Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

GRUDZIEŃ NA KANAŁACH POLSAT VIASATDrukuj

Kanały Polsat Viasat (HD)
W grudniu kanały Polsat Viasat pokażą na swoich antenach, m.in. "Zapiski młodego lekarza" - serial oparty na opowiadaniach Michaiła Bułhakowa, serię "Gorączka drewnianej chaty" - odsłaniającą kulisy życia w domach z drewna oraz cykl "Maleństwo w Zoo" - pokazujący narodziny różnych gatunków stworzeń."Dzień, w którym…"
Poniedziałek, od 5 grudnia do 9 stycznia, godzina 22:00


Czasami bieg historii zależy od decyzji podjętej przez osobę u władzy, człowieka, który "przejmuje odpowiedzialność". Ta słynna już dziś fraza widniała na biurku prezydenta Harry’ego Trumana. Ten serial poddaje analizie kilka kluczowych momentów, w których w chwili zagrożenia wybuchem wojny lub konfliktem przywódca państwa decydował się na działania, których konsekwencje ponosił później cały świat. Politycy tacy jak Churchill, Hitler, Roosevelt i de Gaulle czuli się obarczeni odpowiedzialnością za przyszłość. Każdy z nich miał świadomość, że stawka jest wysoka, a za źle podjętą decyzję trzeba będzie zapłacić jeszcze wyższą cenę. Archiwalny materiał filmowy i rekonstrukcje wydarzeń przybliżą nam atmosferę tamtych trudnych, decydujących o losach świata chwil.

Ukryci zabójcy w powojennym domu
Wtorek, 13 grudnia, godzina 22:00


Lata 50. minionego wieku często postrzegane są jako względnie spokojne czasy, w których można było zostawiać otwarte drzwi i pożyczyć od sąsiadów trochę cukru, jeśli akurat nam go zabrakło. Na ulicach ludzie też czuli się bezpiecznie. Wtedy również w życie ludzi wkradło się całkiem niepostrzeżenie duże zagrożenie. W domach pojawiły się takie materiały jak włókno szklane, plastik czy poliester. Choć wyprodukowane z tych tworzyw przedmioty ułatwiły i uprościły codzienne życie, to jednocześnie wprowadziły do domów całą serię niebezpieczeństw. Pianka poliuretanowa sprawiła, że meble stały się łatwopalne. Formaldehyd z krzeseł ze sklejki, tlenek węgla ze źle wentylowanych pieców grzewczych czy azbest powszechnie używany w budownictwie stanowiły poważne zagrożenie dla naszego zdrowia i życia. Historyczka dr Suzanna Lipscomb odsłania kulisy życia w latach 50.

"Zapiski młodego lekarza"
Od poniedziałku, 26 grudnia do czwartku, 29 grudnia, godzina 21:00


Ten nastrojowy, pełen czarnego humoru serial oparty jest na opowiadaniach Michaiła Bułhakowa. Lekarz Vladimir Bomgard kieruje zespołem medyków w fikcyjnym szpitalu Muriewo w burzliwych czasach na początku XX wieku w Rosji. Jon Hamm (z serialu "Mad Men") i Daniel Radclliffe (znany jako Harry Potter) wcielili się w rolę głównego bohatera w dwóch okresach jego kariery. Tych dwóch całkiem odmiennych Bomgardów spotyka
się, w wyniku czego ten starszy przeżywa swoją przeszłość. Jego wspomnienia budzą stare wpisy w pamiętniku. Bomgard musi radzić sobie z przesądnymi i niewykształconymi pacjentami ze wsi i jednocześnie walczyć ze swoimi demonami. Czy starszy, bardziej doświadczony lekarz będzie w stanie przestrzec młodsze ja, aby nie popełniało błędów, które będą ciążyć na jego sumieniu przez wiele kolejnych lat?
"Gorączka drewnianej chaty"
Od czwartku, 29 grudnia do czwartku, 2 lutego, godzina 22:00


Kilku amerykańskich prezydentów urodziło się w drewnianych domach. Ten z pozoru drobny fakt jest już dla wielu Amerykanów atrybutem potwierdzającym ich pochodzenie i kształtującym ich tożsamość. Ten surowy, zbudowany z grubo ciosanych bali dach nad głową wciąż jest synonimem przytulności, skromności, zdrowego stylu życia, a często nawet moralności. I to nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale na całym świecie. Ta nowa seria programów, której twórcą jest wielokrotnie nagradzany producent Tom Jennings, odsłania kulisy życia w domach z drewna. Producenci zabiorą nas w przepiękne góry w Tennessee, Wirginii i obydwu Karolinach. Po to, aby znaleźć zabytkowe domy, które zostały uratowane przed zniszczeniem. Poznamy ludzi, którzy wciąż podtrzymują tradycje amerykańskich pionierów."Najdziksze miasto Alaski"
Poniedziałek, od 5 grudnia do 9 stycznia, godzina 21:00


Wyobraźmy sobie tętniące życiem miasto otoczone skutą lodem dziczą. Tak właśnie wygląda Anchorage na Alasce. Nic więc dziwnego, że miasto jest magnesem dla dzikich zwierząt, które w poszukiwaniu jedzenia i schronienia trafiają na miejskie ulice i wyrządzają różnego rodzaju szkody. W serialu zobaczymy, jak biolodzy, naukowcy i ekolodzy próbują pogodzić mieszkańców z ich nieproszonymi i na dodatek niebezpiecznymi gośćmi. Każdy z kolejnych odcinków opowiada o innym gatunku zwierząt. Zobaczymy grizzly przeszukujące śmietniki, grasujące stada wilków, szalone łosie i wiele innych zwierzęcych imigrantów. Przyjrzymy się, jak stworzenia zaadaptowały się do miejskiego życia i nauczyły się czerpać korzyści, które oferuje ta oaza ciepła na Alasce.

"Tajemnicze życie lasów"
Wtorek, od 13 grudnia do 10 stycznia, godzina 21:00


Na ziemi są jeszcze ogromne obszary leśne, ale kurczą się w alarmującym tempie. Wylesianie i skutki tego procesu wciąż pozostają ogromnym problemem. W tej pięcioodcinkowej serii programów zobaczymy, jak człowiek wreszcie poszedł po rozum do głowy i postanowił ratować lasy. W różnych regionach świata, od Bangladeszu po Tasmanię, od Gujany po Republikę Konga obserwujemy pozytywne zmiany i próby odwrócenia
niszczycielskich procesów. Choć nadal wiele drzew się ścina, coraz więcej ich się sadzi. Flora i fauna pozostaje już często pod ścisłą kontrolą. Naukowcy, ekolodzy, farmerzy i mieszkańcy leśnych regionów starają się za wszelką cenę utrzymać równowagę pomiędzy nieuchronnym rozwojem gospodarczym a ochroną przyrody.

"Najdziwniejsze zwierzęce pary"
Sobota, od 3 do 10 grudnia, godzina 18:45


Biolog Liz Bonnin zaprasza na wyprawę do królestwa zwierząt, podczas której przyjrzymy się niecodziennym i często dziwacznym relacjom i przyjaźniom. Poznamy psy matkujące małym tygryskom, lwy zachowujące się jak nasi bracia, łanie adopotujące psy oraz nosorożca i owcę, które nie mogą bez siebie żyć, ponieważ od razu dopada je choroba. Liz Bonnin wnikliwie analizuje charakter tych relacji. Odkrywa, że kluczową rolę w formowaniu tych przedziwnych związków odgrywa oksytocyna, zwana hormonem miłości. Razem z Bonnin wyruszymy w podróż po całym świecie w poszukiwaniu najbardziej dziwacznych, ale przepełnionych uczuciem przyjaźni i miłości wśród zwierząt. Zobaczymy, jak nasi mniejsi bracia wyrażają dobrze znane nam uczucia.

"Maleństwo w Zoo"
Sobota, od 17 grudnia do 14 stycznia, godzina 18:55


Na widok malutkich, nowo narodzonych zwierzaków na naszych twarzach od razu pojawia się uśmiech. Polsat Viasat Nature zaprasza do ogrodów zoologicznych w Berlinie, w których będziemy świadkami przyjścia na świat różnych gatunków stworzeń. Odwiedzimy liczące 170 lat, położone w centrum miasta berlińskie zoo z największą na świecie kolekcją zwierząt oraz miejski rezerwat dzikich zwierząt na terenach byłego pałacu w Friedrichsfelde. W obydwu tych ogrodach mieszkają tysiące nowo narodzonych stworzeń, którym kamera towarzyszy przez pierwsze lata życia. Zobaczymy, jak zwierzęta są ważone, szczepione i jak po raz pierwszy wychodzą na wielki, niebezpieczny świat.
#1 | Bartek dnia 25.11.16 14:10
To są bardzo dobre kanały, a wcale nie są robione przez jakieś światowe korporacje. Brawo tu dla Polsatu, że sam stworzył coś, co wcale nie odbiega poziomem od produkcji Discovery Channel czy National Geografic. Jest ich za co pochwalić.
#2 | Vorbis dnia 26.11.16 17:22
Jak dla mnie to te kanały polsatu to świetna alternatywa dla paczek BBC czy Discovery. szczególnie polsat viasat history porusza ciekawe tematy.
#3 | Waldek dnia 26.11.16 18:33
Kiedyś sobie nie wyobrażałem, że jakiś kanał może przebić Discovery Channel który był dla mnie wzorem. Ale okazało się, że Polsat Viasat History wcale nie jest gorszy. Świetnie, że Polsat coś takiego produkuje i że to jest w ofercie CP.
#4 | Viking dnia 06.12.16 23:15
Ramówki kanałów Polsat Viasat można śledzić w tym PROGRAMIE TV:
http://programtv....satexplore
http://programtv....asatnature
http://programtv....sathistory

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający