Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

LISTOPAD NA KANAŁACH POLSAT VIASATDrukuj

Kanały Polsat Viasat (HD)
W listopadzie kanały Polsat Viasat pokażą na swoich antenach kilka ciekawych produkcji, m.in. "Amerykańskie księżniczki", "Zdronowani" i "Mały Kaukaz".

"Muszkieterowie"
Od 6 listopada do 1 stycznia, godzina 21:00


"Muszkieterowie" to mistrzowsko zrealizowany serial kostiumowy osadzony w realiach XVII- wiecznej Francji. To wciągająca opowieść o bohaterstwie, braterstwie i lojalności. W obronie monarchii d'Artagnan i trzej muszkieterowie często muszą sięgać po szpadę czy pistolet. Cały czas muszą uważać na złowrogiego kardynała Richelieu i jego podstępne intrygi, szczególnie że kleryk działa we współpracy z tajemniczą Milady de Winter, która jest równie bezwzględna jak jej pracodawca i pała żądzą zemsty na muszkieterach.

"Zabójcy pradawnych czasów"
Od 9 listopada do 4 stycznia, godzina 23:15


Elitarne oddziały bojowe to wcale nie są nowe formacje w dziejach sztuki wojennej. Przez długie stulecia, od starożytnej Grecji aż po Japonię, władcy otaczali się nie tylko regularną armią, ale do swojej dyspozycji mieli zawsze mniejsze, specjalnie wyszkolone jednostki, które wykorzystywali do tajnych i niebezpiecznych misji. W kolejnych odcinkach serii poznamy różne formacje militarne i ich umiejętności. Zobaczymy, jaki wpływ miały one na współczesne strategie i taktyki wojenne. Eksperci podzielą się z nami swoją wiedzą i przekażą nam wiele interesujących faktów. Poznamy historię buddyjskiej mniszki, która została zabójczynią kung-fu. Prześledzimy, jak wojska Anglosasów w końcu pokonała wikingów i jak najemnicy Włada Palownika zatrzymali najazd Osmanów.

"Amerykańskie księżniczki"
Od 17 listopada do 8 grudnia, godzina 22:00


Często mówi się, że pieniądze otwierają wszystkie drzwi. Na przełomie dziewiętnastego i dwudziestego stulecia dolar był - po drugiej stronie Atlantyku - walutą z ogromną siłą przekonywania. Angielska arystokracja (choć dotyczyło to także starej gwardii w Ameryce) potrafiła być niezwykle snobistyczna, gdy w grę wchodziły "nowe" pieniądze. Wielu mężczyzn pochodzących z ziemiańskich rodzin nie potrafiło oprzeć się urokowi bogatych Amerykanek. Wielu dobrze urodzonych arystokratów, kuszonych przez ogromne majątki, zakochiwało się i żeniło z bogatymi "amerykańskimi księżniczkami'. Nie zawsze były to jednak małżeństwa do grobowej deski. Prezenterką programu jest amerykańska aktorka Elizabeth McGovern, znana z brytyjskiego serialu "Downton Abbey". Ta czteroczęściowa seria odsłania kulisy romansów i skandali, które miały miejsce na samym szczycie społecznej drabiny. A wystarczy tu chociażby wspomnieć nazwisko Wallis Simpson.

"Amerykańskie wybory - wydanie specjalne"
Od 5 do 8 listopada, godzina 22:00


W związku z wyborami prezydenckimi w USA - w listopadzie 2016 roku - Polsat Viasat History zaprasza na program "Kulisy zamachu na Johna F. Kennedy'ego". Pół wieku po morderstwie prezydenta USA, które pogrążyło świat w żałobie, dokumentaliści spróbują na nowo spojrzeć na incydent z listopada 1963 roku. Czy nowe dowody mogą nam pomóc w ustaleniu, co naprawdę wydarzyło się tego dnia w Dallas? Następcą Kennedy'ego został ówczesny wiceprezydent. Autorzy filmu "Lyndon B. Johnson - następca Kennedy'ego" starają się zbadać życie i dorobek tego polityka z Teksasu, który automatycznie przejął władzę od zmarłego poprzednika i został 36. prezydentem USA. Wśród innych filmów warto wymienić dokumenty "Barack Obama, wielkie oczekiwania" - spojrzenie na pierwszą kadencję prezydenta w Białym Domu i "Jackie bez Jacka", film o wdowie po JFK."Zdronowani"
Od 11 listopada do 9 grudnia, godzina 22:00


Drony obecnie są coraz częściej wykorzystywane, a ich produkcja to już prawie nowa dziedzina przemysłu. Firmy, które je tworzą, stosują najnowsze i najbardziej innowacyjne technologie. Jednym z takich przedsiębiorstw jest Pigeon Vision. To rodzinna firma specjalizująca się w produkcji dronów na zamówienie i fotografii lotniczej. To jeden z liderów w tym biznesie, który ma dostęp nie tylko do innowacyjnych technologii, ale na liście jego klientów są celebryci i znane nazwiska. A teraz za kulisy funkcjonowania Pigeon Vision trafiły kamery telewizyjne. Zobaczymy, jak eksperci firmy radzą sobie z różnymi, często bardzo skomplikowanymi, projektami. Prześledzimy proces konstrukcji drona przekazującego dane dotyczące wiatrów i zmian pogodowych bezpośrednio na pokład żaglówki biorącej udział w regatach.

"Przeprowadzki domów"
Od 7 do 28 listopada, godzina 17:00


Wade's House Moving and Heavy Hauling to eksperci od transportu domów, chat letniskowych
i innych ogromnych konstrukcji. Firma przewozi zarówno historyczne budynki jak i całkiem nowe domy. Tym ekspertom od niecodziennych przeprowadzek można nawet powierzyć budowle stojące w trudnym, górskim terenie. Ekipa zawsze zrobi wszystko, aby cenny ładunek dotarł do celu w nienaruszonym stanie."Niezwykłe narodziny zwierzaków"
Od 23 listopada do 3 grudnia, godzina 20:00


"Niezwykłe narodziny zwierzaków" to cykl spotkań z behawiorystką Lucy Cooke, która pomaga futerkowym, skrzydlatym i czworonożnym stworzeniom wydawać na świat potomstwo. W kolejnych odcinkach Cooke towarzyszy samicom podczas porodów i spędza z ich młodymi pierwsze chwile życia. Przygląda się, jak te malutkie i nieporadne stworzenia stawiają swoje pierwsze kroki, choć często czyha na nie wiele niebezpieczeństw. Narodziny w świecie zwierząt, podobnie jak u ludzi, są wydarzeniem, które może przynieść radość i euforię lub szybko zamienić się w tragedię.

"Mały Kaukaz"
We wtorek, 15 listopada, godzina 21:00


Surowy i jałowy region Małego Kaukazu to miejsce, w którym przyroda i pradawne cywilizacje tworzyły jedną całość. Sięgające prawie 4000 metrów szczyty otaczają lasy Iranu, pasma górskie w Kurdystanie i Anatolii oraz Morze Czarne i Kaspijskie. U podnóża gór rozciągają się płaskowyże, które dziś należą do trzech krajów: Azerbejdżanu, Armenii i Gruzji. Mały Kaukaz, choć trudny do pokonania, od tysięcy lat jest domem dla nomadów i hodowców bydła, wiodących prosty, zgodny z naturą styl życia. Po raz pierwszy filmowcom udało się z ogromną precyzją stworzyć pełen nieznanych do tej pory szczegółów portret tego górzystego regionu położonego pomiędzy Europą, a Orientem.

"Alpejskie Królestwo Bawarii"
We wtorek, 8 listopada, godzina 21:00


Co roku położone w południowo-wschodnich Niemczech bawarskie Alpy odwiedzają miliony turystów. Przyciągają ich niesamowite krajobrazy, majestatyczne góry, piękne zamki i wspaniała, dzika przyroda. Dla ludzi i zwierząt, którzy ten region uważają za swój dom, ostry klimat i nieprzyjazne ukształtowanie terenu stanowią poważne wyzwanie. Ten godzinny dokument zabierze nas do samego serca bawarskich Alp i odsłoni nam zapierające dech w piersiach piękno górskiej, pełnej magii krainy. Zobaczymy, jak wygląda codzienne życie jej mieszkańców, którzy często muszą walczyć o przetrwanie.

"Weterynarze w akcji"
Od 3 do 17 listopada, godzina 20:00

Zobaczymy, jak w południowo-zachodnich Chinach w rezerwacie dla pand korzysta się ze sprzętu dla noworodków, by ratować ten zagrożony wyginięciem gatunek zwierząt. W RPA chirurg plastyczny połączy siły z weterynarzem, aby wspólnie przeprowadzić pierwszy na świecie przeszczep skóry u nosorożca. W Laosie pod skalpel chirurgów trafi niedźwiedź himalajski, który zostanie poddany nowatorskiej operacji mózgu. Weterynarz z Japonii zaprezentuje sztuczny ogon dla delfinów.

"Mamuty - Giganty epoki lodowcowej"
W poniedziałek, 14 listopada, godzina 22:00

W towarzystwie światowej sławy eksperta Dicka Mola przeniesiemy się w daleką przeszłość, do czasów, kiedy nasi przodkowie żyli na ziemi razem z mamutami. Na początku epoki lodowcowej, prawie dwa miliony lat temu, te niezwykłe stworzenia zostały zmuszone do zaadaptowania się do nowych warunkach klimatycznych. Godzinny dokument przedstawia fascynującą historię mamutów - od pojawienia się na ziemi w dzisiejszej Namibii aż do całkowitego wyginięcia zaledwie 3700 lat temu. Dick Mol, razem z innymi ekspertami, zabierze nas w niezwykłą podróż miliony lat wstecz. W poszukiwaniu skamielin zejdziemy na dno Morza Północnego, a w Kanadzie będziemy świadkami niecodziennego odkrycia doskonale zachowanych kości mamuta. To fascynująca opowieść o zwierzętach, które za wszelką cenę próbowały przetrwać.

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający