godz. 10:35

"Faceci w czerni 2"
Kevin Brown (Tommy Lee Jones), który działał niegdyś jako agent K, zrezygnował z pracy w supertajnej organizacji kontrolującej przybyszów z obcych planet. Wymazano mu więc pamięć. Mężczyzna od czterech lat wiedzie spokojne życie przeciętnego obywatela. Jego miejsce w firmie zajął agent J (Will Smith), który doskonale sobie radzi z kolejnymi zadaniami, jakie zleca mu agencja. Podczas rutynowego dochodzenia w sprawie przestępstwa popełnionego przez obcych wpada na trop intrygi przygotowanej przez podstępną kosmitkę z odległej galaktyki, Serleenę. Ukrywa się ona obecnie w ciele atrakcyjnej modelki (Lara Flynn Boyle). Jedyną osobą, która może uratować planetę, jest Kevin Brown. Jego były partner musi przywrócić mu pamięć i nakłonić do współpracy, w przeciwnym razie światu grozi zagłada. Sequel jednego z największych hitów 1997 roku, który powiela pomysły i gagi z pierwszej części. Do roli przebiegłej kosmitki zaangażowana została pierwotnie Famke Janssen ("GoldenEye", "X-men"), która z powodów osobistych musiała zrezygnować, a jej miejsce zajęła Lara Flynn Boyle ("Miasteczko Twin Peaks", "Red Rock West"). W związku z zamachem terrorystycznym z 11 września 2001 roku zmieniono także zakończenie filmu, które przewidywało sceny ukazujące wieże WTC.

Emisja:
Niedziela Wielkanocna - godz. 19:15
Poniedziałek Wielkanocny - godz. 17:00

"Terminator: Ocalenie"
Rok 2018. Światem rządzą zbuntowane maszyny. Ludzie próbują przetrwać w rozproszonych na Ziemi grupkach. Słuchają za pośrednictwem radia przekazu od jednego z dowódców ruchu oporu, Johna Connora. Matka mężczyzny, Sarah, wiele lat temu stoczyła walkę z przysłanymi z przyszłości terminatorami. Nagrała synowi wskazówki. To, co się stanie wkrótce, wciąż pozostaje zagadką. John ustala, że maszyny obrały sobie za główny cel zlikwidowanie jego ojca, Kyle'a Reese'a. Nigdy go nie spotkał. Od jego ocalenia zależy jednak przyszłość ludzi. W tym czasie nastoletni Kyle z małą Star usiłują przetrwać, ukrywając się na zgliszczach dawnego świata. Dołącza do nich tajemniczy przybysz, Marcus. Podczas wspólnej wędrówki atakują ich maszyny. Kyle i jego towarzyszka trafiają do niewoli. Marcusowi udaje się uciec i dotrzeć do kwatery głównej ruchu oporu. Wychodzi na jaw zaskakujący fakt o przybyszu. Może on okazać się zarówno zabójcą, jak i sojusznikiem. Nieznajomy, który sam nie wie, kim jest i jak się znalazł w świecie przyszłości, obiecuje Connorowi pomoc w ocaleniu ojca. John musi zaufać intuicji i podjąć decyzję, która zaważy na losie wszystkich.

Emisja:
Poniedziałek Wielkanocny - godz. 18:50

"Sekretne życie Waltera Mitty"
Nieśmiały Walter Mitty (Ben Stiller) pracuje jako fotoedytor w tygodniku "Life", w którym są publikowane najciekawsze zdjęcia na świecie. Mężczyzna ma dostęp do archiwum fotografii z ostatnich 70 lat i większość czasu poświęca na wyobrażanie sobie, że jest herosem, który doświadcza wielu niesamowitych przygód. Wraz z koleżanką Cheryl Melhoff (Kristen Wiig), w której się skrycie podkochuje, dowiaduje się, że właściciele pisma postanowili zmienić profil gazety i przekształcić ją w wersję on-line. Wielu pracownikom, w tym Walerowi, grozi utrata pracy. W przygotowaniu jest ostanie papierowe wydanie magazynu, w którym na okładce ma się znaleźć zdjęcie, nadesłane do redakcji przez Seana O'Connella (Sean Penn). Ulubiony fotograf Waltera i legendarny artysta słynie z odwagi i wytrwałości w dążeniu do zrobienia unikatowego zdjęcia. Gdy w tajemniczych okolicznościach znika negatyw, Walter wyrusza na poszukiwanie O'Connella i rozpoczyna przygodę, o której do tej pory tylko śnił. Scenariusz do filmu powstał na podstawie opowiadania Jamesa Thurbera z 1939 roku pt.: "The Secret Life of Walter Mitty". Obraz w reżyserii Bena Stillera, który zagrał w nim także tytułową rolę, jest remake'em komedii z 1947 roku pod tym samym tytułem. Produkcja zdobyła dwie nominacje do Saturna.

Emisja:
Poniedziałek Wielkanocny - godz. 23:15
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający