Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

KANAŁY POLSATU POKAŻĄ LIGĘ MISTRZÓW W RUGBYDrukuj

Polsat Sport Extra (HD)
Mecz Glasgow Warriors – Leicester Tigers rozpocznie nowy sezon Champions Cup, a więc Ligi Mistrzów w rugby. Zmagania najlepszych ekip będzie można śledzić na antenach sportowych Polsatu. W pierwszej kolejce widzowie zobaczą cztery spotkania.

Nie ma wartościowszych klubowych rozgrywek na półkuli północnej. Do 2014 roku znane były one pod nazwą Pucharu Heinekena, najlepszą klubową drużynę Europy wyłania się jednak już od 20 lat. W Champions Cup rządzą kluby francuskie, angielskie oraz irlandzkie.

W Champions Cup bierze udział 20 zespołów. Z ligi angielskiej (Aviva Premiership) awans uzyskuje sześć najlepszych drużyn poprzedniego sezonu. Tyle samo miejsc dostaje liga francuska (Top14). Siedem zespołów pochodzi z Pro12, zawodowej ligi skupiającej kluby z Irlandii, Walii, Szkocji i Włoch, przy czym każdy z tych krajów musi mieć przynajmniej jednego reprezentanta. Ostatni zespół wyłaniają rozgrywki niżej notowanego Challenge Cup.

Zmagania w Champions Cup potrwają do maja. Z pięciu grup awansują zwycięzcy oraz trzy najlepsze drużyny z drugich miejsc. Finał rozegrany zostanie 17 maja na stadionie Murrayfield w Edynburgu. Pierwszy mecz rozegrany zostanie w piątek. Glasgow Warriors zmierzy się z Leicester Tigers. Szkoci i Anglicy typowani są na drugie miejsce w grupie, na zwycięzcę typowany jest francuski Racing 92, ubiegłoroczny finalista.

W pierwszej kolejce Polsat Sport Extra i Ipla pokażą cztery mecze.

Piątek, 14 października
20:45 Glasgow Wariors - Leicester Tigers (komentują: Przemysław Iwańczyk i Mariusz Liedel)

Sobota, 15 października
14:00 Wasps - Zebre (Mariusz Liedel, Andrzej Kopyt)
20:45 Scarlets - Sale Sharks (Przemysław. Iwańczyk, Mariusz Liedel)

Niedziela, 16 października
18:30 Exeter Chiefs - ASM Clermont (Robert Małolepszy, Andrzej Kopyt)


Opracowanie cyfrowypolsatnews.pl na podstawie polsatsport.pl
#7 | Ledziej dnia 18.10.16 20:10
Czad Uśmiech Obejrzałem 2 mecze i mega mi się ten sport spodobał. Szkoda, że w Polsce nie jest tak popularny. Mam nadzieję, że na tych kilku transmisjach się nie skończy.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający