Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

POLSAT SuperHit FESTIWAL 2016 LIDEREM WEEKENDUDrukuj

Polsat SuperHit Festiwal
Trzy festiwalowe dni, siedem wyjątkowych koncertów, ponad siedemdziesiąt gwiazd, osiemdziesiąt dwa przeboje, blisko 300 artystów na scenie, w tym dwóch nagrodzonych Bursztynowym Słowikiem. Tegoroczna druga edycja Polsat SuperHit Festiwal przeszła do historii. Koncerty z Sopotu były najchętniej oglądanymi pozycjami programowymi weekendu.

Średnie udziały trzech festiwalowych dni dały Telewizji Polsat pozycję lidera oglądalności w obu grupach audytoryjnych.

W piątkowy wieczór Polsat SuperHit Festiwal 2016 nie miał sobie równych w grupie 4+, zaś niedzielny koncert zdominował telewizyjny rynek w obu grupach badanych. Średnia minutowa widownia w trzy festiwalowe dni wyniosła niemal 2 mln 250 tys. widzów, co przełożyło się na wysokie udziały w obu grupach audytoryjnych - po 20,5%. Największą widownię zebrał niedzielny Sopocki Hit Kabaretowy, który przyciągnął przed telewizory średnio ponad 3 mln 350 tys. widzów. Bardzo wysokie były też udziały niedzielnego wieczoru – 28,5% w grupie 4+ i 29,3% w grupie wiekowej 16-49. Wśród najchętniej oglądanych znalazły się również "Koncert Platynowy", który uzyskał średnio ponad 1,9 mln widzów, koncert "Radiowy Przebój Roku" ze średnią widownią ponad 1,95 mln oraz uwielbiany przez publiczność Zbigniew Wodecki. Jubileusz 40-lecia pracy artystycznej wokalisty i muzyka obejrzało ponad 2 mln widzów, przy udziałach 18,6% wśród wszystkich badanych oraz 17,3% w grupie komercyjnej.


Dane: Nielsen Audience Measurement za Telewizją Polsat
#1 | Prokop dnia 06.06.16 14:40
Muzyce niezbyt się 'przyglądałem', ale niedzielne kabarety super. I jak widać po oglądalności nie tylko ja mam taką opinię. Festiwal wygrywa tym, że wykonawcy są tak różni, że każdy coś dla siebie znajdzie, i młodszy, i starszy.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający