Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

PROGRAM "PAŃSTWO W PAŃSTWIE" PONOWNIE NAGRODZONYDrukuj

Państwo w państwie
Dziennikarze redakcji programu "Państwo w państwie" zostali laureatami i zdobywcami głównej nagrody XIV edycji Konkursu im. Władysława Grabskiego dla dziennikarzy ekonomicznych organizowanego przez Narodowy Bank Polski.

"Państwo w państwie" otrzymało nagrodę główną za materiał "Kowal zawinił, cygana powiesili", w którym redakcja mierzy się z problemem niesprawiedliwości społecznej spowodowanej błędnymi decyzjami urzędników. Doceniony został obiektywizm, profesjonalizm i wysokiej jakości warsztat, a także połączenie tematyki ekonomicznej z dziennikarstwem misyjnym.

Główną nagrodę podczas uroczystej gali odebrali Małgorzata Mikulska-Rembek, szefowa redakcji "Państwo w państwie" oraz Przemysław Talkowski, prowadzący program.

Nagrody w Konkursie im. Władysława Grabskiego, organizowanym przez Narodowy Bank Polski, są przyznawane dziennikarzom, którzy potrafią w sposób przystępny i zrozumiały wyjaśniać trudne zagadnienia ze świata gospodarki i przyczyniają się do podnoszenia wiedzy ekonomicznej społeczeństwa. Kapitułę konkursu tworzą wybitni eksperci i komentatorzy ekonomiczni.

To kolejne prestiżowa nagroda, którą program "Państwo w państwie" otrzymał w 2016 roku. W październiku Przemysław Talkowski i Małgorzata Cecherz zostali nagrodzeni wyróżnieniem honorowym Nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego za reportaż "Czy państwo radzi sobie z lichwą".

"Państwo w państwie" od 5 lat utrzymuje swoją pozycję wśród programów publicystycznych i posiada stałą widownię. W tym czasie przedstawiono 187 bohaterów i historii, osiągnięto 78 sukcesów w konkretnych przypadkach, nagrano ponad 900 godzin materiałów i przeczytano ponad 600 tysięcy stron akt i dokumentów. Po opisywanych przez redakcję "Państwo w państwie" historiach dokonano m.in. różnych istotnych zmian w przepisach, uchylono wadliwe decyzje urzędników, a ok. 25 spraw przeznaczono do ponownego rozpatrzenia. Według wyliczeń zespołu "Państwo w państwie" bohaterowie przedstawionych w programie historii przesiedzieli niesłusznie w aresztach i więzieniach w sumie 61 lat i 3 miesiące.

Wszystkie wydania programu "Państwo w państwie", również można obejrzeć na stronie Polsatnews.pl w zakładce "Nasze Programy".
#1 | Tomek dnia 29.11.16 17:24
Znakomity i odważny program. Czasami nie chce się wierzyć, że to, co Polsat pokazuje, wydarzyło się naprawdę. Ale niestety, tak czasem w Polsce bywa. Dzięki panu Talkowskiemu jest szansa, że będzie tak jak najrzadziej! Brawo dla ludzi zaangażowanych w tworzenie Państwa w państwie!
#2 | Marek dnia 01.12.16 13:04
Program ogólnie jest dobry, nie tylko ta jedna audycja. Najważniejsze jest to, że nie ma tam jakiejś pyskówki czy przekrzykiwania się, tylko konkretne wypowiedzi z argumentami.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający