Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

ZE PAK: FIASKO ROZMÓW ZE ZWIĄZKAMI ZAWODOWYMIDrukuj

ZE PAK
W związku z brakiem możliwości dojścia do porozumienia ze związkami zawodowymi w sprawie zawieszenia i wypowiedzenia Pracowniczego Programu Emerytalnego (PPE), zarząd ZE PAK S.A. postanowił o podjęciu uchwały w sprawie jednostronnego rozwiązania umowy zakładowej PPE z 11 kwietnia 2006 r. (z późn. zm.).

Z uwagi na fakt, że negocjacje ze związkami zawodowymi nie doprowadziły do zawarcia porozumienia, zarząd spółki nie jest w stanie zagwarantować odpowiednich środków finansowych na cele premiowe, mając na względzie obecną, trudną sytuację na rynku wytwórców energii elektrycznej.

Jednocześnie zarząd, zdecydował o wypowiedzeniu umowy z BPH Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. o wnoszenie przez pracodawcę składki podstawowej oraz składki dodatkowej pracowników do funduszy inwestycyjnych z 12 czerwca 2006 r. (z późn. zm.), a także dokonania zgłoszenia do Komisji Nadzoru Finansowego o wykreślenie PPE ZE PAK S.A. z rejestru programów.

Zgodnie z zapisami zawartymi w umowie zakładowej PPE zostanie zlikwidowane z zachowaniem dwunastomiesięcznego okresu wypowiedzenia, liczonego od 1 czerwca 2016 r., podczas którego będą naliczane i odprowadzane składki do PPE. Wraz z tym zostanie także wypowiedziana umowa z BPH TFI, a ZE PAK S.A. złoży wniosek do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).

Po decyzji KNF uczestnicy PPE zdecydują czy dokonają transferu pieniędzy z PPE na Indywidualne Konto Emerytalne (IKE) czy na rachunek osobisty.

Jednocześnie zarząd spółki deklaruje dalszą wolę współpracy i prowadzenia negocjacji ze stroną społeczną, celem osiągnięcia porozumienia.

Przypomnijmy, że rozmowy zarządu ZE PAK i związków zawodowych trwały od lutego br.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający